Przelewa paliwo do filtra powietrza.

Wakarimasen87
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 29, 2020
Motocykl: Kawasaki EN 500 '91

Przelewa paliwo do filtra powietrza.

Post autor: Wakarimasen87 » pn lis 30, 2020

Witam. Temat oklepany ale przeglądałem forum i wciąż mam wątpliwości. Problem z moją kawką zaczął się po wywrotce. Wiadomo cały syf poleciał do gaźników itd. Czyszczenie i synchronizacja nie pomogła, wymieniłem zużytą membranę w kraniku bo nie puszczała paliwa. Stwierdziłem że wymienię gaźniki na te z GPZ 500. Zawojowałem się z nimi strasznie bo były w złym stanie, podmieniłem dysze wolnych obrotów, cały mechanizm przepustnic (stary się nie domykał do końca). Wyczyściłem, ustawiłem mieszankę (2 pełne obroty), ustawiłem poziomy na pływakach (17 mm od krawędzi), zsynchronizowałem wakuometrem, wyczyściłem świece które są całkiem nowe, wsiadłem i byłem mega zaskoczony skokiem mocy i elastyczności. Ale gry wróciłem do warsztatu zauważyłem że cieknie z wężyka od airboxa, na "kroplówce" było sucho, sprawdzałem wiele razy bo już nie miałem ochoty po raz setny ściągać gaźniki. Czy mogę po prostu wyjąć membranę i zaślepić króćce podciśnieniowe? Wydaje mi się że tego paliwa podaje za dużo, wcześniej podawał dużo mniej. A może macie jakieś inne sugestie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Wakarimasen87
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 29, 2020
Motocykl: Kawasaki EN 500 '91

Re: Przelewa paliwo do filtra powietrza.

Post autor: Wakarimasen87 » wt gru 01, 2020

Witam. Wybaczcie, że sam sobie odpowiadam, ale usterkę usunąłem. Powód okazał się prozaiczny, tj. wielki paproch pod iglicą... Nie sprawdzałem drożności za każdym razem (mój błąd) ¯\_(ツ)_/¯. Kawa pracuje jak zegareczek, świeczki piękny kolor kawki z mleczkiem, pracuje równiutko, dostała nowe świeczki na wszelki wypadek, jestem z siebie zadowolony. Teraz mogę w spokoju zająć się estetyką. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.

franc1213
Posty: 438
Rejestracja: pt wrz 09, 2011
Miejscowość: Szwecja
Motocykl: Kawasaki VN 2000+EN 500
VROC: 37045

Re: Przelewa paliwo do filtra powietrza.

Post autor: franc1213 » wt gru 01, 2020

:yeee: no to :goldas:
Franek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą