[VN 1600 Nomad] stukanie/dzwonienie - ktoś coś pomoże?

Awatar użytkownika
Mrunia
Posty: 62
Rejestracja: pt lut 26, 2016
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 1600 Nomad
VROC: 0

[VN 1600 Nomad] stukanie/dzwonienie - ktoś coś pomoże?

Post autor: Mrunia » wt sie 16, 2016

Cześć,

Ponawiam temat, bo poprzedni niestety nie pomógł. Obserwuję w moim Nomadzie następujące zjawisko. Przy ostrym przyspieszaniu z silnika słychać głośne dzwonienie/stukot/coś. Ciężko mi opisać ten odgłos, coś jakby do metalowej puszki wrzucić 2-3 gwoździe i potrząsać.

Zauważyłem natomiast, że odgłos ten słychać tylko przy mocno rozgrzanym silniku.

Wczoraj wracałem nocą około 300km w temperaturze 10-12 stopni, silnik był na tyle wychłodzony przez powietrze, że nawet przy ostrym odkręceniu manetki nic nie było słychać. Jak jeżdżę po mieście w upały (wiatrak się włącza co chwilę) to często słyszę owo stukanie.

Przeczytałem posty o dekompresatorach. Zastanawiam się również nad łańcuszkiem rozrządu. Ale czy te objawy mogą się łączyć z gorącym silnikiem? Wolę się dopytać zanim wtopię kilka stówek w niepotrzebne remonty.

Czy ktoś z Forumowiczów z okolicy Rzeszowa mógłby się ze mną spotkać i obsłuchać? Może to tylko moje widzimisię i po prostu "ten typ tak ma".

Aha, nie zauważyłem, aby moto tracił moc, czy działo się coś niepokojącego, jakieś falowania obrotów czy gaśnięcie. Moto chodzi jak zegarek, pali "od strzała" na ciepłym i zimnym silniku.

Z góry dzięki za pomoc,
Dawid.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą