VN2k - Demontaż pokryw zaworów i opuszczenie silnika

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

VN2k - Demontaż pokryw zaworów i opuszczenie silnika

Post autor: Tex66 » śr lut 24, 2021

Demontaż pokryw zaworów w VN2k jest niemożliwy bez wyjęcia silnika z ramy, tak teoretycznie można przeczytać w poście:
www.vulcaneria.pl/viewtopic.php?f=54&t= ... wy#p241747

Zasadniczym wątkiem jest stukanie (klekotanie) kasowaczy luzów zaworowych i ewentualne przypchanie się filtrów HLA w wałkach dźwigienek rozrządu.

Dalej to już tylko o prędkościach przy jakich się pojawia i markach oleju, częstotliwości występowania oraz o zapowietrzaniu się kasatorów.

Gdyby jednak któryś z Kolegów był ostatecznie zmuszony do demontażu pokryw zaworów to można to zrobić bez wyjmowania silnika z ramy, wystarczy delikatne jego opuszczenie.

Załączony materiał nie jest to mojego autorstwa, pokusiłem się jedynie o przetłumaczenie materiałów z jednego z forów angielskojęzycznych, przekonwertowanie i ułożenie w całość.
Jak widać z opisu i załączonych zdjęć przez autora jest to możliwe i wykonalne przez jedną osobę.
Może się komuś przydać przy wymianie wałków dźwigienek rozrządu i filtrów HLA.
:yeee:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
Marecki75
Posty: 169
Rejestracja: śr gru 31, 2014
Miejscowość: Konin
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Classic
VROC: 0

Re: VN2k - Demontaż pokryw zaworów i opuszczenie silnika

Post autor: Marecki75 » pt cze 11, 2021

Super. Prawdopodobnie czeka mnie opisana czynność. Manual , bardzo wiele ułatwi. Dzięki Tex
Pasja...Przyjaźń...Radość...Motocykle...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą