Opony Metzeler Marathon a Vn

grindcore
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 13, 2016
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Intruder VS 850
VROC: 0

Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: grindcore » pt lut 07, 2020

Cześć,
Pytanie trywialne. Zdaję sobie sprawę, że zależy to od wielu czynników ale jak często wymieniacie opony w swoich Vulcanach? U mnie po 24 tysiącach km rozwalił się tylny marathon Metzelera (środek Rumunii). U kolegi podobny przebieg i poszedł wystrzał tylnego metzelera (rowniez vn 1700) Opony rocznikowo 2- 3 lata max nowe.
Zawsze takie przygody przytrafiały się podczas dalszych wypraw, nagrzany asfalt w lecie, przebiegi autostradowe dzienne do ok. 1000 km.
Być może te ciężkie cruisery tak mają.....Jak to wyglada przy innych producentach opon?
Oczywiście mam namyśli przejażdżki asfaltowe bez palenia gumy i tego typu wariacjach.
U mnie przy przebiegach ok 12-14 wychodzi, że max 2 lata i musze uciekać z oponą. . Ojjj bo taka wymiana awaryjna zagranicą szczególnie w euro boli jak cholera. No i niepotrzebne nerwy na wyprawie. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
robkas
Posty: 79
Rejestracja: pn sie 07, 2017
Miejscowość: Staszów
Motocykl: Kawasaki VN900 LT
VROC: 0

Re: Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: robkas » wt lut 11, 2020

Mnie w ubiegłym sezonie też po jeździe autostradowej strzelił tylny Dunlop D404, miał dwa lata i jakieś 15 tysięcy km. Bieżnika miał jeszcze na 1 sezon.
Morał z tego że na tyle opona po 2 sezonach kwalifikuje się do wymiany. Jeśli jeździsz dużo i za granicę to najlepiej było by zmieniać co sezon, ale to droga sprawa.

Awatar użytkownika
Grzech1210
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 13, 2016
Miejscowość: Białystok
Motocykl: xv700 k1100lt vn1700
VROC: 0

Re: Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: Grzech1210 » pn lip 27, 2020

Bridgestone exedra g722 też wytrzymała mi paręnaście tysięcy km. Co prawda nie strzeliła, ale starło jej cały bieżnik.
Ktoś kiedyś mi tłumaczył, że opona została zakupiona w stanach i w ogóle nie nadaje się na europejskie asfalty, ale czy to prawda ????
Wyboru wielkiego do naszych sprzętów nie ma, może ktoś próbował zakładać opony w rozmiarze 180/70/16 od Harasi? Nośność mają większą, więc może i trochę posłużą.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 2888
Rejestracja: pt mar 18, 2011
Miejscowość: ZIELONA GÓRA
Motocykl: VN 2000 LT "White Devil"
VROC: 33589

Re: Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: Zeus » pn lip 27, 2020

Jeżdżę tylko na metzelerach (VN 2000 LT). Z tyłu mam założoną 240. Tył wystarcza średnio na około 20 tys. km.
Fakt, że po Rumunii i Alpach, trochę szybciej się zużywają. Nigdy nie miałem żadnego wystrzału, raz jak złapałem kapcia , w ruch poszło szydło i sznurek i tak przejeździłem do końca sezonu. Także ja osobiście polecam metzelery. Ale ilu będzie użytkowników innych opon, to tyle będzie również opinii. Są użytkownicy również Avonów, może niech się wypowiedzą. Sam miałem ochotę założyć Avony.
www.v-moto.pl Oryginalne części, akcesoria, oleje, filtry do Kawasaki

VROC #33589

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 01, 2016
Miejscowość: Koszalin
Motocykl: Kawasaki VN 1700 Voyager, GTR 1400
VROC: 0

Re: Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: Emil » czw lip 30, 2020

Jeżdrzę na Bridgestone exedra MAX mam ją założoną od zeszłego sezonu najechane ma około 18 tysięcy km przez ostatni tydzień zrobiłem 1900 km i po autostradzie też, opona trzyma się całkiem dobrze. Kolega ma założoną Bridgestone exedra g722 w Nomad 1600 przejechał podobną ilość kilometrów a opona nadaje się do wyrzucenia. Dodam że jeżdżę z plecakiem

Awatar użytkownika
Djkokot
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 02, 2016
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Motocykl: kawasaki vn 1700
VROC: 0

Re: Opony Metzeler Marathon a Vn

Post autor: Djkokot » pn sie 03, 2020

Mi Exedry wytrzymywały 17 tyś, Dunlop 16 tyś, teraz mam Shinko i wytrzymała 11 tyś z czego 5 tyś po Rumuni nie polecam tej opony,i na dniach kupię exedra znowu. Też jestem ciekawy czy ktoś jeździ na 180 /70/16 ?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą