amortyzatory

januszek

amortyzatory

Post autor: januszek » pn sie 15, 2011

Może ten temat był już na Forum , ale nic nie mogę znależć - chodzi o amorki przy VN 1600 z 2005r pompowane w Clasicu - koledze strasznie dobija , nopompowane do 0,5 bara i obojętnie na którym stopniu jest pokrętło regulacji jak jest dziura zawsze dobije i słychać metaliczny dzwięk - wszystko przerobione (kosa - błotnik - stopki) zamieniliśmy nawet amory od mojego Nomada (takie same) i było dobrze tzn. coś jest z amorkami - czy ktoś próbował rozbierać to ustrojstwo? , bo mam wrażenie jakby coś tam w środku się rozkręciło - może drobna naprawa i obędzie się bez wymiany? . Oglądałem na wszystkie strony i nie mam koncepcji jak dobrać się do środka , żeby nie zepsuć , a może nie ma po co tam zaglądać ? , bo już są nie do reanimacji? proszę o podpowiedz - może już ktoś miał taki problem?

Awatar użytkownika
MUKA
Posty: 8374
Rejestracja: wt maja 25, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Vn 1500 Classic tourer
VROC: 0

Post autor: MUKA » pn sie 15, 2011

Ja jeżdżę na 1,5- 2 a słyszałem że niektórzy też do 3 barów.
Na pewno 0,5 to mało
Rodzina, Klub, Barwy, Honor.

Awatar użytkownika
Tiszo
Posty: 893
Rejestracja: śr kwie 21, 2010
Miejscowość: Stary Dybów
Motocykl: VN 2000
VROC: 32243

Post autor: Tiszo » wt sie 16, 2011

Może olej mu już z amorków poszedł, wtedy to sobie można regulować i tak to nic nie da.

januszek

Post autor: januszek » wt sie 16, 2011

Jeżeli olej miałby z nich wyciec , to zapewne byłby jakiś ślad po tym wycieku , a ślady brudnego oleju każdy wykuka , a nic takiego nie miało miejsca , więc nadal obstaję , że coś się rozkręciło . Spróbujemy dać większe ciśnienie , chociaż powietrze wydaje mi się (pewny nie jestem) tłumi odbicie - i z samym resorowaniem moto nic wspólnego nie ma , ale damy 2,0 bara . Głównie chodzi mi o kogoś , kto próbował naprawiać amorki , z jakim efektem? i czy wogóle jes to rozbieralne? ??

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » wt sie 16, 2011

Ja pompuję 3 atm. i jest git. Sprawdź ten temat.Juz był.

Tu masz.

http://vulcaneria.pl/viewtopic.php?t=13 ... wane+amory

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 7 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 7 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą