okropne wibracje na ramie pomóżcie

Irek1985
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 20, 2014
Miejscowość: włoszczowa
Motocykl: vulcan 93'
VROC: 0

Post autor: Irek1985 » czw lip 09, 2015

Witam ponownie. Dzis mechanik dostał się do balanserow ( tych walkow) okazało się że wszystko jest idealnie ustawione na znaki.... Kosz sprzęgłowy zębatki łożyska wszystko wygląda ze jest ok.. Kurczę już nie mam koncepcji co może być przyczyną tych drgań :( odkręcił świece i na jednym cylindrze jest ciemna świeca ale czy to ma tu jakiś wpływ? Może ktoś ma jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
naziro
Posty: 459
Rejestracja: śr lip 01, 2015
Miejscowość: wlkp
Motocykl: triumph 900
VROC: 37411

Post autor: naziro » pt lip 10, 2015

do dokładnego sprawdzenia wał napędowy
SZYBKO,TANIO,DOBRZE (z tych trzech rzeczy razem występują tylko dwie do wyboru)

Irek1985
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 20, 2014
Miejscowość: włoszczowa
Motocykl: vulcan 93'
VROC: 0

Post autor: Irek1985 » pt lip 10, 2015

naziro pisze:do dokładnego sprawdzenia wał napędowy
Tylko ze drgania występują także na postoju więc to ewidentnie źródło od silnika :(

Awatar użytkownika
Lukanio
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 03, 2012
Miejscowość: Łowicz
Motocykl: Kawasaki VN800 Classic
VROC: 0

Post autor: Lukanio » sob lip 11, 2015

sebbb pisze:Miałem takie wibracje że po 30 km ręce drętwiały. U mnie przyczyną był wypalony zawór wydechowy na tylnym cylindrze. sprawdź spreżanie
Sprawdź sprężanie na obu cylindrach, może coś się wyjaśni, acha czy w silniku nic nie dzwoni puka czy coś w tym rodzaju? - pytam bo pomyślałem jeszcze o spalaniu stukowym....

Irek1985
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 20, 2014
Miejscowość: włoszczowa
Motocykl: vulcan 93'
VROC: 0

Post autor: Irek1985 » pt lip 17, 2015

Lukanio pisze:
sebbb pisze:Miałem takie wibracje że po 30 km ręce drętwiały. U mnie przyczyną był wypalony zawór wydechowy na tylnym cylindrze. sprawdź spreżanie
Sprawdź sprężanie na obu cylindrach, może coś się wyjaśni, acha czy w silniku nic nie dzwoni puka czy coś w tym rodzaju? - pytam bo pomyślałem jeszcze o spalaniu stukowym....
Sprężanie sprawdzane bylo tez. Tylny 10,8 a przedni 10,1. Mechanik regulowal gaźniki i zubożył mieszankę. Spalanie 5,5/100 w dwie osoby. Silnik chodzi twardo przy przyspieszaniu tylko. Poza tym mechanik stwierdził ze tego balansera nie da się ustawić inaczej tzn wchodzi tylko w jednej pozycji wiec raczej odpada opcja złego ustawienia. Kurde może taki urok tego silnika. Nie mam tu porównania

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą