Tempomat, czujnik sprzęgła.

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Tempomat, czujnik sprzęgła.

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » wt cze 29, 2021

Nie działa mi tempomat. Przeleciałem przez CHECK, jest problem z czujnikiem sprzęgła. Co można zrobić "domowymi" sposobami?
Nie przeszkadza mi to jakoś strasznie, ale jak jest, to niech działa 😁

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Re: Tempomat, czujnik sprzęgła.

Post autor: Robrob » wt cze 29, 2021

zwieramy kabelki czujnika na stałe
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Tempomat, czujnik sprzęgła.

Post autor: Skrobel » pt lip 02, 2021

Myślę, że powinieneś zacząć od dokładnej obserwacji samego "czujnika", który de facto nie jest czujnikiem tylko mikrowyłącznikiem. On jest umieszczony od spodu klamki i aktywowany dodatkowym "skrzydełkiem". U mnie po drugiej stronie, przy klamce hamulca, zdarzyło się że skrzydełko klamki nie sięgało do czujnika i nie wciskało go do końca nawet przy pełnym "odbiciu". Pomogło poluzowanie śrubki mocującej czujnik i przesunięcie go o ten brakujący 1 mm do przodu.
Zwarcie czujnika nic nie pomoże bo ECU kontroluje zmianę stanu, a nie tylko aktualny stan. Ale faktycznie przy nie wciśniętej klamce sprzęgła (czyli wciśniętym czujniku) obwód czujnika (kable różowo-czarny oraz fioletowy) powinien być zamknięty. Ten fioletowy po drugiej stronie kończy się w konektorze ECU, a różowo-czarny to generalnie "masa" wspólna dla wszystkich czujników wyłączających tempomat oraz idzie do w skrzynki bezpieczników - (bezpiecznik nr 6 od tempomatu - sprawdź go przy okazji).
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą