Nowe wydechy en500a'93

Pyciula
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 18, 2018
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Kawasaki en 500a
VROC: 0

Nowe wydechy en500a'93

Post autor: Pyciula » śr paź 03, 2018

Panowie,

chcę wymienić wielkie tłumiki w mojej Kawie na proste rury jak np z tej aukcji:
https://allegro.pl/tlumik-wydech-glosny ... 92108.html

Obecne tłumiki tworzą jedność z rurami wychodzącymi z silnika. Mogę uciąć boshką stare tłumiki i domontować takie jak z aukcji? Nowe mają jakieś tuleje, ale nie wiem czy dzięki nim domontuję wszystko do moto.

Drugie pytanie - rury wydechowe łączą się pod motocyklem na wysokosci siodła - to jest puste połączenie, które musi być czy tylko dodatkowe wzmocnienie żeby wszystko się tzymało?
Dzięki za odpowiedzi :antlers:

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Post autor: Wielebny Bolo » czw paź 04, 2018

Połączenie tłumików to nie mechaniczne zadanie ale wyciszenie, normy i takie tam inne duperele coby były ekologiczne i koszerne . Są wydechy ze środkowym tłumikiem centralny ( puszka łącząca dwa wydechy). Możesz je spokojnie wy..... ciąć. Trzeba będzie po zmianie tych wydechów na te "puste", dostroić gaźniki. Wymiana dysz, niestety na większe. Inaczej będzie strzelał w wydechy.
No i kury w okolicy przestaną znosić jajka :D

Te wydechy dają trochę "suchy" odgłos. Brak w nich basów ale dają radę ( kolo ma je w Intruderze 1400).
Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2018 przez Wielebny Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Pyciula
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 18, 2018
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Kawasaki en 500a
VROC: 0

Post autor: Pyciula » ndz paź 07, 2018

Wielkie dzięki za info, będę działał ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą