Niepewność w głowie. Olej? Silnik/Skrzynia biegów

SebaTjuning
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 21, 2021
Motocykl: 454 LTD

Niepewność w głowie. Olej? Silnik/Skrzynia biegów

Post autor: SebaTjuning » śr paź 27, 2021

To może jeszcze szybkie pytanie przy okazji wymiany filtra. w LTD454
W misce olejowej jest korek spustowy od spodu na klucz 17 od strony tyłu motocykla. (spust oleju silnikowego z miski)
Natomiast również po lewej stronie miski ale z przodu.. są dwie śrubki na ampul, które również sugerują spust oleju.
i faktycznie po odkręceniu wylatuje niewielka ilość oleju(ok 150ml). Pytanie brzmi z czego spływa ten olej? U mnie był on dużo czarniejszy niż z korka spodniego. Dlatego pytam, niepewny czy to również olej silnikowy i mam dopełnić jedynie wlewem olej do silnika. Czy przypadkiem jednak to nie jest osobny wlew(śróbka ciut wyżej) spust(śrubka niżej) od skrzyni..?? i nie idzie tam inny olej? Chociaż nigdzie nioe znalazłem informacji o osobnym oleju do skrzyni.
Dlaczego mam taką zagwozdkę? Ano dlatego, że najpierw zauważyłem wspomniane dwie śrubki i to je odkręciłem. Jak wyżej pisałem wyleciało ale bardzo malo mocno czarnego oleju. dopiero puźniej odkręciłem właściwy korek spustowy i zleciało już ponad 3 l oleju ale nie był tak zmęczony.
Z góry dzieki
SEBIX na Chopperze :p

SebaTjuning
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 21, 2021
Motocykl: 454 LTD

Re: Niepewność w głowie. Olej? Silnik/Skrzynia biegów

Post autor: SebaTjuning » śr paź 27, 2021

Dobra już sam sobie zdaje się odpowiedziałem. 😜
SEBIX na Chopperze :p

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą