Idioci w krótkich rękawkach.

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Wielebny Bolo » wt sie 24, 2021

W ostatnią sobotę wybrałem się na zlot weteranów do Krotoszyna. Około 100 km, więc odległość idealna dla mojego "Pędzidła". Sowiecka DKW czyli K-58 z 58 r. 125ccm.
Średnia prędkość około 60 km/h więc miałem dużo czasu na na obserwacje przyrody i nie tylko. Bardzo dużo motorów mnie mijało i wyprzedzało. Niestety wiele z kierowców na różnych maszynach ale w przeważnie na choperach lub "krążownikach" jechało beztrosko w krótkich rękawkach.
Jak nazwać takie takie beztroskie zachowanie? "Mistrzowie kierownicy" którym się nic nie przytrafi? Przecież jest tyle innych przyczyn nad którymi nie mamy kompletnie panowania i wpływu które mogą doprowadzić do kolizji.
Nie dawno pochowaliśmy kolegę forumowego Grześka Samarę. Jechał prosto a samochód zajechał mu z przeciwka drogę skręcając w lego. To drastycznie skrajny przykład, który skoczył się śmiercią kolegi ale mogło być "lżej" i np. szlif.
I tu w przypadku tych "mistrzów kierownicy" którzy nie dopuszczają możliwości swojej wywrotki ich krótki rękawek będzie bardzo bolał.
Sam mam wiele blizn po wywrotce w krótkich rękawku. Naprawiałem motor i wyjechałem na próbę tam i z powrotem. Trochę piasku i..... Dobrze że miałem kask.
Wiem że zaraz będziecie pisać że każdy może robić co chce ale naprawdę nie jest to odpowiedzialne.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2264
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Przemo » wt sie 24, 2021

o sezon zimowy się zbliża :D Sam staram się wyznawać zasadę, że lepiej jest się spocić niż krwawić, ale nie będę ukrywał, że zdarza się jeździć w bluzie czy krótkim rękawku gdy z nieba leje się żar, a jazda jest mocno chilloutowa i poniżej prędkości rozwijanej przez miejskie skutery. Też często myślę o tym temacie gdy na mieście mijają mnie w aucie niewiasty w sukienkach i z orzeszkiem pomykające na skuterach. Ja jak nie mam na sobie butów i spodni motocyklowych, to czuję się źle (pewnie kwestia przyzwyczajenia), ale też mam świadomość, że taka białogłowa w sukience jak się - za przeproszeniem - wypierdoli, to ojojanie bolącego miejsca nie wystarczy. Tak więc "wszystko jest dla ludzi", "żyjemy w miarę wolnym kraju" i po za tym, że w podatkach płacimy za leczenie tych potencjalnych wypadków, to w sumie nic nam do tego co i kto robi sam ze sobą. Zostaje dawać dobry przykład lub próbować go dawać... ale nie narzucać się.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Wielebny Bolo » śr sie 25, 2021

Przemo, nie narzucam się a i tytuł postu specjalnie ostry aby zachęcić do dyskusji/refleksji.
Fakt, z wiekiem spada zapotrzebowanie na fantazję a rośnie na rozsądek.
Ot, przemyślenia STATECZNEGO MOTOCYKLISTY.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: wladl » śr sie 25, 2021

Będąc w wieku STATECZNEGO MOTOCYLKISTY, jak to Wielebny określił :) też nigdy nie jeżdżę na tak zwaną zdrapkę. Wśród zaprzyjaźnionych ratowników medycznych są i motocykliści. I chłopaki opowiadają, jak to czasem po zwykłym ślizgu motocykla na asfalcie zwykłe jeansy potrafią się wtopić w ciało tak, że trzeba rwać ze skórą. O reszcie nie osłonietego ciała nie wspomnę.
Pamiętam taką inną sytuację sprzed wielu lat, kiedy wszedł obowiązek jazdy w pasach w samochodzie. Kolega z którym wtedy jechałem autem był totalnym oportunistą w temacie.
Jego koronny argument był taki, że to jest jego wola, jego wybór i jego zdrowie. I g…no to kogo obchodzi co się z nim stanie. Argumenty, że za koszty leczenia itd….płacimy; ja, ty, całe społeczeństwo … Bareja i „Rejs” ?? :) :) Totalnie do niego nie trafiały.
Dałem pozornie za wygraną. Ale jadąc dalej po zatłoczonym Wrocławiu w pewnym momencie spytałem. A po co ty włączasz kierunkowskazy ??
Popatrzył na mnie ze zdziwieniem, no przecież sygnalizuję kierunek jazdy, gdzie będę skręcał.
Zacytowałem jego tok myślenia z przed paru chwil, a przecież g..no to kogo obchodzi gdzie ty jedziesz !!
Chwilę zajęło mu przetrawienie logiki argumentu, ale przyznał się do błędu :)
Pewnie, że nikt nie zakłada, że siadając na motocykl, że zaraz się wyglebię :) Tylko po co kusić los ? Blizny to mogę w telewizorze w filmie o Rambo oglądać, a nie przed lustrem :)
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1106
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Tex66 » śr sie 25, 2021

Kto chętny niech wpisze w Google: „in flip-flops on a motorcycle” .................. i przełączy na „Grafika”.
Raczej klapek i krótkich spodenek jeżdżąc motocyklem nie założy.
Zdjęć nie będę załączał jak zwykle to robię pod każdym komentarzem.
Tex66

franc1213
Posty: 440
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: franc1213 » śr sie 25, 2021

W szwecji jest cos takiego ze jesli podczas wypadku motocyklem nie mamy odpowiedniego ubioru to ubezpieczenia moze odstapic od wyplaty odszkodowania na uszczerbku zdrowotnym .
Franek

Awatar użytkownika
Przemeku
Posty: 332
Rejestracja: sob paź 21, 2017
Miejscowość: pęgów
Motocykl: dwója
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Przemeku » śr sie 25, 2021

Tex66 pisze:
śr sie 25, 2021
Kto chętny niech wpisze w Google: „in flip-flops on a motorcycle” .................. i przełączy na „Grafika”.
Raczej klapek i krótkich spodenek jeżdżąc motocyklem nie założy.
Zdjęć nie będę załączał jak zwykle to robię pod każdym komentarzem.
Tex66 a fuj.....
VN900>VN2000

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1164
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: artix » śr sie 25, 2021

Może jestem dziwny, ale pierwszą rzeczą przed odpaleniem silnika w aucie jest zapięcie pasów, bez tego czuję się jak bez gaci, podobnie z ubiorem na moto, nie widzę powodu dla którego miałbym jeździć w podkoszulce czy krótkich spodenkach. Na lato kurtka z Mesh, komplet ochraniaczy, nie ma problemu z przegrzewaniem. Fotki "flip-flops" dają do myślenia... myślącym.

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: ciecio » śr sie 25, 2021

Życzę sobie i wszystkim, żeby jedynym tematem poruszanym na grupach motocyklowych było to, ile komu ubyło skóry po ślizgu.
Niestety w większości przypadków problemem nie jest to, kto w jakim stroju jechał, skutki wypadków są niestety inne.
Dajmy ludziom żyć.
Chcesz mieć frędzle na kierownicy, Twoja sprawa, chcesz jeździć w żono-bijce, co mnie to.
Ile razy będziemy przerabiać ten sam temat.
Niech każdy jeździ czym chce i jak chce.
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1106
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Tex66 » czw sie 26, 2021

Ciecio,
Zauważ, że w żadnym komentarzu nikt z komentujących nie narzuca nikomu jak ktoś inny ma obowiązkowo ubierać się jeżdżąc motocyklem, czym ma jeździć i jak, czy też zabrania komukolwiek żyć.
Dajcie ludziom żyć” to tak chyba na wyrost i przerost formy.
Dygresja Franka jak to wygląda pod względem prawnym w Szwecji jest jedynie zapisem konsekwencji z jaką musi liczyć się osoba która nie należycie zabezpieczyła się przed ewentualnym wypadkiem. Tam też nikt nie narzuca ubioru, czym ma jeździć i jak, chcesz jeździć w klapkach i stringach – proszę bardzo, ale jak wypieprzysz – nie wymagaj stosownego odszkodowania.
Jak tak szybko „przelecisz” przez komentarze zauważysz, że wszyscy jedynie wyrazili opinię jak sami i w czym czują się najlepiej i stosunkowo najbardziej zabezpieczeni jadąc motocyklem.
Dygresje na temat osądu braku przewidywalności i ewentualnych skutków są jedynie opiniami o konsekwencjach a nie narzucaniem woli.
Wyobraź sobie tą „lalę” z Hondy po nawet najdelikatniejszym szlifie, „kolo” to ma przynajmniej rękawce motocyklowe.
Ja preferuję ubiór jak ten młody człowiek po prawej stronie zdjęcia.
Ale taj jak napisałeś: ……. „Niech każdy jeździ czym chce i jak chce”.

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2581
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Jacek_VN » czw sie 26, 2021

Pewnie nic nowego nie dodam ale też zdecydowanie preferuję ubiór, który w razie jakiegoś nieszczęścia da mi ochronę. I nie chodzi tylko o "długość rękawków" ale również o to z czego są i czy posiadają np. protektory. Ale oczywiście każdy sam podejmuje decyzje.
Jacek_VN

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Wielebny Bolo » czw sie 26, 2021

ciecio pisze:
śr sie 25, 2021

Ile razy będziemy przerabiać ten sam temat.
Do puki na drogach będę NIEODPOWIEDZIANI za swoje zdrowie koledzy na motorach.
Bo jak inaczej nazwać kokoś co rozpala ognisko w stodole pełnej siania i w swej bezdennej ignorancji mniema że panuje nad wszystkimi iskrami?
Niech przynajmniej dowiedzą się jak są spostrzegani.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: ciecio » czw sie 26, 2021

Dodałem do swojej stopki fajną maksymę.
Na inny komentarz się nie decyduję :silent:
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 656
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Mars » sob sie 28, 2021

Oj ludzie... Wielu Was czyta i nie komentuje, bo ręce opadają.
Ciecio :ok:
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Mayones » sob sie 28, 2021

I po co te wyzywanie od ajdiotów, każdy dba o "swoją doope" jak uważa 😁

franc1213
Posty: 440
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: franc1213 » sob sie 28, 2021

A ja myslalem ze to tylko pogawedki :wall:
Franek

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Wydminianin » sob sie 28, 2021

Po zeszłorocznym wypadku, doceniam ubiór na motocyklu. Gdybym nie miał na sobie odpowiedniej odzieży to skutki mogłyby być zdecydowanie bardziej bolące. Skończyło się na złamanym obojczyku ( w tym przypadku chyba żadna kurtka nie pomogłaby) i przetartych spodniach i kurtce. Cała moja skóra ocalala. Dlatego teraz nawet na krótką przejażdżkę ubieram się jak należy, a widząc motocyklistów i ich plecaczki na krótko ogarnia mnie zgroza na myśl o zwykłej wywrotce przy niedużej nawet prędkości. Każdy jest kowalem swego losu, ale odrobina wyobraźni nigdy nie zawadzi.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Wielebny Bolo » ndz sie 29, 2021

Mayones pisze:
sob sie 28, 2021
I po co te wyzywanie od ajdiotów, każdy dba o "swoją doope" jak uważa 😁
Przecież pisałem że to "prowokacja"
Jak bym napisał "nie ładnie wyglądający koledzy na motorach" to by pies z kulawą nogą tego postu nie otworzył.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1164
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: artix » wt sie 31, 2021

Wielebny, przy okazji odcedziłeś osoby dojrzałe do normalnej dyskusji, od... niedojrzałych.

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 656
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Re: Idioci w krótkich rękawkach.

Post autor: Mars » pt wrz 03, 2021

Tak, a w jaki sposób "odcedził"? Na forum są również osoby, które nie wypowiadają się agresywnie o innych motocyklistach.
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 65 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 65 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą