uszczelnienie ukłądu chłodznia

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

uszczelnienie ukłądu chłodznia

Post autor: Mauzer » pn gru 10, 2018

Witam

Mam wyciek z układu chłodzenia. Prawdopodobnie poszła uszczelka pomiędzy blokiem a głowicą. Jeszcze nie dotarłem do miejsca wycieku,mimo ze ściągnąłem bak to nic pod nim nie zauważyłem. Jednak po przednim cylindrze, jak motocykl pochodzi z 5 minut to pojawia sie kropla płynu. Ciekawostką jest, że jak jadę w długie trasy nie cieknie. Tylko jak na chwile odpalę silnik lekko sie nagrzeje i go zgaszę.

Czy stosowaliście uszczelniacze układu chłodzenia? Takie w płynie, dolewane do płynu chłodzącego?

Czy polecicie cos, czy lepiej nie isc w tym kierunku i rozbierać układ lub silnik?
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Post autor: artix » pn gru 10, 2018

Osobiście nawet nie tykam tych wynalazków uszczelniających, ceramizerów itd. może działają, a może nie i czy oprócz zaklejenia nieszczelności, nie wpływają niekorzystnie na cały układ chłodzenia. Zacząłbym od dokładnego zlokalizowania nieszczelności. Być może nieszczelność jest w innym miejscu niż Ci się wydaje. Można kupić kontrast UV, wlewasz do chłodnicy, oświetlasz podejrzane miejsca lampą UV i widać gdzie jest wyciek. Tak na szybko https://allegro.pl/barwnik-uv-plyn-chlo ... cf3054b23b

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 506
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: uszczelnienie ukłądu chłodznia

Post autor: Mauzer » wt cze 04, 2019

Może się komuś przyda. Na 1 cylindrze jest łącznik

Obrazek

okazuje się, że z niego mi ciekło. Tj zużył się oring. Prosta i szybka naprawa. Koszt 50 gr. Dodatkowo zmieniłem płyn chłodzący.

Obrazek
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą