Test Vulcana przed dłuższym wypadem

Tad
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021
Motocykl: Kawasaki Vulcan 1700 Nomad

Test Vulcana przed dłuższym wypadem

Post autor: Tad » wt maja 18, 2021

Cześć Koledzy! Za trzy tygodnie "odlatuję" moim Vulcanem 1700 na zlot motocyklowy do Normandii we Francji. Trasa ponad 2 tyś. km w jedną stronę, więc chciałbym dobrze sprawdzić stan mojego rumaka. To Vulcan 1700 Nomad, rocznik 2011, przebieg 54 tys. km. Ponieważ niedawno przesiadłem się z Vulcana 900 na wspomniany wyżej, nie znam jeszcze dokładnie wszystkich możliwości. Czy istnieje coś takiego jak "test komputera" pokazujący stan techniczny pojazdu?
Zauważyłem, że silnikowi, oprócz tradycyjnego "bulgotania", towarzyszy charakterystyczny świst, niezależnie od biegu, nawet na postoju. Chyba jest to coś normalnego.
Druga sprawa to tempomat, który mi się po prostu nie włącza. Próbowałem go testować według wskazówek, ale zatrzymuje się na "check" i nie idzie dalej.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i z góry "wielkie dzięki"!

Awatar użytkownika
Krzyszttof
Posty: 67
Rejestracja: sob paź 22, 2016
Miejscowość: Polska Prawie Centralna
Motocykl: Vulcan Vaquero
VROC: 0

Re: Test Vulcana przed dłuższym wypadem

Post autor: Krzyszttof » wt maja 18, 2021

Jeżeli chodzi o tempomat, to jest on uzależniony, czytaj połączony z czujnikami: sprzęgła, dwóch hamulców oraz czujnikiem przepustnicy. Jeżeli któryś zrobił wysiadkę to tempomat się nie włączy. Ważny jest też guzik, który w ogóle aktywuje tempomat. Na desce rozdzielczej pod wyświetlaczem musi się świecić pomarańczowa lampka.
Co do przeglądu prewencyjnego, to skupiłbym się na wszystkich podstawach tak jak przy VN900.

Tad
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021
Motocykl: Kawasaki Vulcan 1700 Nomad

Re: Test Vulcana przed dłuższym wypadem

Post autor: Tad » wt maja 18, 2021

Dzięki za sugestie, Krzysztofie. Uczę się tej nowej rzeczywistości i jutro przetestuję to co mi sugerujesz. Podzielę się wynikami.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą