Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Maciekw
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019
Motocykl: VN 1600 Mean Streak

Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Post autor: Maciekw » czw wrz 19, 2019

Witam,
Jako że mój Mean Streak 1600 jest po lekkich przejściach, zastanawiam się nad wymianą reflektora przedniego. Pytanie do Was czy ktoś przerabiał temat? Szukać oryginały czy raczej od razu akcesoryjny? Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Post autor: artix » ndz wrz 22, 2019

Co prawda nie miałem potrzeby wymiany reflektora w swoim MS, ale w tym temacie można trochę pokombinować. Jeżeli chcesz oryginał, takiego szukaj, wersje amerykańskie symetryczne, też są dopuszczone do ruchu w Polsce, wystarczy wywiercić otwór na żarówkę od postojówki, kupić gumową oprawkę, wcisnąć w przygotowany otwór i podłączyć zasilanie. Prosta robota, bez problemu przechodzi przeglądy. Osobiście gdybym zmieniał oświetlenie, szukałbym jednak oryginału ze względu na jakość wykonania i najważniejsze oświetlania. Brat przerabiał temat, kupił jakiś akcesoryjny reflektor i docelowo został przy oryginale, świeciło to to wszędzie z wyjątkiem drogi :). Czyli jeżeli akcesoria, to markowe z homologacją, fajnie jest widzieć cokolwiek przed sobą, jadąc po zmroku. Powodzenia :)

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Re: Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Post autor: MaciekSz » wt wrz 24, 2019

Z dokładnością do tego, że obecnie przepisy nie wymagają wg mnie wyposażenia motocykla w światło przednie pozycyjne. Osobiście byłem tym bardzo zaskoczony.

W rozporządzeniu dotyczącym warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, są wymienione:

Światła drogowe, tzw. „długie”,
Światła mijania, „krótkie”,
Kierunkowskazy (jeśli motocykl był rejestrowany po raz pierwszy przed 1 stycznia 1986r. to nie dotyczy go ten przepis),
Światła hamowania, „stop”,
Światła oświetlające tablicę rejestracyjną,
Światła pozycyjne tylne,
Światła odblaskowe tylne, inne niż trójkąty.

Dodatkowo dopuszcza się do użytku następujące elementy:

Światła przeciwmgłowe przednie,
Światła przeciwmgłowe tylne,
Światła odblaskowe przednie,
Światła odblaskowe boczne,
Światła do jazdy dziennej,
Światła awaryjne.

Od 1 stycznia 2016 roku nowe motocykle muszą posiadać automatyczny włącznik świateł.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Post autor: artix » wt wrz 24, 2019

Przy okazji część przepisów dotyczących oświetlenia: Dz.U.2016.2022 "26) Stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1976 r. oraz motocykla wyposażonego w światła mijania z żarowymi źródłami światła oraz modułami LED. W motocyklach dopuszcza się stosowanie symetrycznych świateł mijania z żarowymi źródłami światła oraz modułami LED. Dodatkowo, w motocyklach o pojemności skokowej silnika > 125cm3, mogą być zastosowane światła symetryczne wyposażone w wyładowcze źródła światła." Przed pierwszym przeglądem uzbroiłem się w fotkę tego rozporządzenia, bo miałbym problemy podczas badania technicznego, diagnosta nie wiedział o możliwości stosowania świateł symetrycznych w motocyklach. Uparty nie był, ale było ale, po przeczytaniu rozporządzenia podbił przegląd :). Postojówkę zmajstrowałem asekuracyjnie, nie przeszkadza, może kiedyś zarobi na siebie, podczas nocnego postoju gdzieś na trasie.

Zenas
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 04, 2018
Miejscowość: Chełmża
Motocykl: Kawasaki vn1600 nomad

Re: Reflektor przedni do Mean Streak 1600 (2005)

Post autor: Zenas » pt sty 10, 2020

Przechodziłem przez to podczas pierwszego przeglądu mojego Nomada po zakupie. Pan diagnosta stwierdził. że zna wszystkie aktualne przepisy dotyczące warunków technicznych jakim musi odpowiadać moto i moja Kawa nie pojeździ po naszych ojczystych drogach dopóki nie zmienię reflektora. Moje stwierdzenie, że przepisy jednak mają to do siebie że czasami się zmieniają niewiele pomogło. Wyjechałem ze Stacji Diagnostycznej z zaświadczeniem na 14 dni. W tym terminie miałem zjawić się z wymienionym reflektorem lub z Dziennikiem Ustaw, wróciłem już po 30 minutach z wydrukowanym ( nie reflektorem na drukarce 3D ) a Dziennikiem Ustaw na zwykłej drukarce i to rozwiązało mój problem. Od tego czasu wożę go zawsze przy sobie na hipotetyczną okoliczność spotkania w przyszłości policjanta o wiedzy na poziomie mojego diagnosty. Dla zainteresowanych : Dziennik Ustaw z dnia 15 czerwca 2016 r. Poz 585.strona 27, podpunkt 26.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą