szyba do vulcana 1600 clasik

baca
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 14, 2020
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: vulcan 1600

szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: baca » sob lut 06, 2021

Witam wszystkich ,
poszukuję szyby do vulcana 1600 clasic nowa lub używaną w dobrym stanie , ewentualnie namiar na producenta ,sklep .
Oglądałem zdjęcia producenta "motonautilus" ale odstraszają mnie złe opinie.
Zatem poproszę o jakąś podpowiedź tudzież ofertę .
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: Tex66 » sob lut 06, 2021

Baca
Jak widzę to Internet masz, więc wchodzisz na www.allegro.pl i wpisujesz „szyba VN1600”.
A tam cała gama nowych i używanych szyb do VN 1600.
Ja natomiast polecam MGG Motorcycle Windshield Poland.
Tu link:
http://www.mgg.com.pl/
Zamawiałem u Nich dwie szyby w dwóch kolorach pod oryginalne mocowania. Tani jednak nie są.
Zadzwoń, napisz maila i wszystkiego się dowiesz.
:yeee:
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: artix » sob lut 06, 2021

Tex66 jeżeli jest jakość, to nie może być tanio. MGG robi szyby formowane na gorąco, to nie są wydumki wyginane na siłę na mocowaniach, to raz. Dwa, zwykły poliwęglan vs Lexan z którego robi się dobre szyby, to zasadnicza różnica pomiędzy badziewiem, a dobrym wyrobem. Baco dla rozjaśnienia tematu: https://www.youtube.com/watch?v=oEYCUTMAf_k

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1088
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: Tex66 » ndz lut 07, 2021

Atix
Doskonale wiem z czego i jak w „MGG Motorcycle Windshield Poland” wykonują szyby dlatego u nich zamawiałem.
Nie wchodziłem z opisem w szczegóły gdyż Baca może wszystkiego dowiedzieć się sam na stronie producenta. Napisałem jedynie, że „Tani nie są”.
Tu zgadzam się z Tobą, że jakość pociąga za sobą stosowną cenę.
:yeee:
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: artix » ndz lut 07, 2021

Tex66, niestety większość z nas motocyklistów mając ograniczone środki finansowe lub zwyczajny brak wiedzy, kupuje tanie i ładne szyby, nie myśląc o konsekwencjach w razie kolizji. Zwykła "plexi" rozsypuje się w drobny mak, pękając na ostre kawałki, lexan jest pozbawiony tego mankamentu. Kupując akcesoria, najpierw interesuje mnie bezpieczeństwo, a dopiero potem cena, chociaż nie mam zamiaru przeginać wydając miliony na kosmiczne wynalazki :)

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: artix » ndz lut 07, 2021

baca pisze:
sob lut 06, 2021
Witam wszystkich ,poszukuję szyby do vulcana 1600 clasic nowa lub używaną w dobrym stanie , ewentualnie namiar na producenta ,sklep
Baco, przed zakupem przeszukaj tematy związane z wysokością i pochyleniem szyby, temat szeroki jak rzeka, a problemów z wibracjami na kasku co nie miara. Może będziesz miał okazję przejechać się motocyklem kumpla z zamontowaną szybą, kupując "na czuja" możesz być zawiedziony komfortem, a w zasadzie brakiem komfortu podczas jazdy z większymi ( pow. 100km/h) prędkościami.

baca
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 14, 2020
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: vulcan 1600

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: baca » czw lut 11, 2021

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi , miałem chęć na akrylową ze względu na ładne chromy z firmy motonautillus , ale bezpieczeństwo jest ważniejsze , co do wysokości to nie mam jak sprawdzić na innym vulcanie ale wyczytałem że siedząc i patrząc ponad szybą trzeba widzieć przedmiot w odległości 5 m od motocykla , a wtedy podobno jest najlepszy komfort.
Pozdrawiam ,
Baca.

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: szyba do vulcana 1600 clasik

Post autor: Skrobel » pt lut 12, 2021

Parametrów wpływających na komfort jazdy z szybą jest cała masa. Wysokość jest tylko jednym z nich i - jak napisałeś - powinieneś widzieć podłoże jakieś 5 m przed motocyklem (w praktyce szyba powinna się kończyć mniej więcej na wysokości końcówki nosa). Zbyt wysoka szyba najczęściej nie spowoduje gorszego komfortu ale w czasie deszczu niestety nie będziesz nic widział, a to wpływa na bezpieczeństwo.
Z mojego doświadczenia z szybami do Vulcanów (ale to może być spowodowane moim niskim wzrostem) więcej drgań i zawirowań powstaje z dołu (z powietrza które dostaje się między lampą a szybą i zupełnie od dołu. W mojej 800 założenie szyby w standardowym kształcie od MGG spowodowało, że powyżej 100 km/h były takie wibracje, że plomby z zębów wypadały. Potem zmieniłem kształt szyby wzorując się na oryginalnej kawasaki (która była niższa, ale lepiej dopasowana do lampy) i było dużo lepiej.
Z kolei w Nomadzie 1700 zawirowania od dołu były takie, że przy 140 km/h szyba w kasku sama mi się podnosiła. Tutaj z kolei pomogło założenie deflektorów wzdłuż lag (poprzedni właściciel je zdemontował). Różnica jest kolosalna jak na tak małe kawałki plastiku.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą