Głuche pukanie na wysokich obrotach

Artur01
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 17, 2019
Motocykl: Vn 2000

Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Artur01 » śr lip 31, 2019

Witam zastanawia mnie dziwny dźwięk pojaeiający się na wysokich obrotach .A mianowocie głuche pukanie na każdym biegu na wysokich obrotach może spalanie stukowe? Czy występuje w 2 coś takiego ?

Artur01
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 17, 2019
Motocykl: Vn 2000

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Artur01 » czw sie 01, 2019

Proszę o jakąkolwiek odpowiedź bardzo mnie to męczy.Pukanie pojawia się w jednym i tym samym przedziale obrotów na każdym biegu .Tylko na wysokich.Moim zdaniem praca tego silnika jest dość charakterystyczna,z niskich obrotów też inaczej niż większość motocykli aby czy to normalne że na wosokich (dość wysokich) mam wrażenie jakby coś głucho pukało.

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2261
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Przemo » czw sie 01, 2019

bez odsłuchania na żywo lub z nagrania to jak wróżenie z fusów...
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Marek123
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 25, 2019
Motocykl: Vn 2000

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Marek123 » ndz sie 04, 2019

U mnie nic takiego nie występuje praca silnika cichutka rocznik 2004

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Wielebny Bolo » wt sie 06, 2019

Proponuję poczytanie tematu "Prędkość". Coś mi się widzi że twoim żelastwem wcześniej jeździli "Dorośli Ludzie" :-(
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Tex66 » śr sie 07, 2019

Jak widzę jesteś właścicielem VN2K od tego sezonu.

Czy przy kupnie był ktoś z tobą, kto mógłby Ci doradzić [najlepiej posiadacz (e) VN2K] ?
Czy takie odgłosy było słychać od dnia kiedy stałeś się posiadaczem VN2K ?
Jeżeli tak, to już wiesz dlaczego ktoś sprzedał Ci VN2K na pewno po atrakcyjnej cenie.

Skoro jak piszeszpukanie pojawia się w jednym i tym samym przedziale obrotów na każdym biegu na wysokich obrotach to przyczyna może być w:
1. Uszkodzony popychacz (e);
2. Uszkodzony wałek rozrządu;
3. Uszkodzone panewki korbowodowe;
4. Uszkodzone łożyska wału;
5. Uszkodzony (e) sworzeń (e) tłokowe
6. Nieprawidłowy kąt wyprzedzenia zapłonu.

Przyczyną wszystkich razem lub każdego z osobna uszkodzeń na pewno nie jest rocznik Twojego VN2000.
A co może być przyczyną ………… no właśnie………. Ktoś już delikatnie napomknął na ten temat.
Zdecydowanie TANIO NIE BĘDZIE
Pozdrawiam :yeee:
Tex66

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Wielebny Bolo » czw sie 08, 2019

Punkt 1 i 6 bym wykluczył co nie zmienia " że tanio nie będzie" :-(
Popychacze a raczej hydrauliczne kasatory luzu zaworów "cykają" w całym zakresie obrotów. Na wysokich obrotach to je tylko słychać wyraźniej. Popychacz i krzywkę trudno uszkodzić.
Podobnie kąt wyprzedzenie dawał by objawy bardziej związane z obrotami. Co do reszty całkowicie się zgadzam.
W twoim wypadku, jest to bolesne podsumowanie naszej dyskusji "Prędkość".
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Tex66 » czw sie 08, 2019

Wielebny

Jak sam napisałeś „ Popychacz (e) [a raczej hydrauliczne kasatory luzu zaworów] i krzywkę trudno uszkodzić” ale jak wiesz, że jest to nie niemożliwe.
Co do kąta wyprzedzenia zapłonu zgadzam się z Tobą, tu będzie problem z obrotami i ich utrzymaniem.
Nie ulega wątpliwości jedno, że to nie wina rocznika VN2000 a zdecydowanie stylu (sposobu) jazdy motocyklem z silnikiem wolnoobrotowym.
Twój ostatni komentarz w poście „Prędkość” chyba powinien zakończyć dyskusję na temat jazdy na wysokich obrotach motocyklem z silnikiem wolnoobrotowym.

A ode mnie - ilość lat jako posiadacz różnych motocykli i lat jako osoba zarejestrowana na tym szanownym forum nie uprawnia do bycia ponad prawa mechaniki, dynamiki czy fizyki czy też silić się na złośliwe komentarze typu „[color=#BFBF40]Zawsze można postawić w salonie i oglądać na Youtube jak inni jeżdżą - nie popadajmy w paranoję[/color]”.

I dalej będę życzył wszystkim posiadaczom VN2K niezapomnianych wrażeń z jazdy przy prędkościach uznanych przez Szanownych Kolegów za jedynie słuszne.
Tex66

Artur01
Posty: 22
Rejestracja: pn cze 17, 2019
Motocykl: Vn 2000

Re: Głuche pukanie na wysokich obrotach

Post autor: Artur01 » pt wrz 20, 2019

Temat do zamknięcia wychodzi na to że jestem przewrażliwiony zbyt mocno , miałem okazję posłuchać dwóch innych sprzętówm i mój nie odbiega niczym . Na jednym ze zlotów kolega znający temat powiedział mi pewne mądre słowa "kawa tak ma , nie szukaj dziury w całym "Do tej pory moto przejechało około 4 tyś km i nic nie zmienia się.Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 3 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 3 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą