Mean streak 1600 totalna masakra

Zenekqa89
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 23, 2021
Motocykl: Mean streak 1600

Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: Zenekqa89 » ndz lut 20, 2022

Witam szanowne grono ponownie. Pisałem tu w przywitalni o problemie jaki mialem z mean streakiem tescia. A więc znalazł się czas i rozebralem silnik. Już na dzień dobry wiedzialem ze bedzie masakra ale nie sądziłem że aż taka. Do rzeczy. Zacząłem od zlania oleju z silnika. 5.5litra zlane gdzie na suchy silnik wchodzi 3.2l. Wyjalem filtr ten z sitkiem i tam totalna surówka wiórów bylo jak z dobrej tokarni. Wiedzialem ze bedzie kiepsko. Po odkreceniu filtra itp moim oczom ukazała się śruba ktora wpadla w dolot i została skrócona i wypolerowana. Dalej Po rozpolowieniu silnika okazalo sie ze odlew wkoło lozyska się oderwał, ale prawdziwa masakra nastąpiła Po wyjęciu walu. Wal przytarty konkretnie. Korbowody także uszkodzone i wytarte wewnątrz panewki korbowody i główne wytarte. W tej sytuacji nie widze sensu naprawy która wyjdzie minimum 10tys zł więc postanowiłem szukac silnika. Postaram się niebawem dodać foto z tej masakry. Padla decyzja poszukiwanie silnika

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: artix » ndz lut 20, 2022

Niezła mizeria, aż strach. W takim przypadku wykorzystasz tylko osprzęt, może jakieś graty z wnętrza, faktycznie remont odpada. Nie wiem czy znajdziesz sam silnik, opcją jest dawca zza oceanu, bez prawa rejestracji, ale z całym silnikiem. Tak czy inaczej powodzenia, z ciekawością czekam na fotorelację z operacji na otwartym sercu VN'a :(

Zenekqa89
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 23, 2021
Motocykl: Mean streak 1600

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: Zenekqa89 » pn lut 21, 2022

Pojawil się na allegro silnik do marudera 1600 za kwotę 6500zl i mamy go na uwadze bo wydaje siw bliźniaczy jednak jest filmik na którym słychać prace silnika i trochę nas niepokoi ten dźwięk. Moto ma silnik juz wymontowany więc nie da się juz sprawdzic rzućcie okiem i słuchem. Dziwne takie cykanie https://youtu.be/pJABWD_EjfQ

Zenekqa89
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 23, 2021
Motocykl: Mean streak 1600

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: Zenekqa89 » pn lut 21, 2022

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: artix » pn lut 21, 2022

Widać, że wcześniej komuś zginęła śruba, po co drążyć temat przecież jakoś to będzie, cholerni garażowi spece od wszystkiego. Tragedia. W VZ na filmie wyraźnie słychać, że trzeba zajrzeć do rozrządu, odprężnika lub kasatorów. Na wyższych obrotach cykanie znika. Tak czy inaczej, jeżeli wymiana oleju nie poprawi pracy kasatorów luzów zaworowych, o ile to one tak grają, to czeka Cię dłubanie w silniku i kolejna kasa do wydania. Ryzyk fizyk, ale nie jest to silnik, który nie wymaga wkładu finansowego.

Zenekqa89
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 23, 2021
Motocykl: Mean streak 1600

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: Zenekqa89 » pn lut 21, 2022

Nie zamierzam się bawić w rozbiórkę kolejna silnika I tym bardziej nie wydam aż 6.5tys zł na silnik który wymaga naprawy. W tej cenie powinien grać jak złoto. A tu jest jak jest jeszcze brak dekli sprzegla kola magnesowego. Nie oplaca sie po dłuższym namysle. Znalazłem silnik na ebay w usa za 999dolarow . Tylko ze od nomada 1600. Jestem ciekaw czy gra warta świeczki. Nigdy nie robiłem zakupów na ebay tym bardziej zakupu silnika. Czy wogole jest opcja wsadzania jakiegos innego silnika do mean streaka ?

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: artix » śr lut 23, 2022

Też przeglądałem ebay w US i chyba widziałem ten lub podobny silnik, nie ma ich wiele. Niektóre przesyłki o wartości poniżej 1000$ wysyłane są tylko na adresy biznesowe (firmowe), także sprawdź to przed kupnem, to samo z kosztami przesyłki. Nie zawsze najtańsze graty na ebay będą ostatecznie najtańsze, lepiej dołożyć z 200-300 dolców na serducho w lepszym stanie, z mniejszym przebiegiem i być może tańszą przesyłką. Patrząc na oferty, wybór jest niewielki. Może trafi się rozbitek w dobrej cenie, trzeba śledzić aukcje w Stanach. Chyba byłoby to najlepsze rozwiązanie. Sprowadzić dawcę, wykorzystać co się da, a resztę sprzedać na części.

mua
Posty: 64
Rejestracja: pt sie 12, 2016
Miejscowość: dolnyśląsk
Motocykl: VN 800
VROC: 0

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: mua » śr lut 23, 2022

Dolicz jeszcze cło i podatek od importu .

Zenekqa89
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 23, 2021
Motocykl: Mean streak 1600

Re: Mean streak 1600 totalna masakra

Post autor: Zenekqa89 » śr lut 23, 2022

Niestety koszty sprowadzenia silnika z usa okazują się za duże. Wiec dupa. Jestem znowu w kropce i powrót myślami do dziwnie pracującego silnika z vz 1600. Ten motocykl i dostępność czesci jest tragiczna:/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą