Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

wasniak
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019
Motocykl: Vn1700

Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: wasniak » ndz wrz 08, 2019

Witam ,
mam problem ze swoim Kawasaki Vulcan 1700 classic 2009 rok , przebieg 45tys mil.
Przy przyspieszaniu, na wysokich obrotach dochodzi do szarpnięć ( tak jakby brakowało mu chwilowo paliwa ) , ten objaw zauważyłem głównie na II biegu . Wymieniony został olej, filtr oleju, zalozylem nowe świece, wymieniłem pompę paliwa wraz z filtrem ( stary był faktycznie mocno zabrudzony ) ale to nie pomogło , w dalszym ciągu „ przycina się” przy mocnym przyspieszaniu . Jakieś porady ? Czyżby było coś nie tak ze skrzynia biegow?
Dzięki z gory za pomoc

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: MaciekSz » ndz wrz 08, 2019

Raczej wtrysk niż skrzynia... trzeba byłoby podłączyć komputer.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

wasniak
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019
Motocykl: Vn1700

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: wasniak » pn wrz 09, 2019

Dodam też, że sama skrzynia dość głośno pracuje ( w porównaniu np do VN1600 Nomand ) dlatego podejrzewałem ze to ona może być przyczyna .

Awatar użytkownika
Krzyszttof
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 22, 2016
Miejscowość: Polska Prawie Centralna
Motocykl: Vulcan Vaquero
VROC: 0

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Krzyszttof » pn wrz 09, 2019

wasniak pisze:
pn wrz 09, 2019
Dodam też, że sama skrzynia dość głośno pracuje ( w porównaniu np do VN1600 Nomand ) dlatego podejrzewałem ze to ona może być przyczyna .
Skrzynia, nie ma nic do tego, tam się nie ma co ślizgać, żeby szarpało.
Tak jak Maciek pisze, trzeba podpiąć pod komputer.

Awatar użytkownika
Krzynio1964
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: Kawasaki
VROC: 0

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Krzynio1964 » sob wrz 14, 2019

Kolego doszedłeś co jest szarpniecie na drugim biegu mam to samo jeżeli ustalileś obiawpodziel się informacją pozdrawiam Krzysztof z Bydgoszczy
Krzynio1964

wasniak
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019
Motocykl: Vn1700

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: wasniak » pt kwie 24, 2020

Panowie odświeżam temat. Byłem u mechanika , który po przejechaniu stwierdził, że to na bank nie silnik i że nie ma sensu podpinac komputera. Wskazał na napęd ( chociaż jak stwierdził stan i napięcie pasa jest ok) bądź skrzynie . Polecił sprawdzenie stanu kol prasowych przed zebraniem się za skrzynie. Zdjęcia wysyłam w załączniku- wydaja się ok- co sądzicie?


Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Wielebny Bolo » ndz kwie 26, 2020

Byłeś u mechanika czy u ??????
Coś ten mechanik postawił kiepską diagnozę wskazując na pas. Pas by ci dawał takie objawy na każdym biegu.
MaciekSZ już podpowiedział. Na jakie obroty wchodzisz na tej II ?. Prawdopodobnie na tym biegu podciągasz najwyżej i tu wtryski się "przycinają". Spróbuj na innym biegu też wkręcić się do podobnych obrotów .
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 01, 2016
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki VN 1700 Voyager, GTR 1400
VROC: 0

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Emil » pn kwie 27, 2020

Po zdjęciach które dałeś widać tyle że pas obciera o rant koła zębatego powoduje to piszczenie skrzypienie i takie odgłosy miałem to samo u siebie.
Stawiam na wtrysk jest zabrudzony zużyty i td. wyczyść układ paliwowy.
Skrzynia biegów w modelu 1700 hałasuje i tak ma być.
Komputer na pewno jest potrzebny żeby sprawdzić jak leją wtryski, to najszybsza metoda diagnostyki twojego problemu z maszyną
Pozdrawiam LwG

romigo
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 29, 2020
Motocykl: VN1700 NOMAD

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: romigo » pt maja 29, 2020

Podpinam się pod temat. Mam te same objawy. W moim przypadku wygląda to tak jakby, odcinało mi paliwo przy odkręcaniu manetki gazu. Silnik przerywa, a moto szarpie. Dzieje się tak przy średnich obrotach - po mocniejszym odkręceniu manetki moto rwie do przodu, a silnik nie przerywa. Czy rozwiązał ktoś ten problem?

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Konrad » pt sie 21, 2020

Panowie komputer i weryfikacja w całym przedziale "kręcenia" manetką napięcia na czujniku przepustnicy "subthrottle sensor" czy nie ma jakiś spadków w konkretnym miejscu. Spotkałem się już z przypadkami wytarcia ścieżki i "szarpania" z tego powodu.
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Vn1700 classic - szarpniecia przy przyspieszaniu

Post autor: Skrobel » pt sie 21, 2020

Problem w tym, że przepustnica i czujniki w VN 1700 są skomplikowane.
Na obudowie przepustnicy są dwa redundantne czujniki położenia przepustnicy (o różnych wartościach zadanego napięci) oraz dwa redundatne czujniki położenia manetki (ETV - Electronic Throttle Valve).
Gdy z którymś z nich jest coś nie tak (napięcie nie mieści się w zakresie lub zwarcie) to na ekranie mamy odpowedni błąd (Error 11 to jeden z czujników przepustnicy - TPS, a Error 18 to ten właśnie ETV, czy też Accelerator Sensor).
W serwisówce podane są wartości graniczne napięcia jaki każdy z tych dwóch, a właściwie czterech czujników powinien mieć. Można zacząć od przebadania wiązki elektrycznej między tymi czujnikami (pod bakiem od prawej strony za obudową airboxa) a ECU (pod siodłem obok akumulatora), ale jeśli nie pojawia się błąd z komputera, to na 99% są sprawne. Błedy samego ECU też moim zdaniem pojawiają się rzadko.
Zostają zatem czujniki - a w celu ich sprawdzenia trzeba wpiąć się w wiązkę (każdą z osobna) i każdy czujnik przebadać voltomierzem lub oscyloskopem czy jego wskazania zmieniają się w miarę płynnie (jak napisał wcześniej Konrad). Można to zrobić w domowych warunkach, ale upierdliwe strasznie.

EDIT: Z drugiej jednak strony przyczyn braku płynności przy przyspieszaniu może być więcej - lewe powietrze, brudny filtr, pompa paliwa, złe wskazania któregoś z czujników, np. temperatury powietrza w dolocie, ciśnienia powietrza atmosferycznego itp.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą