Jak podnieść EN 500

Kamil2401
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 11, 2016
Miejscowość: Piotrków T
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Jak podnieść EN 500

Post autor: Kamil2401 » śr sie 03, 2016

Pytanie pojawiło się ostatnio w innym temacie ale wydaje mi się że zasługuje na oddzielny temat i w przypadku EN 500 jest dość istotne ze względu na konstrukcję.

Jeden sposób jaki przychodzi mi do głowy to podnośniki w kształcie litery U co mają dwa kółeczka. Jeden można podstawić pod tylny wahacz a drugi pod przednie lagi i na zasadzie dźwigni hop do góry. No niby spoko tylko tu się zaczyna problem z przednimi lagami. Chciałbym je zdjąć żeby zmienić m. in. uszczelniacze w lagach, tak więc nie można podeprzeć przodu w ten sposób. Natomiast nie bardzo idzie coś podłożyć pod przednią część ramy bo silnik wystaje poniżej jej zarysu no i są jeszcze rury wydechowe które idą poniżej ramy i zabierają prześwit.

Czy ktoś podnosił EN 500 żeby zdjąć lagi i jak to zrobił?

Czy można ewentualnie podnieś i osadzić na rurach wydechowych? Chyba nie jest to najlepszy pomysł ale może ktoś próbował i nic się nie stanie. Wolałbym nie robić z rur naleśników :) Nie mówić już o podkładaniu coś pod silnik bo miska olejowa zrobi bye bye

Mam takie podstawki - kobyłki samochodowe i można by spróbować na tym tylko rury wydechowe idą częściowo poniżej częściowo z boku ramy i uniemożliwiają dostęp na tyle żeby te kobyłki podstawić, no chyba żeby zdjąć rury wydechowe no ale to kolejna kombinacja a wole nie zdejmować jak nie muszę.

No i kolejny pomysł to na jakieś wyciągarce za pomocą łańcucha podnieść moto za przednią część ramy.

Ktoś próbował, ktoś coś wie? Rzuciłem kilka pomysłów ale na razie żadnego nie testowałem. Jedyne co to podstawiłem te kobyłki z tyłu między wahaczem a łącznikiem rury wydechowej. Tam idzie rura ramy łącząca lewą stronę z prawą no ale to tył a problem jest z przodem.

Foty mile widziane :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą