Chcę kupić VN1600 Nomad i pytanie...

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
LONEK22
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Sokołów Podl.
Motocykl: planuje Nomad 1600
VROC: 0

Chcę kupić VN1600 Nomad i pytanie...

Post autor: LONEK22 » sob wrz 15, 2012

.... ile ta maszyna pali na 100km? przy takiej spokojnej jeżdzie np. 100km/h. Czy jest to krwiopijca czy jednak spokojnie, bo maszyna i silnik nie są małe.

Piker

Post autor: Piker » sob wrz 15, 2012

Jak naciśniemy ,,SZUKAJ,, u góry na stronie głównej, znajdziemy to: http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php? ... t=spalanie

Pozdro

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » sob wrz 15, 2012

Ja mam 1500 i pali tyle ile mu wleje :hah:
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
marekm
Posty: 100
Rejestracja: ndz maja 13, 2012
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN900 Classic, Yamaha T-Max 530
VROC: 0

Post autor: marekm » sob wrz 15, 2012

SAURO pisze:Ja mam 1500 i pali tyle ile mu wleje :hah:
To jest cholernie wkurzająca cecha tych motków, ale starzy wyjadacze twierdzą, że tak musi być i trzeba się z tym pogodzić. :D

Gasman
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 17, 2012
Miejscowość: Brodnica
Motocykl: HD FLHTCUI
VROC: 34836

Post autor: Gasman » sob wrz 15, 2012

Hmm, moj ma to samo , ile mu wleje to spali :D
Rolling, rolling, rolling.........
Komar 3, WSK 175, VN800Classic, VN1600Classic, VN900Classic, HD FLHTCUI.....

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » sob wrz 15, 2012

Ja tam Was nie rozumiem. Zawsze leję za 50.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

LONEK22
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Sokołów Podl.
Motocykl: planuje Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: LONEK22 » sob wrz 15, 2012

..... czyli nic dalej nie wiem.

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » sob wrz 15, 2012

6,59 na trasie. Ale ogólnie tak jak Maćka- za 50 zł :mrgreen: :mrgreen:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » sob wrz 15, 2012

LONEK22 pisze:..... czyli nic dalej nie wiem.
Bo nie szukasz... Jak jeździsz? Po mieście? Po trasie? Codziennie 100km, Czy raz na miesiąć 100? Kręcisz do odcięcia, czy musisz słyszeć każdy takt cyklu? Mi pali o 4,8 do 9,5. Zależy od tego, z kim, jak i gdzie jadę. I co Ci z tej wiedzy?

Kiedyś na giełdzie samochodowej byłem świadkiem takiej rozmowy: do gościa w S500 podbija kolo i zaczyna negocjować. W końcu pada pytanie "Panie... A taki silnik to musi palić...". I odpowiedź sprzedajacego: "Jak się pytasz, to znaczy, że Cię nie stać... Odejdź.".

Myślisz o kupnie motocykla o pojemności sporego samochodu. Licz się z wydatkami (olej, 4 świece itp.). Te 1,6l w dwóch cylindrach też trzeba napoić. Jak masz z tym problem, poszukaj czegoś mniejszego.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
SAURO
Posty: 2157
Rejestracja: pn maja 03, 2010
Miejscowość: ZAMOŚĆ, CIECHANÓW, RZYM
Motocykl: VN 1500 Nomad
VROC: 30956

Post autor: SAURO » sob wrz 15, 2012

MaciekSz pisze:
LONEK22 pisze:..... czyli nic dalej nie wiem.
Bo nie szukasz... Jak jeździsz? Po mieście? Po trasie? Codziennie 100km, Czy raz na miesiąć 100? Kręcisz do odcięcia, czy musisz słyszeć każdy takt cyklu? Mi pali o 4,8 do 9,5. Zależy od tego, z kim, jak i gdzie jadę. I co Ci z tej wiedzy?

Kiedyś na giełdzie samochodowej byłem świadkiem takiej rozmowy: do gościa w S500 podbija kolo i zaczyna negocjować. W końcu pada pytanie "Panie... A taki silnik to musi palić...". I odpowiedź sprzedajacego: "Jak się pytasz, to znaczy, że Cię nie stać... Odejdź.".

Myślisz o kupnie motocykla o pojemności sporego samochodu. Licz się z wydatkami (olej, 4 świece itp.). Te 1,6l w dwóch cylindrach też trzeba napoić. Jak masz z tym problem, poszukaj czegoś mniejszego.
Maciek święte słowa :pada:
BAWMY SIĘ W MOTOCYKLE A NIE POLITYKĘ

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 3249
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Warszawa-Wilanów
Motocykl: VN 1500 Nomad, VN 2000 Diablo Black
VROC: 25311

Post autor: Piotr » sob wrz 15, 2012

MaciekSz pisze:Myślisz o kupnie motocykla o pojemności sporego samochodu. Licz się z wydatkami (olej, 4 świece itp.). Te 1,6l w dwóch cylindrach też trzeba napoić. Jak masz z tym problem, poszukaj czegoś mniejszego.
Dokładnie tak, w zależności jak jeździsz i gdzie tyle pali, nigdy nie zwracam uwagi na cenę paliwa tankując motocykl w przeciwieństwie do puszki.
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2012 przez Piotr, łącznie zmieniany 2 razy.
VROC#25311

--- www.v-moto.pl części ,akcesoria, oleje, filtry... do VN-ów ---

http://www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » sob wrz 15, 2012

Maciek....Ty to jak coś napiszesz.... :ok: :ok: :ok: :ok:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Trufel

Post autor: Trufel » ndz wrz 16, 2012

Maciek dobrze gada piwa mu dac :clap:

Gasman
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 17, 2012
Miejscowość: Brodnica
Motocykl: HD FLHTCUI
VROC: 34836

Post autor: Gasman » ndz wrz 16, 2012

MaciekSz w pelni popieram, sam tez cos takiego widzialem na wlasne oczy. moto ma dawac przyjemnosc z jazdy a nie wprowadzac dodatkowe zmartwienia wlasciciela o koszty spalania.

A tak na marginesie, Moj kolega prowadzi warsztat -gazuje auta, no i przyjechal raz kogutek Porsche Cayenne( fura miala chyba 2 czy 3lata) do zagazowania- Caly warsztat lezal ze smiechu z pacjenta :D
Rolling, rolling, rolling.........
Komar 3, WSK 175, VN800Classic, VN1600Classic, VN900Classic, HD FLHTCUI.....

Awatar użytkownika
Bonzo
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 11, 2012
Miejscowość: Opole
Motocykl: Mean Strek VN 1600, Honda CX500
VROC: 35220

Post autor: Bonzo » ndz wrz 16, 2012

Właśnie ...To może przerobić na LPG? będzie taniej :D albo odłączyć jeden gar :hah:

LONEK22
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 15, 2012
Miejscowość: Sokołów Podl.
Motocykl: planuje Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: LONEK22 » ndz wrz 16, 2012

Słuchajcie. Wydaje mi sie że forum po to istnieje, żeby cos sie dowiedziec itp. A instrukcje typu "szukaj" to zmora na wszyskich forach. Gdyby tylko była taka opcja "szukaj" to prawdopodobnie wszystkie pytania, problemy poruszane znalazłyby sie w "szukaj". Pyanie "ile pali" wiadomo że chodzi o srednie spalanie a pytam ze zwykłej ciekawości, bo i tak te moto kupie jeśli sie trafi coś dobrego. Ja mogę smiało powiedzieć, że moj obecny srednio pali 5,5L i czasami sobie nim "perkam" tylko i czasami manetke mocniej odkrece, i jade gdzis dalej i jade tylko 10km.
Szczerze mowiąc wkurzylem sie :) na takie mądrości typu "ile mu wleje tyle pali". Slogany! A wczoraj to mnie krew zalała jak gość mówi, jak sie dowiedział że chce kupic Kawasaki: "Tylko nie kawasaki!!!".

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » ndz wrz 16, 2012

Aleście się uwzięli na kolegę. Od wczoraj na forum, nie zna Was i jeszcze pomyśli coś niemiłego. Przecież nie napisał, ze mu zależy na oszczędzaniu tylko z czystej ciekawości spytał - ILE?. Może nie lubi jeździć na stację i chce zrobić zapas na cały rok? Fakt, że powinien sprecyzować pytanie, np: mam 1,98 m wzrostu, ważę 95 kg, od domu do asfaltu mam 2,5 km, później już droga twarda, będę jeździł codziennie 25,36 km oraz w niedzielę do kościoła 18,24 km, przyzwyczajony do jazdy WSK-ą nie będę przekraczał 62 km/h. Najbliższy sklep z piwem jest 2,45 km od domu, motocykl ma nowe łożyska, filtr KN...etc.
Wiem, że trudno odpowiedzieć ile pali moto ale jakąś średnią można jednak podać z informacją np. miasto, z plecaczkiem...
LONEK22 Piker podał Ci adres, zerknij tam :ok:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 16, 2012 przez Góral, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Bonzo
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 11, 2012
Miejscowość: Opole
Motocykl: Mean Strek VN 1600, Honda CX500
VROC: 35220

Post autor: Bonzo » ndz wrz 16, 2012

LONEK22 pisze:Słuchajcie. Wydaje mi sie że forum po to istnieje, żeby cos sie dowiedziec itp. A instrukcje typu "szukaj" to zmora na wszyskich forach. Gdyby tylko była taka opcja "szukaj" to prawdopodobnie wszystkie pytania, problemy poruszane znalazłyby sie w "szukaj". Pyanie "ile pali" wiadomo że chodzi o srednie spalanie a pytam ze zwykłej ciekawości, bo i tak te moto kupie jeśli sie trafi coś dobrego. Ja mogę smiało powiedzieć, że moj obecny srednio pali 5,5L i czasami sobie nim "perkam" tylko i czasami manetke mocniej odkrece, i jade gdzis dalej i jade tylko 10km.
Szczerze mowiąc wkurzylem sie :) na takie mądrości typu "ile mu wleje tyle pali". Slogany! A wczoraj to mnie krew zalała jak gość mówi, jak sie dowiedział że chce kupic Kawasaki: "Tylko nie kawasaki!!!".
Powiem tak pytasz czy kupić VN16? Odpowiedz brzmi tak .Pod warunkiem że egzemplarz jest ok.
LONEK22 pisze: A wczoraj to mnie krew zalała jak gość mówi, jak sie dowiedział że chce kupic Kawasaki: "Tylko nie kawasaki!!!".
Jak masz pecha to obojętnie jaką kupisz markę będziesz wkurzony że kupiłeś złom.
Miałem Virgo 750 super moto ale rozrusznik to problem, miałem Hondę CX 500 fajny sprzęt ale problem z wszystkim bo stary i wszystko może się zepsuć pompa wody lała , problem z hamulcem,rdza na ramie itp..Mam VN16 MS jest super ale to Kawasaki ma wtrysk może się zepsuć, ma sprzęgło które może się zepsuć itp.Każda marka ma swoje słabe strony nie ma motocykla 100% bezawaryjnego .Możesz kupić motocykl słynący z bezawaryjności a, ten co kupisz może się okazać zakatowanym złomem.
Nie stresuj się jeśli motong podoba Ci się i dobrze się prowadzi kupuj i tyle.
A tak na marginesie mój pali MS1600 w rasie do 120km/h 5l autostrada miasto i trasa 60/40% 6l
:yeee:

Awatar użytkownika
Zombie
Posty: 2574
Rejestracja: pn sty 03, 2011
Miejscowość: M-a
Motocykl: VN 1700 Vaquero , Indian Scout
VROC: 34250

Post autor: Zombie » ndz wrz 16, 2012

LONEK22 pisze:Słuchajcie. Wydaje mi sie że forum po to istnieje, żeby cos sie dowiedziec itp. A instrukcje typu "szukaj" to zmora na wszyskich forach. Gdyby tylko była taka opcja "szukaj" to prawdopodobnie wszystkie pytania, problemy poruszane znalazłyby sie w "szukaj". Pyanie "ile pali" wiadomo że chodzi o srednie spalanie a pytam ze zwykłej ciekawości, bo i tak te moto kupie jeśli sie trafi coś dobrego. Ja mogę smiało powiedzieć, że moj obecny srednio pali 5,5L i czasami sobie nim "perkam" tylko i czasami manetke mocniej odkrece, i jade gdzis dalej i jade tylko 10km.
Szczerze mowiąc wkurzylem sie :) na takie mądrości typu "ile mu wleje tyle pali". Slogany! A wczoraj to mnie krew zalała jak gość mówi, jak sie dowiedział że chce kupic Kawasaki: "Tylko nie kawasaki!!!".
Sie nie denerwuj. Przecież napisałem, 6,59 przy jeździe do 110km na trasie do Chorzowa.
Spowrotem spalił 8/100 no ale prowadzącym był Abrams a ja jechałem ostatni to sie nie ma co dziwić :antlers:
Jechałem z takim 40kg plecaczkiem :ok:
Mniejsza o perfekcje, badz po prostu dobry.
www.steelrosesmcsouthside.pl

Awatar użytkownika
marekm
Posty: 100
Rejestracja: ndz maja 13, 2012
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: VN900 Classic, Yamaha T-Max 530
VROC: 0

Post autor: marekm » ndz wrz 16, 2012

LONEK22 pisze:Słuchajcie. Wydaje mi sie że forum po to istnieje, żeby cos sie dowiedziec itp. A instrukcje typu "szukaj" to zmora na wszyskich forach.
Dużo większą zmorą są w kółko powtarzające się pytania o to samo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 8 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 8 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą