VN1600 Nietypowe kręcenie licznika, :D

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

VN1600 Nietypowe kręcenie licznika, :D

Post autor: Dino32 » śr wrz 11, 2019

Witam jak w temacie, otóż problem śmieszny ale prawdziwy,

Czy jest możliwość jakoś za pomocą komputera czy w jakikolwiek inny możliwy sposób dodać bądź odjąć trochę przebiegu na liczniku w naszych VN ?

z góry uprzedzam że nie chodzi mi o jakieś cofanie licznika do sprzedaży,
Miałem 19 800 przebiegu +/- 100km, maszyna postała dwa tygodnie na parkingu bez zadaszenia, i chyba musiało troszku padać bo po przekręceniu stacyjki wywaliło bezpieczniki od świateł, i czegoś jeszcze bo zaginał prąd po stacyjce, po wymianie bezpieczników są wszystkie światełka, motocykl odpala normalnie pracuje, można ładnie pięknie jeździć ale... zegary są martwe, po rozebraniu ich napotkałem sporą ilość wody wewnątrz (wcześniej już mi parowały dosyć mocno w deszczowe dni),
znalazłem w sieci ogłoszenia sprzedaży ładnych kompletnych zegarów tylko jedne maja przebieg ponad 60 tysięcy drugie zaś mają ich tylko 7 albo 8,
Za trzy tygodnie kończy mi się badanie techniczne i zmuszony jestem zrobić cokolwiek w tym kierunku, jednakże nie chciałbym zrobić sobie nieprzyjemności z powodu " cofania licznika" (z 18 000 na 7 000) bądź dodać sobie przez zmianę zegarów 2/3 aktualnego przebiegu,

Myślałem że po wysuszeniu zegarów zaczną działać, lecz one nawet nie drgną, ratunku !!!,

Przebieg jest udokumentowany książkami serwisowymi, fakturami,

Awatar użytkownika
Dino32
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 06, 2018
Miejscowość: Trójmiasto
Motocykl: VN1600 Mean Streak
VROC: 0

Re: VN1600 Nietypowe kręcenie licznika, :D

Post autor: Dino32 » sob wrz 14, 2019

Do usunięcia, pojechałem do innego serwisu, z książkami wydrukami o przebiegach na PT itp. No i ogarnęli, dla potomnych koszt takiej usługi w serwisie 280zl netto

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: VN1600 Nietypowe kręcenie licznika, :D

Post autor: artix » ndz wrz 22, 2019

Nie ma co usuwać tematu, bo nietypowy i ciekawy. Może w przyszłości ktoś skorzysta z porady w przypadku wariacji drogomierza. Nie było tanio, ale kupno drugiego licznika i korekta przebiegu byłaby o wiele droższa. Szerokości :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą