Tempomat w VN 1700

Tad
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021
Motocykl: Kawasaki Vulcan 1700 Nomad

Tempomat w VN 1700

Post autor: Tad » czw lip 29, 2021

Witajcie koledzy!
Będę wdzięczny za podzielenie się waszym doświadczeniem. Mam problem z tempomatem w VN 1700. Przechodzi wszystkie testy ale zatrzymuje się na przełącznikach zmiany szybkości - +. Widać, że coś tam nie gra. Byłem z tym w serwisie Kawasaki i od razu zaproponowali mi wymianę całego bloku tempomatu za jedyne ... 1800 złotych.
Czy znacie kogoś kto zajmuje się naprawą takich urządzonek ? A może ktoś wie czy istnieje możliwość zakupu tylko samego modułu z przełącznikami, by go wymienić?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady.

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Tempomat w VN 1700

Post autor: Skrobel » czw lip 29, 2021

No właśnie fabrycznie w kawasaki nie dostaniesz samych przełączników. Trzeba kupić całą kasetkę z przełącznikami (razem z kursorami od komputera, killswitchem itp.). I to właśnie kosztuje prawie 1800 PLN
Article Number: 46091-0200
Designation: HOUSING-ASSY-CONTROL,RH
Est. Retail Price: 1.761,03 PLN

Myślę, że warto spróbować rozebrać tą kasetkę po prostu po to, żeby sprawdzić czy wewnątrz nie brakuje jakiejś części mechanizmu albo mikrostyk nie zaśniedział. Sam rozbierałem tylko tą z lewej strony, bo... nie działał przełącznik kierunkowskazu - nie pamiętam w którą stronę. Okazało się, że mechanizm był przybrudzony i zablokowany. Udało mi się go wyczyścić i nasmarować. Od 3 lat mam spokój. Ale kiedy w trakcie rozbierania wystrzeliła mi jedna sprężynka, to 2h zajęło mi szukanie jej po całym garażu (a oczywiście lewa kasetka też dostępna jest wyłącznie w całości za jedyne 1300 PLN).
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą