Łożyska kół

Awatar użytkownika
msm jack
Posty: 109
Rejestracja: ndz gru 11, 2011
Miejscowość: Morąg
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 34682

Łożyska kół

Post autor: msm jack » wt wrz 09, 2014

Witam, chciałbym zasięgnąć wiadomości na temat łożysk kół. Jacy producenci są godni uwagi i gdzie najlepiej kupić. Zdaję się że Thomas pisał coś o łożyskach teflonowych, co doradzacie?

Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 3124
Rejestracja: ndz paź 24, 2010
Miejscowość: Chorzów, Bytom
Motocykl: VN 2000 Limited
VROC: 33040

Post autor: Thomas » wt wrz 09, 2014

łożyska niektórych marek są powlekane teflonem dla większej żywotności , z wyższej półki to KOYO , SKF ewentualnie NSR lub FAG półka niżej ale też bardzo dobre :ok:
VROC#33040

Lepiej mieć brzuch z jedzenia niż garb z roboty.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 2888
Rejestracja: pt mar 18, 2011
Miejscowość: ZIELONA GÓRA
Motocykl: VN 2000 LT "White Devil"
VROC: 33589

Post autor: Zeus » wt wrz 09, 2014

Mam w ofercie NTN , sprzedałem już parę kompletów i nikt nie narzeka.
NTN-y są montowane jako oryginały. Jakby co to zapraszam .
www.v-moto.pl Oryginalne części, akcesoria, oleje, filtry do Kawasaki

VROC #33589

Awatar użytkownika
RomanVN
Posty: 1662
Rejestracja: ndz wrz 04, 2011
Miejscowość: Warszawa & Konstancin Jez.
Motocykl: Honda
VROC: 0

Post autor: RomanVN » wt wrz 09, 2014

Zeus pisze:Mam w ofercie NTN , sprzedałem już parę kompletów i nikt nie narzeka.
NTN-y są montowane jako oryginały. Jakby co to zapraszam .
Ja takie sobie zamontowałem 3500 km temu ,na razie jest Ok i cena była dobra .

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » wt wrz 09, 2014

Ja założyłem SKF...... Ale tak jak pisze Zeus, Zieloni w fabryce montują NTN i KOYO.
U siebie zmieniałem wszystkie 6 łożysk= 2przód, 4 tył - łącznie z dwoma koła pasowego.
Jeżeli masz moto przed 2006 to masz tylko jedno łożysko na kole pasa, jeżeli po 2006 to masz dwa takie łożyska.

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » wt wrz 09, 2014

łożyska niektórych marek są powlekane teflonem dla większej żywotności
Oglądałem takie łożysko. Ma teflonowy kosz trzymający kulki. Przez to wolniej się zużywa i ciszej pracuje.

Awatar użytkownika
Primo
Posty: 88
Rejestracja: ndz sie 02, 2015
Miejscowość: Zambrów / Radoszyce
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 37499

Post autor: Primo » pt gru 04, 2015

A co ile wymieniać łożyska koła przodu u mnie przebieg nie za duży ale opona już do wymiany wiec zastanawiam się czy aby nie wymienić od razu łożysk. Ta sama robota a spokój na jakiś czas. Jaka cena za komplecik łożysk ??
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie

Awatar użytkownika
Primo
Posty: 88
Rejestracja: ndz sie 02, 2015
Miejscowość: Zambrów / Radoszyce
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 37499

Post autor: Primo » pt gru 04, 2015

A co ile wymieniać łożyska koła przodu u mnie przebieg nie za duży ale opona już do wymiany wiec zastanawiam się czy aby nie wymienić od razu łożysk. Ta sama robota a spokój na jakiś czas. Jaka cena za komplecik łożysk ??
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » pt gru 04, 2015

Primo pisze:A co ile wymieniać łożyska koła przodu u mnie przebieg nie za duży ale opona już do wymiany wiec zastanawiam się czy aby nie wymienić od razu łożysk. Ta sama robota a spokój na jakiś czas. Jaka cena za komplecik łożysk ??
Chyba nie ma sensu wymieniać profilaktycznie dobrych łożysk. Jest duża szansa, że nowe będą gorsze od fabrycznych :ok:

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » pt gru 04, 2015

Krzycho pisze:
Primo pisze:A co ile wymieniać łożyska koła przodu u mnie przebieg nie za duży ale opona już do wymiany wiec zastanawiam się czy aby nie wymienić od razu łożysk. Ta sama robota a spokój na jakiś czas. Jaka cena za komplecik łożysk ??
Chyba nie ma sensu wymieniać profilaktycznie dobrych łożysk. Jest duża szansa, że nowe będą gorsze od fabrycznych :ok:
A no jest w tym sens i logika.
Chociaż jak już zdejmiesz koło zerknij czy uszczelniacz który jest nad łożyskiem jest OK. Zdarzyło mi się, że po 2 latach dostała się woda i łożysko było do wymiany. Wymiana łożyska to koszt ok 20 PLN x2 - SKF, KOYO, NTN.
Wymiana wszystkich łożysk w kołach, kole pasowym i główce ramy nie powinna przekroczyć 350 PLN - (Abrams pamiętasz ile to kosztowało?)

Gruby
Posty: 140
Rejestracja: śr kwie 29, 2015
Miejscowość: Pińczów/Kraków
Motocykl: 05' VN2000A1
VROC: 0

Post autor: Gruby » czw sty 14, 2016

U mnie było słychać przednie łożysko od momentu jak kupiłem motocykl. O dziwo nie ja pierwszy to usłyszałem (mimo, że mam słuch jak nietoperz), tylko kolega. W czasie jazdy wcisnąłem sprzęgło, żeby uciszyć silnik i rzeczywiście bardzo ciche buczenie łożyska było słychać. Stwierdziłem, że temat oleję, a łożysko wymienię zimą.

1500 km później jadę sobie z laską, kilka razy mocno szarpnęło kierownicą, potem uczucie jakbym złapał flaka z przodu, a gdy już zwalniałem, żeby się zatrzymać przy 70 km/h z łożyska przedniego koła wystrzeliły 4 kulki. Jedna uderzyła mnie w kolano, a druga odbiła się od asfaltu i dostałem nią w jajo. Trzecia uderzyła pasażerkę w piszczela, a czwarta nie wiem gdzie poleciała. Potem zamówiłem łożyska od Zeusa (łożyska koła przedniego, zabieraka oraz koła tylnego + uszczelniacze), wymieniłem je i po problemie.
No replacement for displacement
Pozdrawiam Cię Iron75 :)

"One who stands tall never stands alone"
"These bones may be broken, but the spirit can't die"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 8 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 8 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą