Drgania kierownicy

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Drgania kierownicy

Post autor: Faza » sob sty 05, 2013

Witam wszystkich. Koledzy dzisiaj podczas jazdy na moment puściłem kiere i zaczeła delikatnie drgać , jaka może być przyczyna, proszę o radę i pozdrawiam.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Trufel

Post autor: Trufel » sob sty 05, 2013

ciśnienie w przedniej oponie
zużyta przednia opona
luz na łożysku na główce ramy
zużyte łożyska w przednim kole
krzywe przednie koło
krzywe zawieszenie przednie

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » sob sty 05, 2013

Dzięki za rade . Muszę to sprawdzić , zastanawia mnie tylko to że gdy trzymam kiere nie czuję żadnych wibracji.Pozdro.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Trufel

Post autor: Trufel » sob sty 05, 2013

skoro jak trzymasz kiere i jest git to hmmm stawiam na łopone

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » sob sty 05, 2013

Dzięki TRUFEL też tak myślę ale muszę sprawdzić jeszcze ciśnienie w oponie. Pozdro.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Awatar użytkownika
oktogon
Posty: 2154
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: BMW K1200RT
VROC: 31527

Post autor: oktogon » ndz sty 06, 2013

ja miałem w oponie czujniki ciśnienia zamontowane, nawet nie wiedziałem o tym jak kupowałem moto. Okazało się ze drgania wynikaja z tego ze puściło mocowanie i taki czujnik latał w środku opny. Był na tyle lekki ze nie czuć było tego cały czas, stawiając w końcu na opone, zresztą i tak sie już należała jej wymiana okazało się co było przyczyną. bjawy identyczne jak w przypadku zuużytych opon. Ale jesli Ty zmieniałes opony wcześniej to bedziesz wiedział czy to moze być to czy inne dolegliwości wymienione przez Trufl-a.
_____ VROC 31527 _____

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » ndz sty 06, 2013

Witam ,opony nie zmieniałem jest jeszcze w dobrym stanie ,ale jutro chcę sprawdzic cisnienie i jak pogoda pozwoli to sprawdzę podczas jazdy czy to coś dało.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » wt sty 08, 2013

Pewnie ciśnienie nie pomoże ;) Czy opona przedia jest równo wytarta, czy ząbkuję?
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » wt sty 08, 2013

Witam opona jest wytarta równo nie ma śladów ząbkowania.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » wt sty 08, 2013

Koledzy jak najprościej garażowym sposobem sprawdzić luz na łożysku główki ramy.Pozdrawiam.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Awatar użytkownika
Góral
Posty: 2532
Rejestracja: sob mar 24, 2012
Miejscowość: Brusy
Motocykl: _FuMA
VROC: 34785

Post autor: Góral » wt sty 08, 2013

podnieś przednie koło do góry i poszarp
"Wsiądźcie na motocykle i jedźcie tak długo, aż zrozumiecie o co w tym wszystkim chodzi" - Gang Dzikich Wieprzy

Awatar użytkownika
Goblin
Posty: 1010
Rejestracja: pt lut 25, 2011
Miejscowość: Warszawa/Rembertów
Motocykl: VN900 był EN 500C1 '96
VROC: 33392

Post autor: Goblin » wt sty 08, 2013

U mnie była tragedia, dokręcone łożysko i problem wyparował.
Dziś trwa życie jedyne jakiego możemy być pewni, więc cieszmy się dopóki trwa.

Faza
Posty: 388
Rejestracja: pn gru 10, 2012
Miejscowość: Krosno Odrzańskie
Motocykl: VN 2000
VROC: 0

Post autor: Faza » wt sty 08, 2013

Dzwoniłem do Gościa od którego kupiłem moto zapewnił mnie, że raz miał taki przypadek ale przyczyną było niskie ciśnienie w gumie ,czekam na pogodę żeby to potwierdzić.Pozdro.
Najlepsza Muzyka To Ryk Silnika

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » śr sty 28, 2015

:D No to teraz moja historia też miałem mało powietrza w kołach i jak puściłem kierownicę to dostawała drgania ,oczywiście dzwoniłem do gościa i on też mówił że powietrze .Lecz zajrzałem na to forum i poczytałem ,zadzwoniłem nawet do Grześka bo podał nr i zacząłem sprawdzanie wywarzanie koła ,prostość ośki łożyska koła ,główki i opona opona i wszędzie że opona którą mam 4 lata przejechała może z 2-4 tysiaki ,bo ma jeszcze włohy na bokach,nawet wyczytałem że szukam z przodu a przyczyną może być tylna opona i już chciałem rozkręcać i wyważać -4 letnią oponkę .Ale postawiłem na przód do góry i klucze w ruch .W prawej ladze nówka olej ,dalej lewej śruby spustowej nie mogłem odkręcić nerwy brrrr :mad: ,kumpel zawitał i mówi na klucz pnęłmatyczny ok puściło olej trochę brudny,wniosek poprzednik nie dał rady odkręcić śruby a robił pewnie na moto ,a ja wyjołem nie wiem czy ten olej miał coś wspólnego z drganiem kiery,Dobra to nowy olej dałem nie 10 tylko 15 w i nowe uszczelniacze i poskładane .Jak składaliśmy z sąsiadem mówi a te lighytbary to jedna przylegała do lampy a druga z 4 cm odstawała czy tak to skręcać?co mówię teraz mi to dopiero mówisz odpowiedziałem trzeba skręcić równo .No i próba kiera nie drgała ,to lighytbary przestawiliśmy w bok i próba kiera drgała to lampki z powrotem równo i kiera znów nie drga GITES,Z tego wnioskuję że to przez likhybary nie równo przykręcone drgała mi kiera jak puściłem.I teraz to można się śmiać ale ja to moto bym chyba całe rozebrał bo lubię jak wszystko gra.Mam nadziejkę że te moje wypociny się komuś kiedy przydadzą !!! :antlers:
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 781
Rejestracja: sob mar 02, 2013
Miejscowość: Białystok
Motocykl: V-strom 650, wcześniej Vulcany...
VROC: 35666

Post autor: Krzycho » śr sty 28, 2015

Ekstra historia z tymi lighytbarami i likhybarami. O pnęłmatycznym kluczu nie wspomnę :D.
Nie myślałeś, żeby zawodowo zająć się pisaniem poradników? Temat nudny z natury, a w Twojej wersji czyta się to jak dobry kryminał - trzyma w napięciu i do końca nie bardzo wiadomo o co chodzi... Nie da się tego czytać bezmyślnie. Rzadko spotyka się tak stylowe teksty. Może to już nawet powinno się zakwalifikować jako sztukę? Szacunek Kolego :pada:

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » śr sty 28, 2015

:D Nie przesadzajmy ,z polaka miałem 2 +do polonity mi daleko żeby nie program od błędów to cienko to widzę ,a jak dostałem kiedyś z opowiadania 3= to było BDB ,jak u pana Ślązaka na geografi siadaj wulbi bardzo dobrze 2+.Ale dzięki kolego za uznanie.
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

Grześ
Posty: 1338
Rejestracja: sob cze 16, 2012
Miejscowość: Mosina
Motocykl: Vulcan VN2000C ,,Bandzior,,
VROC: 35561

Post autor: Grześ » czw sty 29, 2015

Ważne że coś znowu więcej wiemy.
Gratuluję samozaparcia i oczywiście pomagiera także :ok: :yeee:
--

Grześ
Posty: 1338
Rejestracja: sob cze 16, 2012
Miejscowość: Mosina
Motocykl: Vulcan VN2000C ,,Bandzior,,
VROC: 35561

Post autor: Grześ » czw sty 29, 2015

Sory dwa razy mi się klikneło :) :D
--

Awatar użytkownika
Wulbi
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2015
Miejscowość: Mieczewo
Motocykl: Nomad 1600
VROC: 0

Post autor: Wulbi » czw sty 29, 2015

Dzęki Grzes :) blisko mieszkamy więc napewno się kiedyś poznamy .
A propos to jade do szewca bo chcę się zapisać do naszego towarzystwa w Mosinie ,
i kluczyk dorobić .
Wieczny optymista

Był-ła .Komar ,WSK 3 jka i 4 rka ,MZ Tropik /Jawa 350 ,Suzuki vz 800 ,Kawasaki 550 ,Nomad 1600.H-D Electra 1700,Yamaha Stratoliner 1900.Lokomotywa vn 2000, jest znów Kawasaki Nomad 1600 . :ok:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą