Nieszczelność w chłodnicy VN 2000

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 504
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Nieszczelność w chłodnicy VN 2000

Post autor: Wydminianin » pn lip 17, 2023

Parę dni temu zauważyłem krople płynu chłodniczego na dole chłodnicy, w miejscu dolnego mocowania. Początkowo miałem olać temat, bo w zbiorniczku płynu nie ubywało, silnik nie grzał się ponad normę, a kropel było niewiele. Po głębszym jednak zastanowieniu się doszedłem do wniosku,że nawet niewielka nieszczelność spowoduje wadliwe działanie układu chłodzenia, co w efekcie może doprowadzić do przegrzania silnika- a w zbiorniczku płyn będzie w normie- taki układ. Dziś wyjąłem chłodnicę i na filmiku doskonale widać, skąd kapało- chłodnica jest "do góry nogami". Miejsce oczyszczone, odtłuszczone i zaklejone klejem epoksydowym do aluminium. Jeżeli to nie pomoże, to dam do pospawania.
https://youtube.com/shorts/WarcZIGMSAw?feature=share4
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1089
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Nieszczelność w chłodnicy VN 2000

Post autor: Tex66 » pn lip 17, 2023

Po co uprawiać „popelinę”?
Zdjąłeś chłodnicę, spuściłeś płyn chłodzący z układu i bawisz się w klejeniem?
Przecież od razu przy okazji możesz przepłukać porządnie chłodnicę, sprawdzić jej drożność i ją odkamienić, dać do pospawania i oszlifowania spawu, a na koniec samemu położyć ładny czarny lakier poliuretanowy w sprayu na spaw (lub cały dół chłodnicy).
Napełnisz układ nowym płynem i odpowietrzasz go i masz problem z głowy i zapominasz o usterce.
Pamiętaj, że układ chłodzenia jest pod ciśnieniem, niewielkim ale jest.
A tak za chwilę możliwe że od nowa zdejmowanie chłodnicy i ostatecznie spawanie bo gdzieś na dłuższym wyjeździe okaże się że jednak zaczęło cieknąć ponownie i to bardziej.
Jeździsz VN2k.
Zrobisz jak uważasz.
Tex66

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą