Wał korbowy

Kala
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 20, 2019
Motocykl: VN 1600

Wał korbowy

Post autor: Kala » czw lut 23, 2023

Panowie czy wał korbowy od 1500 CLASSIC TOURER pasuje do 1600 nomad
:yeee:

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Wydminianin » czw lut 23, 2023

1500 Classic Tourer: https://sklep.kawasaki.pl/wyszukiwarka? ... 321&page=2
Poz.13031
1600 Nomad:
https://sklep.kawasaki.pl/wyszukiwarka? ... 1321&page=
Poz.13031
Sam sobie odpowiedz czy będzie pasować.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wał korbowy

Post autor: artix » czw lut 23, 2023

Wydymianin, Nomad 1600- 13031 i numer części 13310019
Classic 1500- 13031 i numer części 130311413
Odpowiedz, sobie na pytanie, czy to to samo pomimo identycznego numeru referencyjnego :)

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Wydminianin » czw lut 23, 2023

artix pisze:
czw lut 23, 2023
Wydymianin, Nomad 1600- 13031 i numer części 13310019
Classic 1500- 13031 i numer części 130311413
Odpowiedz, sobie na pytanie, czy to to samo pomimo identycznego numeru referencyjnego :)
To jest właśnie zadanie dla Kala 😁. Numer referencyjny to jedno, katalogowy to inna bajka. Ja to wiem, Ty to wiesz, pytanie czy wie Kala? A mój nick to Wydminianin, nie
Wydymianin- od Wydmin nie wydym. Nie Ty jeden go przekręciłeś 😉
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wał korbowy

Post autor: artix » czw lut 23, 2023

Oooo sorki, perfidnie zmieliłem Twój nick, nie było to oczywiście zamierzone :oops: . Czytając jeszcze raz Twój post, dopiero teraz wyczułem intencje :). Trudno, odrobiłem za pytającego kolegę lekcje. Cholerka zaczynam tracić czujność :D

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Wydminianin » czw lut 23, 2023

artix pisze:
czw lut 23, 2023
Oooo sorki, perfidnie zmieliłem Twój nick, nie było to oczywiście zamierzone :oops: . Czytając jeszcze raz Twój post, dopiero teraz wyczułem intencje :). Trudno, odrobiłem za pytającego kolegę lekcje. Cholerka zaczynam tracić czujność :D
To tylko nick. Na chuście wychodząc z wojska do rezerwy artysta zamiast Wydminy napisał Wydyminy. To dopiero była złość. Co się tyczy intencji w poście to masz rację, Tex66 mnie natchnął do dawania wędki a nie ryby.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Tex66 » pt lut 24, 2023

Artix, Wydminianin
Koledzy,
Kala chce jednoznacznej odpowiedzi, czy będzie pasował wał od VN 1500 Nomad/Classic Tourer do VN 1600 Nomad/Classic Tourer czy nie będzie pasował.
Żadnej lekcji nie ma ochoty odrabiać i nie po to się zalogował po prawie 3 latach, żeby coś samemu odrabiać, samemu sobie odpowiadać, nie mówiąc już o tym żeby samemu znaleźć odpowiedź szukając w IS, katalogach części czy w forach zagranicznych.
Zakładam że wie, że wszystkie VN 1500 Nomad/Classic Tourer bez względu czy były na gaźniku czy na wtrysku miały ten sam wał korbowy. Identycznie z VN 1600 Nomad/Classic Tourer z lat 2005-2008 (tylko na wtrysku) miały ten sam wał korbowy.
Ale wał korbowy VN 1500 Nomad to nie ten sam wał korbowy co w VN 1600 Nomad mimo że wszystkie elementy mocowane na wale były identyczne w obu modelach. VN 1600 Nomad miał inną prawą przeciwwagę której kształt był wymuszony konstrukcyjnie w związku z kołem zamachowym rozrusznika.
- Oba modele mają identyczne korbowody wału – te same numery 9-cio cyfrowe;
- Oba modele mają te same panewki wału - te same numery 9-cio cyfrowe;
- Oba modele mają takie same koło balansera o 46 zębach – ten sam numer 9-cio cyfrowy;
- Oba modele mają takie same pierwotne koło zębate o 56 zębach – ten sam numer 9-cio cyfrowy;
- Oba modele mają takie same koło zębate pompy wody – ten sam numer 9-cio cyfrowy;
- Oba modele mają taką samą śrubę kołnierzową koła zębatego pomy wody – ten sam numer 9-cio cyfrowy.

Czasami trzeba dać „rybkę”, nie zawsze samą „wędkę” bo będzie tak jak na Facebook-u VN 2000, całej tej „grupce”. Jeden Kolega zadał proste pytanie, jak zdemontować tłumiki w VN2k a najlepiej to chciałby filmik, jak po kolei się je demontuje.
- Żadnego filmiku nie dostał a co przeczytał na „grupce” w zamian?
- „gdzie kupił nowe i ile kosztują?”, „że ktoś zamierza swoje przelotowe zamienić na oryginalne” a ktoś inny „ma do sprzedania używane oryginalne”.
Jak widać same merytoryczne odpowiedzi.
A przecież to tylko jedna strona w IS VN 2000, pięć zdjęć a całego szczegółowego opisu jak zdemontować i zamontować tłumiki to ¼ strony A4. Jak zdemontować kolektory wydechowe (następna strona) to kolejne pięć zdjęć i jeszcze mniej opisu.

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wał korbowy

Post autor: artix » pt lut 24, 2023

Osłabiające jest lenistwo lub raczej wygodnictwo, dajcie mi, bo tego potrzebuje i co mi zrobicie? Tex66 tak jak napisałeś, wszystko jest dostępne w necie, wystarczy chwila i jest spora szansa na dotarcie do sedna tematu, ale trzeba chcieć żeby móc.
Problem z okręceniem tłumików, z wymianą oleju, zapięciem rozporka, ale kamizelki obwieszone blachami zlotowymi, pełna profeska, mucha nie siada...

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Wydminianin » sob lut 25, 2023

artix pisze:
pt lut 24, 2023
Osłabiające jest lenistwo lub raczej wygodnictwo, dajcie mi, bo tego potrzebuje i co mi zrobicie?
Niestety masz rację, wygodnictwo jest obecne w każdej dziedzinie życia. Po co szukać, jak można na forum napisać pytanie i wręcz domagać się odpowiedzi, nawet, jeżeli temat był wałkowany wielokrotnie. Nieważne jest, co napisane dla przysłowiowego Kowalskiego z takim samym pytaniem, ja chcę odpowiedzi na moje pytanie tu i teraz, a najlepiej od razu. Co gorsza, wielu ludziom podjęcie jakiejkolwiek decyzji,,nawet podpartej wieloma danymi, jest ponad siły. Na forum Hyundai HKP koleś zapytał o nr katalogowy sondy lambda, model mi nie znany. Znalezienie tego numer za pomocą nr VIN który podał zajęło mi kilka minut. Zrobiłem tak jak w przypadku tego tematu- podałem stronę i numer pozycji, aby skłonić gościa do myślenia i co? Koleś dopytywał, czy aby na pewno to to. Oczekiwał nie tylko odpowiedzi, ale wręcz decydowania za siebie i swoje postępowanie, taki "zamordyzm" który jest dla wielu wygodny. Niech inni za mnie decydują, najwyżej to będzie "ich" wina , nie moja, jak coś będzie nie tak. Dobrobyt poprzewracał niektórym w głowie, dostęp do internetu powoduje zaś zanik kreatywności i prowokuje do lenistwa. Zaznaczam,że jest to moja subiektywna ocena, oparta na obserwacji mego otoczenia, z którą nikt nie musi się zgadzać.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1193
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Re: Wał korbowy

Post autor: Jurek » sob lut 25, 2023

Wydminianin pisze:
sob lut 25, 2023
artix pisze:
pt lut 24, 2023
Osłabiające jest lenistwo lub raczej wygodnictwo, dajcie mi, bo tego potrzebuje i co mi zrobicie?
Niestety masz rację, wygodnictwo jest obecne w każdej dziedzinie życia. Po co szukać, jak można na forum napisać pytanie i wręcz domagać się odpowiedzi, nawet, jeżeli temat był wałkowany wielokrotnie. Nieważne jest, co napisane dla przysłowiowego Kowalskiego z takim samym pytaniem, ja chcę odpowiedzi na moje pytanie tu i teraz, a najlepiej od razu. Co gorsza, wielu ludziom podjęcie jakiejkolwiek decyzji,,nawet podpartej wieloma danymi, jest ponad siły. Na forum Hyundai HKP koleś zapytał o nr katalogowy sondy lambda, model mi nie znany. Znalezienie tego numer za pomocą nr VIN który podał zajęło mi kilka minut. Zrobiłem tak jak w przypadku tego tematu- podałem stronę i numer pozycji, aby skłonić gościa do myślenia i co? Koleś dopytywał, czy aby na pewno to to. Oczekiwał nie tylko odpowiedzi, ale wręcz decydowania za siebie i swoje postępowanie, taki "zamordyzm" który jest dla wielu wygodny. Niech inni za mnie decydują, najwyżej to będzie "ich" wina , nie moja, jak coś będzie nie tak. Dobrobyt poprzewracał niektórym w głowie, dostęp do internetu powoduje zaś zanik kreatywności i prowokuje do lenistwa. Zaznaczam,że jest to moja subiektywna ocena, oparta na obserwacji mego otoczenia, z którą nikt nie musi się zgadzać.
Panowie. Bez obrazy tylko proszę. Pohamujcie takie komentarze. Za chwilę nie będzie takiego, kto będzie się chciał o cokolwiek zapytać na Forum nie ryzykując, że zostanie uznany za lenia lub głupka.
Może to jest kwestia priorytetu? Może ludzie chcą w pierwszej kolejności pytać na doświadczonym forum, a jak nie znajdą odpowiedzi to wtedy dopiero pomoc w necie?

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Wał korbowy

Post autor: Wydminianin » sob lut 25, 2023

Trochę mnie poniosło, masz rację,forum jest od pomagania. Mimo to trafia mnie, gdy widzę pytania o najprostsze rzeczy o których na forum ( nie tylko tym) jest mnóstwo postów. No, ale jak to w którymś wątku napisał jeden z forumowiczów,( dotyczyło kogoś innego) jeśli nie mam ochoty pomóc, nie będę w takich sytuacjach się udzielał. Z pokorą przyjmuję reprymendę 👍
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1193
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Re: Wał korbowy

Post autor: Jurek » śr mar 01, 2023

:pada:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą