Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Cicik » czw paź 03, 2019

no wiec uzupełnię temat mojego "dopieszczania" wulkanka (aczkolwiek nie o wszystko , bo "trochę" od czasu ostatniego wpisu pogrzebałem - Zeus zresztą też :p ) o regenerację przednich zacisków.
Komplet Turmaxa DBF422 (gumki do zacisków) + Motul600 (płyn dot4 ale o dość wysokim progu temp. wrzenia na mokro -205stC) + klocki EBC seria V (Chciałem serie HH ale pomyslałem ze troche szkoda tarcz , no i prędkości nie te co na sportach :D )
po porządnym wyczyszczeniu zacisków, wyczyszczeniu i wypolerowaniu tłoczków, wymianie gumek, nasmarowaniu prowadnic (ATE Plastilube do hamulców a nie żadne miedziane pasty) , wymianie całego płynu, odpowietrzeniu i złożeniu do kupy - trudno w ogóle porównywać do tego co było przed :(
naprawdę polecam wszystkim - 30min, zabawy a dostajecie nową jakość hamowania przodem :D

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2262
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Przemo » czw paź 03, 2019

Cicik pisze:
czw paź 03, 2019
no wiec uzupełnię temat mojego "dopieszczania" wulkanka (aczkolwiek nie o wszystko , bo "trochę" od czasu ostatniego wpisu pogrzebałem - Zeus zresztą też :p ) o regenerację przednich zacisków.
Komplet Turmaxa DBF422 (gumki do zacisków) + Motul600 (płyn dot4 ale o dość wysokim progu temp. wrzenia na mokro -205stC) + klocki EBC seria V (Chciałem serie HH ale pomyslałem ze troche szkoda tarcz , no i prędkości nie te co na sportach :D )
po porządnym wyczyszczeniu zacisków, wyczyszczeniu i wypolerowaniu tłoczków, wymianie gumek, nasmarowaniu prowadnic (ATE Plastilube do hamulców a nie żadne miedziane pasty) , wymianie całego płynu, odpowietrzeniu i złożeniu do kupy - trudno w ogóle porównywać do tego co było przed :(
naprawdę polecam wszystkim - 30min, zabawy a dostajecie nową jakość hamowania przodem :D
Taki właśnie mam plan zimowy na swoje zaciski w 2vk :piwo:
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Cicik » śr paź 09, 2019

... szybka akcja z wymianą tłumika na Vance & Hines BIG SHOTS .
niestety muszę to napisać (przepraszam) - Ja pir!@#le!!! wiedziałem ze będzie głośno bo oglądałem filmiki w necie ale jest , jest ... no nie wiem co i jak napisać. Po prostu wali jak z działka 50mm. :diabelek:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Wulbi » pt paź 11, 2019

No to dawaj ten głos!
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Cicik
Posty: 198
Rejestracja: śr lis 29, 2017
Motocykl:

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Cicik » sob paź 12, 2019

nie wiem jak to możliwe ale nagranie ucina jakies 2/3 hałasu . moze to jakieś filtry w telefonie :/
naprawdę dźwięk z filmu w niczym nie przypomina tego na żywo :(
https://www.youtube.com/watch?v=DVQcQryCXpU

mikko
Posty: 71
Rejestracja: ndz cze 19, 2016
Miejscowość: Kielce
Motocykl: voyager
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: mikko » wt lis 19, 2019

Postanowiłem się podzielić z wami moimi doświadczeniami zdobytymi podczas robienia sobie szyby do motocykla.

Jak materiał wybrałem poliwęglan, ze względy na jego elastyczność.

w zasadzie ten film wyjaśnia wszystko:
https://www.youtube.com/watch?v=HlEfJFDWXpM

Prace zaczęły się o poznania właściwości materiału i przygotowania różnych kształtów, ponieważ i tak musiałem zamówić przynajmniej 1m^2 arkusza.

Obrazek

Poliwęglan jest materiałem który absorbuje wilgoć, dla tego przed formowaniem, należy go wygrzać w temperaturze 110 - 135 stopni w zależności od grubości od kliku do kilkunastu godzin. W moim przypadku 2h wygrzewania wystarczyły.

wygrzewanie:
Obrazek

po dwóch godzinach kontrolowania temperatury i czekania, nadszedł czas na formowanie - w zależności o wielkości szyby było to kilkanaście - kilkadziesiąt minut

Obrazek

Poliwęglan sam układa się na formie, ja akurat miałem formę z blachy walcowanej, ale jest to totalny zbytek. (poniżej zdjęcie formy i "pieca")

Obrazek

Na szczęście materiału nie trzeba rozprężać więc studzenie trwa dosłownie klika minut i gdy poliwęglan ma już poniżej 100 stopni spokojnie można go zabrać z formy.

pierwsza przymiarka:
Obrazek

już na motocyklu:
Obrazek

inna wysokość szyby:
Obrazek

i już w trasie:
Obrazek

Oczywiście szyby nie są idealne jak z fabryki i mają jakieś minimalne niedoróbki, ale jak na pierwszą próbę osobiście jestem zadowolony. jeśli ktoś ma wolną sobotę to polecam.

Aha, jedna uwaga, która może usprawnić cały proces, jeśli żona będzie chciała nowy piekarnik to szukajcie takiego żeby zmieściła się też wasza szyba ;-)
Dzięki temu taką szybkę będzie można sobie "pyknąć" w niedzielne przedpołudnie z kawą oczywiście.

Arti33
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2019
Motocykl: VN1700 Voyager

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Arti33 » pt lis 22, 2019

Fajnie - a jak wygląda to kosztowo?
Tak z ciekawości pytam bo sam wolę Hand Made niż zakupy ;)

mikko
Posty: 71
Rejestracja: ndz cze 19, 2016
Miejscowość: Kielce
Motocykl: voyager
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: mikko » pt lis 22, 2019

Około 50 - 80 zł 1m^2 poliwęglanu + cięcię na CNC około 50 zł.
Mi z 1m^2 wyszło 5 różnych szyb. Jak ktoś chce mam wykroniki moich szyb do wycięcia na CNC.

Gregory
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 30, 2014
Miejscowość: Stasi Las
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Gregory » wt sty 14, 2020

Dawno mnie nie było ale także postanowiłem "pochwalić się" własnej roboty platformą/podnośnikiem do swojej dwójki. Miałem już podnośnik motocyklowy, którym podnosiłem motocykl ale oczywiście nie mogłem go obrócić. W internecie są dostępne wózki garażowe ale wtedy moto stoi na bocznej stopce więc odpadają czynności serwisowe jak zdjęcie koła czy wymiana oleju. Chciałem mieć coś, co pozwoli zarówno postawić motocykl w pionie jak i dowolnie go obracać i przesuwać. Wykorzystałem podnośnik, który już miałem (niebieski) oraz zwykły samochodowy lewarek. W praktyce wygląda to tak:
https://drive.google.com/open?id=1JjruA ... rxl1kUTLrT

A tak pod motocyklem:
https://drive.google.com/open?id=1Ym4jl ... paMXWkZn4I

Można też wykorzystać samą tylną część i wtedy przednie koło stoi na podłodze a tył można przesuwać:
https://drive.google.com/open?id=1o76Ym ... OsWhwei_Hf

Niebieski podnośnik można wyjąć bo nie jest przymocowany na stałe.
Całość bez problemu wytrzymuje nie tylko ciężar motocykla ale także kierowcy (sprawdzone na moich 90 kg).
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica...

mua
Posty: 63
Rejestracja: pt sie 12, 2016
Miejscowość: dolnyśląsk
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: mua » wt sty 14, 2020

Ciekawe rozwiązanie . :)

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2567
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Jacek_VN » śr sty 22, 2020

:ok:
Jacek_VN

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Wielebny Bolo » śr sty 29, 2020

No kurna Olek!!!!
Rewelacja.
Aby nie wyważać otwartych przez ciebie drzwi to:
-jaką grubość ma blacha z której zrobione jest mocowanie kółek?
- jaki profil zastosowałeś na ramę ?
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Gregory
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 30, 2014
Miejscowość: Stasi Las
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Gregory » śr sty 29, 2020

Dzięki😁
Kółka przykręcone są do płaskownika 10mm.
Rama jest z profila 80x60x3 a na spodzie blacha 6mm.
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści Titanica...

Duch

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Duch » sob lut 01, 2020

po ściągnięciu szyby i podłączeniu akumulatora przepędziłem pająki (przejażdżka) udana zresztą

Lleeoo
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 02, 2020
Miejscowość: Dębe
Motocykl: Drifter vn 800, versys

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Lleeoo » śr lut 05, 2020

A więc ja dooiero co zakupiłem mój motocykl. Uważam że jak na początek to już coś .
:antlers:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » wt lut 11, 2020

Po ponad dwóch miesiącach, nareszcie dotarły ze Stanów i wydostały się z cła, moje nowe kufry. Dzisiaj je zamontowałem, jak dla mnie rewelka :). Marka Viking Bags, sztywne, obszyte dermą, nie za duże, nie za małe. chodziły mi po głowie od ponad roku, aż wreszcie rozpracowałem temat :p :ok:
Obrazek
Dzięki podcięciu na amory, można je mocować blisko ramy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję, że fotki otworzą się w akceptowalnych rozmiarach, pierwszy raz wstawiam u nas zdjęcia :)

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Wielebny Bolo » śr lut 12, 2020

Zaje fajne.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Mapi
Posty: 35
Rejestracja: czw gru 19, 2019
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Motocykl: Vn 2000

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Mapi » śr lut 12, 2020

[https://photos.app.goo.gl/76ShkgyDfqBTN8qCA ja w końcu ostateczny montaż obrotomierza
VN 2000 Clasic

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: Wielebny Bolo » czw lut 13, 2020

Artix.
Ile cię kosztowały te zajefajne kufry?
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Co zrobiłem dzisiaj przy swoim motocyklu !!

Post autor: artix » czw lut 13, 2020

Wielebny, kufry kupił dla mnie kumpel ze Stanów, na początku grudnia poleciał na Święta i wysłał je do mnie. Niestety Viking Bags nie wysyłają do Europy, rozmawiałem z nimi, dlatego musiałem kombinować. Cena z przesyłką w Stanach 1500zł, do tego 700zł (180dolców) przesyłka do Polski i w nagrodę za dobre sprawowanie cło u nas 400zł :). Niby niezbyt tanio, ale na Europejskim rynku nie znalazłem nic fajniejszego, podobały mi się te i tylko te kufry, za porządne sakwy z grubej skóry min 4mm i tak muszę zapłacić 3tys i więcej. Tańsze są tylko "wydmuszki" ze skóry 1.2-1.3mm czyli cienizna i szkoda na nie kasy. Dystrybutorem sakw i kufrów Viking jest też firemka z UK, ale... po przeczytaniu opinii o nich, dałem sobie spokój. Kontakt z nimi żaden, czas oczekiwania 1, 2, 3 miesiące o ile cokolwiek raczą wysłać, o ewentualnym zwrocie nie wspomnę, ogólnie nędza :) Informacyjnie to oni https://www.motorcyclehouse.co.uk/vikin ... dlebag.htm

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą