Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Post autor: Dino32 » śr sie 12, 2020

Hejo, dzisiaj w związku trochę polatałem po mieście przez co nie mogłem poczuć się "prawilnie" i zamiast rozkoszować się jazdą, zacząłem wsłuchiwać się w sprzęt.
Odpala super, chodzi super, przyspiesza super, "na bezwładzie" czyli podtrzymuje gaz tylko tyle by sie kulał - ani nie przyśpiesza ani nie hamuje silnikiem - jest super, ale..... w momencie gdy puszczę manetkę jest takie delikatne cykanie, jakby gdzieś był jakiś delikatny luz.

W mojej najczarniejszej wizji myślę że może to cykać łańcuch rozrządu ??? czy jest to możliwe ?
Przebieg 32 458km. Cykanie wydaje mi się że bardziej słychać z prawej strony.

I druga dziwna opcja, wjechałem w sporą dziurę w asfalcie, i teraz jak jadę to z tyłu z tylnego koła chyba wydobywa się jakiś dziwny dźwięk jakby kawałek gumy szorował o metal,(ale tylko w jednym momencie obrotu koła, dzieje się tak gdy powolutku dojeżdżam do świateł np.) Ktoś coś co to może być ? Vn'a wrzuciłem na podnośnik, i kręciłem kołem to cisza, żadnych oporów, żadnych dźwięków nic. Jakieś pomysły/??
Jak zawszę liczę na pomoc.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Post autor: artix » śr sie 12, 2020

Co do tego dźwięku z tylnego koła, sprawdź czy przewody albo plastikowa nakładka ochronna pod błotnikiem, nie oberwała się. Ociera jak siedzisz, czyli tylko pod obciążeniem, także coś mogło opaść niżej niż powinno. Cykanie łańcucha... może, chociaż trochę zbyt niski przebieg na takie objawy, chyba że nie miałeś dla moto litości :). Z braku stetoskopu, weź jakiś pręt czy dłuższy śrubokręt, przystaw do ucha i obsłuchaj silnik. Cykać może wszystko i nic, jak nie łańcuszki rozrządu, to napęd pompy wodnej itd. Trudno powiedzieć. W razie wymiany oleju, zdejmij prawą osłonę silnika, może coś dojrzysz. Luzy na sprzęgle alternatora, a może słyszysz więcej niż powinieneś? Ja tak mam po dłuższej przerwie w jeździe :)

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Re: Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Post autor: Dino32 » wt gru 29, 2020

Zmieniłem klocki z przodu i z tyłu choć tego nie wymagały i jest cisza spokój - tyczy się to tego ocierania.
Żeby nie tworzyć nowego tematu i nie śmiecić...
Dzisiaj z racji że miałem trochę czasu postanowiłem że przerwę zimowanie mojego konia i go odpalę by nie czuł się opuszczony. No i nie wiem może jestem przewrażliwiony a może i nie ale czy to jest normalny dźwięk ?

https://photos.app.goo.gl/FUSFhhhevSg7m1G77

Chodzi o to jakby ocieranie i cykanie ?

Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 2263
Rejestracja: czw cze 05, 2014
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: VN 2000 Classic '06
VROC: 37109

Re: Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Post autor: Przemo » śr gru 30, 2020

Cyknie to luzy zaworowe, a ocieranie pewnie łańcuch na ślizgaczach. Ogólnie brzmi normalnie.
Żyj tak, aby być szczęśliwym!
XV535>VN800>VN900>VN2000+VN800+LTD454

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Re: Dzwoni przy schodzeniu z obrotów - hamowanie silnikiem

Post autor: Dino32 » śr gru 30, 2020

A już zacząłem fiksować 😂, po raz kolejny z resztą. Aż się boje co bym przeżywał jakbym wrócił do oryginalnego wydechu 🙈🤣

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą