Kask szczękowy

Wszelkie tematy dotyczące naszych motocykli.
pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Kask szczękowy

Post autor: pawel2171 » czw lut 21, 2019

Witam
Planuje zakup kasku padło na Kask szczękowy Airoh Phantom S czarny/matowy .
Może ktoś z was miał do czynienia z tym kaskiem i doradził by mi .
Z chęcią przeczytam argumenty za i przeciw . Dodam że na kask przewidziałem wydatek do 1000zł .

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » ndz lut 24, 2019

A może coś na tema NOLAN N90.2 SPECIAL też go biorę pod uwagę tylko dedykowany inter-com jest drogi , powiedział bym za drogi jak dla mnie .

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn lut 25, 2019

Swojego czasu rozważałem N90.2 (N90 ma niezłe opinie) , ale prawie w tych samych "piniondzach" dostałem N104 absolut już z pinlockiem, opcja "specjal" nie ma pinlocka więc nieopłacalny moim zdaniem zakup chyba, że za 6 stów :ok:

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn lut 25, 2019


Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn lut 25, 2019

Osobiście nie jestem zwolennikiem kasków ze szczęką otwieraną tylko nad czoło. Fizyki nie oszukasz, a po otwarciu szczęki, robi się niezły wiatrołap, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Nie chcąc robić sobie na złość, wybierałem pomiędzy Shark Evoline Series3 i LS2 Valiant, ostatecznie kupiłem ten drugi (ma pinlock). Oby dwa mają szczękę otwieraną do tyłu, cholernie wygodne rozwiązanie. Cały czas obracamy się w klasie ekonomicznej, co nie oznacza oczywiście szajsu, ale nie należy się po niej spodziewać max wyciszenia, tu już trzeba szukać szczękowców dwa i więcej razy droższych. Na pocieszenie dodam, że po wklejeniu słuchawek interkomu, zniknął hałas powietrza dostający się gdzieś bokiem pod szybę. Głośniki idealnie przylegają do uszu i teraz jest nieźle. Wygodny kask, łatwe otwieranie jedną ręką, homologacja również na otwarty kask. Jak zwykle w przypadku kupna kasku, idź do sklepu i przymierz modele z listy ewentualnych zakupów. Ostatecznie może się okazać, że ten który miał być naj, trafi na sam koniec check list i kupisz zupełnie inny model :) . Powodzenia :ok:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn lut 25, 2019

Ano ma bo gość raczej dodaje od siebie i dolicza koszt pinlocka, same specjale kosztowały coś koło 850 zeta, tylko czy N90.2 jest opłacalny skoro https://allegro.pl/oferta/nolan-n104-ab ... 7543713078
Ty wybierasz Ty decydujesz ;) , ja wybrałem 104 za 960 zł, a N90.2 z pinlockami chodziły wtedy w maju 2018 za ok 890 zł. Ogólnie sobie chwalę, a interkom spokojnie założysz made in china tylko nieco na lansie stracisz :D
Vailanty spoko, ale te jednak są dużo głosniejsze od klasycznego szczękowca bo zawiasy szerzej wystają rozważałem i odpusciłem, N104 ma szczękę na mimośrodzie więc się nieco otwarta szczęka "chowa". Iść pomierzyć, pomacać i tyle, jednak nadal uważam że n104 w tej kasie to chyba najsensowniejszy wybór, jednak skorupę mają z dobrego materiału i sporo widać, przez większą szybę, w porónwaniu do sharka openline czy agv compact :ok: a zwłaszcza jak się ma zegary na baku :antlers:
Osobiscie bym polecił za 1000zł N104, a za ok 600zł shark openline, pmiędzy tymi 600-1000 to niewiem za co właściwie dopłacamy ( hjc is max2, caberg duke itp) a przerabiałem temat w 2018 :ok:
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2019 przez Mayones, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn lut 25, 2019

Mayones myślę, że ogólna koncepcja otwieranej szczęki zawsze będzie generować jakiś hałas i tego się nie przeskoczy, chociaż już droższe kaski np. Shuberth są nie najgorsze w tej kwestii. Pytanie brzmi, czy niezdecydowany kupiec, chce jeździć latem z otwartą szczęką, bo ciepło, czy tylko będzie to robił podczas płacenia na stacji paliw itd, bo to ważna sprawa. Uważam i prawie jestem pewien, że typowa szczęka po otwarciu, daje spore opory powietrza, co przy prędkościach powyżej, a nawet poniżej stówki będzie zwyczajnie niewygodne i niekomfortowe. Duża szyba motocykla niewiele tu pomoże, bo i tak nawet z zamkniętą szczęką, potrafi trząść łbem kierowcy. Wybrałem wariant ze szczęką otwierana max do tyłu i jestem zadowolony, jadąc 120-140km/h, nic mi nie ściąga kasku z głowy i o to przede wszystkim mi chodziło. Jak zawsze ostateczny wybór dokona się oczywiście w sklepie po przymiarce i oględzinach :)

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn lut 25, 2019

artix pisze:że typowa szczęka po otwarciu, daje spore opory powietrza
tak, a kolejnym minusem to to, że przy otwartej szczęce możesz sobie opuścic co najwyżej blendę to i dobrze, żeby się nie kończyła w połowie oczu :D , z drugiej strony jednak przy pewnych prędkościach bezpieczniej z zamkniętą szczęką, ale miastowe trasy spokojnie ogarniesz z opuszczoną blendą i podniesioną szczęką,
Obracalna szczęka pewnie też waży więcej niż typowy szczękowiec szacuję z 10% :scrach:
Tak czy inaczej powodzenia :ok:

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn lut 25, 2019

Dzięki panowie oświeciliście mnie trochę ;)
Nurtuje mnie jeszcze kask Airoh Phantom S czarny/matowy ale na jego temat nikt się nie wypowiada .

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn lut 25, 2019

No tak tylko za tą kaskę to tylko Nolan 104 rozmiar L a ja potrzebuje XL :( .
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2019 przez pawel2171, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn lut 25, 2019

pawel2171 pisze:No tak tylko za tą kaskę to tylko Nolan 104 rozmiar L a ja potrzebuje XL :( .

https://allegro.pl/oferta/nolan-n104-ab ... 6448663011 mat 999 zł
O airohu nic nie wiem ale na szybko doczytałem, że jest z "thermoplasticu" :D to openline za 600 też z tego jest :ok:
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2019 przez Mayones, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn lut 25, 2019

Ciekawe jakie wady i zalety ma thermoplastic, jest na pewno lepszy niż mój pierwszy kask Bella z włókna szklanego, gięło się to to jak plastelina :D . Co do wagi, to tak sobie przeglądam garnki i Airoh Phantom S (thermoplastick HTR) waży 1650g, Nolan N104 (polimer)1570g, Ls2 Valiant 1700g, Shark Evoline 3 (żywica termoplastyczna)1715g, natomiast Shuberth C3 Pro (formowanie tłoczone, jakaś ich magia)1570g, a to już wyższa półka jak i jakość. Noo i mimo woli, trochę się oświecimy wzajemnie przy niedzieli :ok: . Mayones pełna zgoda, co do zamkniętej szczęki w trasie, w razie czego (odpukać) ta nasza prywatna szczena, na pewno nie wytrzyma spotkania z glebą czy Seicento wyjeżdżającego z podporządkowanej :!!!:. :) . Paweł pewnie niewiele osób jeździ w tym kasku, także musisz iść do sklepu i organoleptycznie sprawdzić jak on wygląda i czy będzie dobrze leżał na głowie. Do tysiaka kupisz już kilka modeli kasków, także nie nastawiaj się tylko na jeden model, bo tak jak w przypadku kurtki czy butów, idziesz po jedno, a wychodzisz ze sklepu z czymś innym. Znam to z autopsji :) . Jeszcze mi się przypomniało odnośnie szyby, normalna szczękę otwierasz do góry razem z szybą, twarz i oczy zabezpieczasz tylko blendą. W szczęce otwieranej max do tyłu tak jak w Valiancie czy Shark'u, po otwarciu kasku, można zamknąć szybę jak i blendę oczywiście i jechać z zasłoniętą twarzą. Nie ma efektu zdmuchiwania i przesuwania kasku do tyłu, jedzie się jak w zwykłym kasku typu Jet. Na razie nie przekonam się do tradycyjnych szczękowców, ta opcja, która mam jak na razie się sprawdza i jest wygodna w obsłudze i użytkowaniu. Może jutro nareszcie przewietrzę zadek, ma być powyżej 10'C, a to już ukrop, czas też na wietrzenie kasku :yeee:

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pn lut 25, 2019

artix pisze:normalna szczękę otwierasz do góry razem z szybą, twarz i oczy zabezpieczasz tylko blendą.
no o tym napisałem o 13:57 ;)
jakie wady ma thermo nie wiem, plus dla nolana za to że opcje tańsze czy droższe czy grexa robi z lexanu :ok: a wady każdy ma :mrgreen: może bell nie był zły skoro miekki bo jak powszechnie wiadomo czapka wełniana upuszczona z 10 piętra nadal nadaje się do użytku :D
Do tej opcji, że albo cały albo jet miałem grexa j2 od nolana ;) duża szyba mała szczęka na zatrzaskach ogólnie niezły ale poszedłem do fryzjera i okazał się za duży :)
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2019 przez Mayones, łącznie zmieniany 2 razy.

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » pn lut 25, 2019

Byłem oglądałem pomacałem i wybór padł na KASK AIROH REV 19
Jak dla mnie jest super wygodny i uniwersalny . Szczęka składana do tyłu też fajny patent .
Jutro jak będzie ciepło to przejadę się w nim to coś więcej napiszę ;)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn lut 25, 2019

Mayones pisze:może bell nie był zły skoro miekki bo jak powszechnie wiadomo czapka wełniana upuszczona z 10 piętra nadal nadaje się do użytku :D
Ha ha, w sumie racja :D . W latach 90, taki Bell to był wypas, ale wystarczyło gdzieś na zlocie, raz użyć go jako taboret dla zmęczonego życiem zlotowym człowieka, co też zrobiłem i było "chrrruupp". Skubany wyginał się jak mocno dojrzały arbuz z wyżartym środkiem już od nowości :). Inne materiały i technologia, ale przynajmniej ciepły był :p. Pawel fajnie, że masz już problem z głowy, niech się nowy kask dobrze sprawuje :thumbup:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1152
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn lut 25, 2019

pawel2171 pisze:Byłem oglądałem pomacałem i wybór padł na KASK AIROH REV 19
Jak dla mnie jest super wygodny i uniwersalny . Szczęka składana do tyłu też fajny patent .
Dopiero teraz sprawdziłem jak wygląda model który kupiłeś. Noo widzisz, tak jak pisałem wcześniej, wchodzisz do sklepu z nastawieniem konkretny model i wychodzisz z zupełnie czymś innym. Tak to zazwyczaj działa :). Docenisz brak wielkiej szczęki wiszącej nad czołem po jej podniesieniu jak i jazdę z opuszczoną szybą w wersji Jet :thumbup:

Awatar użytkownika
ciecio
Posty: 482
Rejestracja: ndz lut 17, 2013
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 Classic
VROC: 36107

Post autor: ciecio » pn lut 25, 2019

pawel2171 pisze:przejadę się w nim to coś więcej napiszę
Ciekawy jestem jak z głośnością.
Jak wypada pod tym kątem z innymi kaskami które użytkowałeś ?
"Wojną zachwycają się tylko ci, którzy nigdy jej nie poznali" Erazm z Rotterdamu
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do Swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » wt lut 26, 2019

Jak tylko zrobi się fajna pogoda to opiszę wrażenia , niestety dziś ma padać :(

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » wt lut 26, 2019

ile dałeś ? 1000 ?? ;)

pawel2171
Posty: 51
Rejestracja: ndz paź 28, 2018
Miejscowość: Otwock
Motocykl: kawasaki vulcan 1500 clasic
VROC: 0

Post autor: pawel2171 » wt lut 26, 2019

Dałem 1100 dziś polatałem godzinkę i było super . Po mieście szczęka z tyłu podniesiona szyba jest fajnie . Poza miastem wszystko pozamykane do 90 jest ok. powyżej 90 już nie jest tak cicho ale znośnie .
Kask oceniam bdb. lecz moja ocena nie jest adekwatna , dopiero zaczynam swoją przygodę z motocyklem po latach przerwy . W zeszłym roku trochę latałem skuterem w kasku Naxa s17 był bardzo głośny i nie polecam go .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą