co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

wolfblack
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2020
Motocykl: kawasaki vn 800

co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: wolfblack » ndz maja 17, 2020

Witam jestem od niedawna posiadaczem kawasaki vn800 wczoraj wymieniałem uszczelki pod pokrywa zaworów i po zdjeciu filtra powietrza zauważyłem przewód wychodzacy z głowicy lub cylindra jest on zaslepiony pomocy co to jest?

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: Mayones » ndz maja 17, 2020


wolfblack
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2020
Motocykl: kawasaki vn 800

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: wolfblack » czw maja 21, 2020

podany link nic mi nie mówi w serwisówce też nie mogę dojść pomocy

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: artix » czw maja 21, 2020

Tak sobie kombinuję co to może być. Jeżeli ten przewód to gumowa rurka, to może to być odpowietrznik głowicy, który powinien być podłączony do obudowy filtra powietrza. Jeżeli filtr był kiedyś zmieniany na tuningowy itp. to nie było możliwości podłączenia odpowietrznika, a rurka została zaślepiona. Zdejmij zaślepkę, odpal moto i sprawdź czy można wyczuć lekkie nadciśnienie. Wydaje mi się, że to właśnie rurka odpowietrzająca.

wolfblack
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2020
Motocykl: kawasaki vn 800

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: wolfblack » czw maja 21, 2020

tak dokładnie jest to gumowa rurka w serwisów ce doczytałem przewód odpowietrzajacy ale gdzie powinien byc podłaczony to nie widac umnie był zaslepiony zauwarzylem gdy zjałem filtr bo wymieniam uszczelki pod klawiatura i tak sobie kombinowałem ze powinien byc podłaczony do obudowy filtra. wszelkie inne podpowie do w/w tematu mile widziane pozdrawiam

wolfblack
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2020
Motocykl: kawasaki vn 800

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: wolfblack » czw maja 21, 2020

dodam jeszcze ze po zdjeciu dekla klawiatury w drugim cylindrze nie bylo tego zaworu ktory wchodzi w uszczelke a uszczelka w tym miejscu to był szrot strasznie ciekło w tym miejscu a co ciekawe w pierwszy cylindrze uszczelka w tym miejscu była wypchana.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: artix » pt maja 22, 2020

Powiedz jak na spowiedzi, w twoim moto jest oryginalny filtr powietrza czy jakiś kombinowany? Obudowa oryginału ma trzy króćce do rurek. Jeden podciśnieniowy idzie w okolice gaźników, jeden do odstojnika oleju, ostatni do odmy. Jeżeli ktoś kombinował i wstawił sobie coś z czegoś, to potem wychodzą kwiatki z przeciekami z nieodpowietrzonego silnika. Sądząc po braku zaworka zwrotnego w jednej głowicy, tak mogło być. Tak z ciekawości, po wyłączeniu silnika nie słychać "syczenia", tak jakby powietrze powoli wylatywało z silnika?

wolfblack
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2020
Motocykl: kawasaki vn 800

Re: co to za przewód wychodzacy z tylnego cylindra lub głowic

Post autor: wolfblack » pt maja 22, 2020

Tak jak piszesz są 3-y , dwa były podłączone gdy zdjąłem obudowę filtra to dopiero zauważyłem ten przewód wychodzący z drugiego gara i był zaślepiony.Na logikę biorąc to kombinowałem ze to jest odpowietrzenie silnika a ten przewód powinien być wpięty
w obudowę filtra.Mam prośbę jeśli ktoś mógłby zrobić zdjęcia lub narysować schemat i mi podesłać na priw. chciałbym to zobaczyć . W tym tygodniu przychodzi zawór , to chciałbym to poskładać i polatać po moich bieszczadach. A tak na marginesie to widziałem na youtube widziałe ze ludzie wyrzucają egr a wyloty w pokrywach zaworów zaślepiają i wejście w obudowie też.Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą