pas napędowy

Awatar użytkownika
Hubert791
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 08, 2016
Miejscowość: Baranów
Motocykl: kawasaki
VROC: 0

pas napędowy

Post autor: Hubert791 » pt lis 11, 2016

Koledzy mam takie pytanko czy pas napędowy sie jakoś konserwuje lub coś w tym stylu słyszałem gdzieś jakąłś informacje o wodzie z mydłem :( ale jakoś mi sie w to nie chce wierzyć nadchodzi zima i chce en ke zabezpieczyć do wiosny jakieś porady mile widziane.
czarny

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » pt lis 11, 2016

Myje się go tylko w wodzie z mydłem.

Franky Furbo
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 13, 2016
Miejscowość: Lubuskie
Motocykl: VN900 Custom '08
VROC: 38038

Post autor: Franky Furbo » pt lis 11, 2016

Też jestem nowicjuszem w tym temacie ale moim zdaniem - woda z mydłem, to owszem, na oczyszczenie z piasku itp a później.. jest wiele spreyów do pasków klinowych/napędowych gdzie przeczytamy :
Maksymalizuje tarcie, przyczepność i siłę ciągu pasów napędowych. Utrzymuje właściwe przyleganie pasków. Efektywizuje pracę. Zapobiega ślizganiu i piszczeniu na skutek podwyższonej bądź obniżonej temperatury, wilgoci lub zapylenia. Ogranicza potrzebę częstego nakładania.
Przywraca elastyczność i umożliwia przenoszenie maksymalnej mocy napędowej na koła pasowe. Zachowuje elastyczność gumy. Spowalnia starzenie pasa. Działa natychmiastowo. Wolny od smoły i żywicy. Forma w sprayu ułatwia nakładanie. Mocny strumień z aerozolu pomaga osiągnąć trudno dostępne miejsca. Na stałe montowana rurka kapilarna zwiększa precyzyjność i oszczędność dozowania. Uzyskuje najwyższą efektywność już w małej ilości, dzięki czemu pozytywnie wpływa na globalne zmiany klimatyczne i ekonomię użytkowników.
Chyba nie zaszkodzi :)

Gasman
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 17, 2012
Miejscowość: Brodnica
Motocykl: HD FLHTCUI
VROC: 34836

Post autor: Gasman » pt lis 11, 2016

Nie stosuje się sprayów tego typu do pasków zębatych, umyć wodą z szarym mydłem lub z ludwikiem i zostawić.
Rolling, rolling, rolling.........
Komar 3, WSK 175, VN800Classic, VN1600Classic, VN900Classic, HD FLHTCUI.....

Franky Furbo
Posty: 47
Rejestracja: wt wrz 13, 2016
Miejscowość: Lubuskie
Motocykl: VN900 Custom '08
VROC: 38038

Post autor: Franky Furbo » pt lis 11, 2016

Mam psikadło do pasków w samochodzie. Nie zostawia żadnej lepiącej warstwy itp i dlatego mnie nurtowało czy użyć jako "konserwacji" na zimę. Może jednak faktycznie lepiej nie kombinować :)
A przy okazji... ciekawy filmik w temacie piszczenia paska. Ciekawe co byście zrobili w takim przypadku ;)
https://drive.google.com/file/d/0B6jY_S ... hiNG8/view

Gasman
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 17, 2012
Miejscowość: Brodnica
Motocykl: HD FLHTCUI
VROC: 34836

Post autor: Gasman » pt lis 11, 2016

Użyć miękkiego mydła jako środka smarnego-najlepiej szarego lekko rozmiękczonego wodą. Nie używaj chemikaliów do pasa jakie by one nie były zaj...te. Pasy maja to do siebie że piszczą jak są zakurzone, zapiaszczone lub jeśli pas nie jest naciągnięty prawidłowo ,zwykle jeśli jest przekoszony-tu się kłania prawidłowe ustawienie tylnego koła.
Rolling, rolling, rolling.........
Komar 3, WSK 175, VN800Classic, VN1600Classic, VN900Classic, HD FLHTCUI.....

Awatar użytkownika
Hubert791
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 08, 2016
Miejscowość: Baranów
Motocykl: kawasaki
VROC: 0

pasek

Post autor: Hubert791 » sob lis 12, 2016

to teraz z drugiej strony czy moge go umyć na motorze czy musze go zdejmować nie gniewajcie sie ale nie chce sobie dodatkowej pracy przysparzać a nigdy nie miałem do czynienia z pasem napędowym :(
czarny

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą