No to nie których zaskoczę !

Jachudy
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 07, 2015
Miejscowość: Białystok
Motocykl: Kawasaki Vulcan vn2000
VROC: 0

No to nie których zaskoczę !

Post autor: Jachudy » ndz kwie 12, 2015

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem vn 2000 i czeka mnie wymiana oleju. Troszkę sobie poszperałem na forum i zamieszało mi się całkiem z tym doborem oleju. Większość zaleca albo syntetyk albo półsyntetyk. Zadzwoniłem do stanów i gość od którego kupiłem motor ( pierwszy właściciel) podał mi numer telefonu do serwisu kawasaki gdzie moto było serwisowane. Pracownik sprawdził po winie i powiedział że pamięta ten motor i lany był do niego mineralny 10w40 firmy kawasaki (to mają zapisane w kartotekach) Wyjaśnił to tym, że w tym modelu najlepiej sprawdza się mineralny ( chodzi o całokształt ), skrzynia lepiej chodzi , sprzegło i brak wycieków. Co wy na to ???

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » ndz kwie 12, 2015

Jesteś pewien tłumaczenia? Zakładam, że po hamerykańsku rozmawiałeś. 10w40 to tak jakoś pod półsyntetyk mi podchodzi, ale może jakieś wyjątki są.
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Tokar
Posty: 2278
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN 2000
VROC: 33470

Post autor: Tokar » ndz kwie 12, 2015

Ja leję 10w40 motula 5100 ( mam przejechane 40000 mil), mój Młody leje Motula 7100 10w40, znajomek zalewa 15w50 (35000 mil) Unas wszystkich działa to co zalewamy :-)

Awatar użytkownika
fitter
Posty: 3035
Rejestracja: pn lut 14, 2011
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: VN900LT '10
VROC: 33352

Post autor: fitter » pn kwie 13, 2015

Tokar pisze:U nas wszystkich działa to co zalewamy :-)
Ciekawe co "zalewają" na Podlasiu ;) :picie:
Życie nie powinno być podróżą do grobu, której celem jest dowiezienie atrakcyjnych i dobrze zachowanych zwłok. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć narąbany w trzy dupy, krzycząc: "ALE TO BYŁA JAZDA!"

Konrad
Posty: 4986
Rejestracja: czw mar 17, 2011
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN1700 NOMAD
VROC: 34019

Post autor: Konrad » pn kwie 13, 2015

fitter pisze:
Tokar pisze:U nas wszystkich działa to co zalewamy :-)
Ciekawe co "zalewają" na Podlasiu ;) :picie:
Nie wiem co "zalewają" na Podlasiu ale wiem co na Lubelszczyźnie :antlers: :antlers: :antlers:
Pozdrawiam Konrad

VROC #34019

Gruby
Posty: 140
Rejestracja: śr kwie 29, 2015
Miejscowość: Pińczów/Kraków
Motocykl: 05' VN2000A1
VROC: 0

Post autor: Gruby » śr kwie 29, 2015

Ja wlałem olej syntetyczny Ester Tech 10W/40 holenderskiej firmy Putoline- jest to mała firma, która od dawna robi oleje i chemię przeznaczoną tylko i wyłącznie dla motocykli, więc na pewno nie produkują badziewia. Niszowe firmy na pewno dbają o jakość- dochodzi jeszcze kwestia plagi podrabiania olejów firm Castrol i Motul.
Mój motocykl był wcześniej zalany Motulem 5100 (podobno). Po wlaniu Putoline'a i przejechaniu kilkunastu kilometrów zauważyłem (mimo, że nie spodziewałem się tego), że lepiej wskakuje pierwszy bieg, łatwiej znaleźć luz i biegi przełączają się płynniej.
No replacement for displacement
Pozdrawiam Cię Iron75 :)

"One who stands tall never stands alone"
"These bones may be broken, but the spirit can't die"

CadetC
Posty: 84
Rejestracja: czw sty 31, 2013
Miejscowość: Augustów
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Post autor: CadetC » śr kwie 29, 2015

Dla podgrzania dyskusji :dance: : co powiecie na Rimula r4X ? - taki zamierzam zalać do swego moto :mad:

Krzysztof

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą