zbiornik VN 15SE czy pasują inne baki od vulkanów, lutować?

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

zbiornik VN 15SE czy pasują inne baki od vulkanów, lutować?

Post autor: Pawelek450 » pt kwie 24, 2015

Jak człowiek nie ma problemów to sobie je znajdzie.
Na moim baku, zaczęły się robić pęcherze - jak 3 lata temu kupowałem to widziałem ale za bardzo to mi nie przeszkadzało były małe. Jeden zaczął lekko puchnąć i fachowiec nastraszył mnie że tam pewnie benzyna pod spodem itd., dopiero po roku podkusiło mnie i przekułem powiększony pęcherzyk, nic nie leciało. Zadowolony dalej jeździłem. W tym(3) roku w innym miejscu, na czole zbiornika powiększył się następny po zimie - więc go też trach leciutko przekułem no i ....leci mi benzyna tak że po zatankowaniu ok 5l poci mi się zbiornik i płynie nawet, ku górze po zbiorniku, podczas jazdy. Mało zawału nie dostałem, żeby nie zamienić się w pochodnię...

Pytanie jak w temacie - czy pasują -podejdą -inne zbiorniki, tak aby je zamocować bez przeróbek i trochę polatać????,
sezon się zaczął i teraz mogę latać tylko po mieście, dalej to tylko zbiorniczek 5l w sakwę (ok 1/3 zbiornika mogę mieć zalane - bo więcej to leci
jak zacznę coś robić to nie pojeżdżę - a roboty przy lutowaniu i malowaniu będzie sporo i będzie to długo trwało - obecnie nie widzę nigdzie coby kupić używkę, zresztą tyle co niektórzy chcą to mnie nie stać ;)
czy ktoś lutował zbiornik, czy później się nic nie dzieje

Awatar użytkownika
sebbb
Posty: 83
Rejestracja: czw sie 21, 2014
Miejscowość: Dęblin
Motocykl: Kawa vn 1500
VROC: 36859

Post autor: sebbb » pt kwie 24, 2015

Kup kit do zbiorników i sklej. Na sezon na pewno wystarczy. Koszt góra 20 zl
Np. http://www.motochemia.pl/kit-do-naprawy ... p-348.html

Awatar użytkownika
Pawelek450
Posty: 242
Rejestracja: śr lip 27, 2011
Miejscowość: Suwałki
Motocykl: VN 15 SE
VROC: 0

Post autor: Pawelek450 » pt kwie 24, 2015

nie wchodzi w grę nie nakleję na zbiornik kawałka czarnego kitu, jest to w widocznym miejscu, już wcześniej czytałem o tym trochę i nie wiadomo ile to potrzyma. Mogę przykleić gumę do żucia i będzie podobny efekt. lub taśmę klejącą ...poxilina, super glue, ośmiorniczka i inne nie wchodzą w grę.
Dziś szukałem i znalazłem jeden zbiornik w Anglii ponad 500 zł inny kolor, porysowany i do lakierowania - więc koszt ok. 1000zł - nie warto...nie wiadomo co przyślą

Awatar użytkownika
sebbb
Posty: 83
Rejestracja: czw sie 21, 2014
Miejscowość: Dęblin
Motocykl: Kawa vn 1500
VROC: 36859

Post autor: sebbb » sob kwie 25, 2015

Jak w widocznym miejscu to faktycznie odpada... fachowcy spawają zbiorniki gazowo napełniając je wodą lub piaskiem. Koszy pewnie około 100 zł + 300 lakierowanie. Powinno ci to góra 1 tydzień zająć.

Awatar użytkownika
KMASZKA
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2012
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki vn 1500
VROC: 0

Re: zbiornik VN 15SE czy pasują inne baki od vulkanów, lutować?

Post autor: KMASZKA » wt wrz 26, 2023

klej x 80 dwuskładnikowy. klejłem zbiornik pare lat temu i działa.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1089
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: zbiornik VN 15SE czy pasują inne baki od vulkanów, lutować?

Post autor: Tex66 » wt wrz 26, 2023

Siemano KMASZKA
Jednego z Kolegów nie było na Forum blisko półtora roku a drugiego cztery lata, to żeś sobie wybrał post do swojego pierwszego komentarza na Forum, co hasło po 11 latach sobie przypomniałeś czy to tak na próbę?
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą