Sprzęgło vn1700

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » pn kwie 08, 2019

Witam
Mam problem z sprzęgłem w vn1700 ,a mianowicie czasami po nagrzaniu i ochlodnieciu traci sie luz na klamce sprzegła sprzeglo slizga sie do tego stanu ze nie da sie ruszyć . pomaga wtedy popuszczenie odpowietrznika i upuszczenie troche plunu. Moto ma 25 k nalatane
Co może być przyczyną.
Wysprzeglik chodzi lekko

Awatar użytkownika
Kristof_if
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 11, 2014
Miejscowość: Lubomia
Motocykl: HD FLHTK103,Honda Transalp,Cx500,był VN 1500
VROC: 37033

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Kristof_if » wt kwie 09, 2019

Witaj
Wymieniałeś płyn??
Kriss.
Live to ride,ride to live.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: artix » czw kwie 11, 2019

Hmm.. objawy jakby tarcze "puchły", czasami zdarzają się nieoryginalne tarcze jakiegoś egzotycznego producenta, które pod wpływem wyższej temperatury i większych obciążeń zaczynają zwiększać swoją grubość, znika luz na klamce i tym samym pojawia się ślizganie sprzęgła. Wymiana tarcz na markowe lub oryginalne zazwyczaj rozwiązuje problem. Druga opcja to zapowietrzony układ sprzęgłowy, chociaż pierwsza opcja będzie bardziej prawdopodobna.

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » czw kwie 11, 2019

co prawda zajmuje się naprawą samochodów(hobbystycznie) i tam raczej sprzęgła suche występują . ale tak sobie myśle czy może tak być ze jak tarcze spuchną od zagrzania to jak ostygną to sie ślizgają . wystarczy delikatnie odpowietrzyć i wszystko gra. druga opcja jakby bardziej prawdopodobna ale odpowietrzałem go już 10 razy. myślałem że to może sprężyny
nic chyba po prostu cza tam w poniedziałek zajrzeć . gdzie dostane uszczelke pokrywy , na alledrogo brak

dzięki za podpowiedzi i czekam na jakieś inne dobre pomysły

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » czw kwie 11, 2019

Kristof_if pisze:
wt kwie 09, 2019
Witaj
Wymieniałeś płyn??
tak płyn wymieniony x2 i z 10x odpowietrzany

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » czw kwie 11, 2019

tak wymieniony 2 razy i z 10 razy odpowietrzany
czy ma znaczenie odpowietrzanie na stopce bocznej .
nie miałem nikogo do pomocy i tak myśle że może jakby bardziej przechylić w prawą stronę
pozdr..

Awatar użytkownika
Kristof_if
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 11, 2014
Miejscowość: Lubomia
Motocykl: HD FLHTK103,Honda Transalp,Cx500,był VN 1500
VROC: 37033

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Kristof_if » pt kwie 12, 2019

Popatrz czy odpowietrznik znajduje się na samej górze siłownika jak nie to musisz go odkręcić przy odpowietrzaniu i ustawić w górnym położeniu.
Jeżeli w siłowniku będzie powietrze po zagrzaniu zrobi ciśnienie.Musisz mieć dobrze odpowietrzone.
Musiałbyś odkręcić siłownik na zimnym zmierzyć ile jest do stopki tarcz i tak samo na zagrzanym jeżeli wartość się zmieni to tarcze są do bani,ktoś założył jakieś podróbki.
Moto z USA ??
A nie stało się to po wymianie oleju ??
Kriss.
Live to ride,ride to live.

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » pt kwie 12, 2019

Tak moto z USA . Co do tarcz to raczej oryginały bo motong ma nalatane troche ponad 20000 .
Nie wiem kiedy olej byl wczesniej wymieniany ale jak go kupilem to po paru przejażdżkach zaczeło sie tak robić, pomyślałem że może to olej ,ale wymiana oleju i plynu nic nie dało.
Sprawdze jeszcze ten patent z przechyleniem motonga na prawa strone i odpowietrzyć podcisnieniowo.
Ale cos mi sie wydaje ze jezdził nim jakiś amerykański debil i dał rade zajechać sprzęgło w 20k bo dość wysoko bierze

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: artix » pt kwie 12, 2019

Pamiętam problemy z odpowietrzeniem tylnego zacisku z Bandicie 1200, pół godziny pompowania bez żadnych efektów, dopiero odkręcenie zacisku i mocowań przewodów na wahaczu, podniesienie całości max do góry aż pod siedzenie, dystans pomiędzy klockami i odpowietrzanie. Dopiero w ten sposób załatwiliśmy sprawę. 20 tys przebiegu dla rzeźnika to aż nadto, wiele nie trzeba, żeby zaorać tarcze sprzęgłowe. Ciekawi mnie ten powrót do chwilowej, ale normalności po odpowietrzeniu, Jeżeli nawet podciśnieniem nie usuniesz ewentualnego powietrza, to pozostaje rozgrzebanie sprzęgła i weryfikacja gratów wewnątrz kosza, pomiary grubości tarcz, przekładek, docisku wg. serwisówki Może któraś sprężyna na docisku dogorywa, chociaż to mało prawdopodobne. Walcz i oby z powodzeniem :)

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 01, 2016
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki VN 1700 Voyager, GTR 1400
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Emil » pt kwie 12, 2019

Nie miałem doczynienia z podobnym przypadkiem ale, jakim olejem zalałeś silnik ?
Ja miałem taki przypadek, na nie odpowiednim oleju sprzęgło się ślizgało. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów nie mogłem wbić biegu, po ostygnięciu było ok. wymiana oleju na prawidłowy pomogło.
pozdrawiam i powodzenia
P.S
poprzedni właściciel zalał motula 5100, teraz jest motul 7100

Piotrek1979
Posty: 89
Rejestracja: śr maja 31, 2017
Miejscowość: Przemocze
Motocykl: Vulcan VN15 SE 1988r.
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Piotrek1979 » sob kwie 13, 2019

Ale co ma olej silnikowy do zapowietrzania sprzęgła?Niech odpowietrzy porządnie sprzęgło,może zostać bańka powietrza i robi takie jaja.Tym bardziej,że od razu po kupnie moto jeździł w miarę normalnie.

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » sob kwie 13, 2019

witam
olej co prawda nie odpowiedni bo 5100 ale zalałem go tylko po to zeby wypłukać silnik bo nie wiem czym był zalany i jak długo stał .
jednak nie wierze że to może być przyczyna .
Co do odpowietrzenia to już robiłem cuda na kiju , z odpowietrzaniem podciśnieniem włącznie .
Stawiam na tarcze lub sprężyny . Albo jakiś nieudacznik tym jezdził , albo ma nawinięte więcej km niż wskazuje licznik , chociaż opony są jak nowe i zgadza się rok prod.
no nić już zamówiłem sprężyny i tarcze, zobaczymy co to da

Piotrek1979
Posty: 89
Rejestracja: śr maja 31, 2017
Miejscowość: Przemocze
Motocykl: Vulcan VN15 SE 1988r.
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Piotrek1979 » ndz kwie 14, 2019

Ale rozebrałeś sprzęgło czy zamówiłeś ot tak?

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » ndz kwie 14, 2019

zamówiłem ot tak . jak rozbiore i się okaże że do bani to będzie jak znalazł . jak się okaże że tarcze są ok to wymienie same sprężyny a tarcze może oddam
Nie chciałem rozbierać i potem czekać nie wiadomo ile żeby poskładać

Piotrek1979
Posty: 89
Rejestracja: śr maja 31, 2017
Miejscowość: Przemocze
Motocykl: Vulcan VN15 SE 1988r.
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Piotrek1979 » ndz kwie 14, 2019

Spoko jak już będziesz miał nowy zestaw to go wrzuć,co nowe to nowe a stare jak okażą się trzymać wymiar to sobie zostawisz.Ale kurcze coś musi być zje...ne jak nie tarcze to co?A zamawiałeś same tarcze czy przekładki również?Przekładki też się wycierają.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: Wielebny Bolo » ndz kwie 14, 2019

pomaga wtedy popuszczenie odpowietrznika i upuszczenie troche plunu.

Tu jest odpowiedź.
Albo masz za dużo płynu ( nalane pod dekiel)
albo rośnie ciśnienie w układzie. A to się dzieje tylko w jednym przypadku. Woda w układzie (kondensat, hydroskopia płynu hamulcowego). Nagrzewa się, paruje i ciśnienie wzrasta. Wymień płyn. Jeżeli są kłopoty z odpowietrzeniem to zostaw tylko trochę płynu na dnie zbiorniczka. Strzykawką wtłaczaj płyn przez odpowietrznik siłownika sprzęgła. Obserwuj jak przybywa płynu w zbiorniczku. Mogą się pokazać 1-2 bańki powietrza. Jak wtłaczasz już tylko "czysty" płyn bez baniek, koniec operacji.

Jest jeszcze :
- Płyn z za niską temperaturą wrzenia.
-Sprawdź przebieg wężyka, czy nie dotyka o blok, cylinder i nie nagrzał się nadmiernie.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » ndz kwie 14, 2019

płynu jest tyle ile powinno być . płyn jest całkowicie nowy tak że wody nie ma . wężyk idzie po ramie tak że nie nagrzewa się . Ale nalanie płynu do zbiornika przez odpowietrznik ? tego nie próbowałem.
dziś zaliczyłem pare km w koło komina i zauważyłem że sprzęgło puzno zasprzęgla i brak luzu i to już na zimnym silniku . stawiam na zajechane sprzęgło

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: artix » ndz kwie 14, 2019

Bardzo dobrze, że kupiłeś nowe tarcze, nie ma co się z tym pieścić, zmienisz zestaw i wyeliminujesz jedną możliwą przyczynę problemów ze sprzęgłem. Czekamy zatem na efekty wymiany.

miruch30
Posty: 14
Rejestracja: ndz gru 30, 2018
Miejscowość: siemianowice śląskie
Motocykl: voyager 1700
VROC: 0

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: miruch30 » wt kwie 16, 2019

witam
jestem w połowie drogi ,sprzęgło rozkręcone wyjęte tarcze i przekładki . tarcze nie wyglądają jakoś zle przekładki jak nowe . mam nadzieje że po wymianie tarcz na nowe + nowe sprężyny które o dziwo są większe o 12mm od starych wszystko będzie ok.
ale mam pytanie jak długo moczyć tarcze w oleju

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Sprzęgło vn1700

Post autor: artix » wt kwie 16, 2019

Dzień przed montażem zalej tarcze olejem i niech tak sobie leżakują. Doba powinna im spokojnie wystarczyć.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 0 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 0 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą