Kolizja!

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Kolizja!

Post autor: dodeks » pt maja 11, 2012

Witam serdecznie! Jak w temacie miałem małą kolizję z samochodem(pan mnie nie zauważył) wyjechał mi z drogi podporządkowanej. Mam pytanie odnośnie oględzin pana rzeczoznawcy czyli- błotnik się wygiął ale był troszkę malowany (ma to wielkie znaczenie przy oględzinach?),gmole są przeszlifowane (troszkę już były) czy można je dopisać do listy uszkodzeń, szyba jest zmatowiona w lewym rogu ale nie pękła czy też ją dopisać do listy? Nigdy nie miałem kolizji motocyklem i nie wiem na co mam się zgodzić a na co nie...Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Badger
Posty: 6396
Rejestracja: pn kwie 05, 2010
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: Blue Lady + Osiołek
VROC: 29218

Post autor: Badger » pt maja 11, 2012

teoretyczne powinieneś podejśc do sprawy uczciwie,

z drugiej strony wiele osób wykorzystuje szansę żeby co nieco podreperować ;)
pie.....lę, nie myję

Jazda motocyklem to przeżycie religijne, im szybciej tym bliżej Boga

Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » pt maja 11, 2012

Dedeks chłopie zgłaszaj wszystko uczciwość w tym kraju to wymarły dinozałr .Znam puszkarzy którzy w Poznaniu na AC lub oc innego nieszczęśnika robią taka kasę że szok .

Andrew
Posty: 6148
Rejestracja: śr kwie 07, 2010
Miejscowość: Będzin
Motocykl: VN 1500 Vinci,VN 2000 Deep Purple,VN 15 Ziuk
VROC: 31802

Post autor: Andrew » pt maja 11, 2012

Pogadaj z chłopem . Wpisze Ci wszystko.
jurekawasaki pisze:uczciwość w tym kraju to wymarły dino
To prawda.

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » pt maja 11, 2012

Andrew pisze:Pogadaj z chłopem . Wpisze Ci wszystko.
jurekawasaki pisze:uczciwość w tym kraju to wymarły dino
To prawda.
Przykra prawda ..... ;(

Nabes

Post autor: Nabes » pt maja 11, 2012

jurekawasaki pisze:
Andrew pisze:Pogadaj z chłopem . Wpisze Ci wszystko.
jurekawasaki pisze:uczciwość w tym kraju to wymarły dino
To prawda.
Przykra prawda ..... ;(
Ale szczera prawda :)

Niczym się nie martw... Oczywiście nie należny przeginać ... Pamiętaj też ze chytry dwa razy traci.

Trufel

Post autor: Trufel » pt maja 11, 2012

a jak myślicie z kąd ma swoją 2 he ?? :D :D

Nabes

Post autor: Nabes » pt maja 11, 2012

Trufel pisze:a jak myślicie z kąd ma swoją 2 he ?? :D :D
Pamiętamy, pamiętamy.... :antlers: :antlers: (przy najmniej Ja)

starusheck
Posty: 182
Rejestracja: ndz maja 02, 2010
Miejscowość: Biskupiec
Motocykl: VN 750 '97
VROC: 32179

Post autor: starusheck » pt maja 11, 2012

jurekawasaki pisze:Dedeks chłopie zgłaszaj wszystko uczciwość w tym kraju to wymarły dinozałr .Znam puszkarzy którzy w Poznaniu na AC lub oc innego nieszczęśnika robią taka kasę że szok .
ehhheheheheheee dobre :D marudzimy ze jest syf i...sami radzimy robic syf bo... przeciez jest syf. Spoko grunt to czyste (wyprane) sumienie. Podoba mi sie. Ciesze sie ze nie musze usprawiedliwiac swojego syfu. Czego i Tobie zycze :D
Pozdrawiam Robert
..czy swiat wiele sie zmieni gdy z mlodych gniewnych powstana starzy wkurwieni?

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » sob maja 12, 2012

No dzięki Chlopaki za szczere odpowiedzi :twisted: W takich sytuacjach to jakiś diabełek się w człowieku oddzywa...pozdrawiam!

januszek

Post autor: januszek » sob maja 12, 2012

dodeks pisze:No dzięki Chlopaki za szczere odpowiedzi :twisted: W takich sytuacjach to jakiś diabełek się w człowieku oddzywa...pozdrawiam!
To nie "diabełek" tylko czysty rozsądek i trzeżwa ocena sytuacji - ubezpieczenie , a wypłata odszkodowania . Kasę trzepią niemiłosierną na tych obowiązkowych ubezpieczeniach i bez żadnych skrupółow trzeba im odpłacać "pięknym za nadobne".
Polatać trzeba po kumplach - ten ma rury zgięte , tamten lampę trafioną - inny stopkę złamaną . Poprzekładać do oporu przed wizytą rzeczoznawcy i rzadne naprawy - wymiana części i basta - wiem co mówię - podobną sytuację miałem pod koniec zeszłego sezonu i trochę zachodu z mojej stronu zaowocowało z podrapanego błotnika i pękniętej szyby na 7.800 zł .

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » sob maja 12, 2012

No powiem ci januszek że ceny części zamiennych są niesamowicie drogie :wall:,jak sprawdziłem na stronce Royaners-a ile w stanach kosztują te elementy u mnie to mi wyszło 2.500 dolców....?! Ciekawe ile u nas to wszystko kosztuje :D Jeszcze raz dzięki za rady,jutro przyjeżdża pan rzeczozn....ca zobaczymy co mi powie? Pozdrawiam!

Viking
Posty: 960
Rejestracja: czw lip 15, 2010
Miejscowość: okolice Warszawy
Motocykl: VN 2000 LT
VROC: 34524

Post autor: Viking » sob maja 12, 2012

januszek pisze:
dodeks pisze:No dzięki Chlopaki za szczere odpowiedzi :twisted: W takich sytuacjach to jakiś diabełek się w człowieku oddzywa...pozdrawiam!
To nie "diabełek" tylko czysty rozsądek i trzeżwa ocena sytuacji - ubezpieczenie , a wypłata odszkodowania . Kasę trzepią niemiłosierną na tych obowiązkowych ubezpieczeniach i bez żadnych skrupółow trzeba im odpłacać "pięknym za nadobne".
Polatać trzeba po kumplach - ten ma rury zgięte , tamten lampę trafioną - inny stopkę złamaną . Poprzekładać do oporu przed wizytą rzeczoznawcy i rzadne naprawy - wymiana części i basta - wiem co mówię - podobną sytuację miałem pod koniec zeszłego sezonu i trochę zachodu z mojej stronu zaowocowało z podrapanego błotnika i pękniętej szyby na 7.800 zł .
A ja potem przez takich DROBNYCH CWANIACZKÓW jak ty musze płacić wyzsze składki ubezpieczeniowe.

DZIĘKI.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 4162
Rejestracja: ndz lip 17, 2011
Miejscowość: Tychy
Motocykl: VN 1600 Nomad "Phantom"
VROC: 34475

Post autor: Robson » sob maja 12, 2012

Nie wiemy jak wyglądał szlif, więc nie do końca można wszystko przyjąć jw.
W zależności od tego jak położył się motocykl, tak powinieneś podejść do swoich nabytych i przeszłych uszkodzeń. Nie wszyscy rzeczoznawcy podchodzą do tematu pozytywnie, a po co potem masz mieć problemy przy wyjaśnianiu z ubezpieczalnią, czasowo to jest potem masacre. Poza tym opis Twoich uszkodzeń powinieneś nalepiej wykonać bezpośrednio po zdarzeniu przy "misiakach" lub jeśli ich nie wzywaliście to ze sprawcą.
Jestem tu, bo wierzę, że emocje są siłą życia...
Nie jestem odpowiedzialny za emocje odbiorcy... To jego sprawa.

januszek

Post autor: januszek » ndz maja 13, 2012

Viking - cwaniak , to taki gość (w mojej ocenie) co nie sieje , a plon zbiera - ja swego czasu miałem jednorazowo ubezpieczonych 12 pojazdów i policzyłem sobie kiedyś (2 lata w stecz) ile to mniej-więcej gotówki wtopiłem w te pseudo ubezpieczenia . Wyszło mi , że około 150-170 tyś złociszy - pytam - gdzie one są ? i odpowiadam - w kieszeniach właśnie cwaniaków z filii ubezpieczeniowych i tych różnych agencji , którym kasę płacisz , a oni praktycznie za nic nie odpowiadają . Jak dochodzi do wypłaty odszkodowania to najczęściej gadasz tel. z automatem i jeszcze nagrywają , a i tak ile chcą to wypłacą...i nie masz nic do powiedzenia...
Mniej pretensje o coraz wyższe stawki ubezpieczeniowe do tych właśnie "urzędników" którym kasę płacisz , bo oni po dwa - trzy tel mają - sekretarki - asystentów - wypasione biura itd... Ja powiedziałem dość i teraz postanowiłem co roku "wyciągać" co najmniej tyle ile wpłaciłem w danym roku "daniny" (cztery pojazdy) bo to "OC" to nie jest ubezpieczenie , ale drenowanie naszych kieszeni . Gdzieś po drodze idea ubezpieczenia się zatraciła i został tylko obowiązek posiadacza pojazdu...

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » ndz maja 13, 2012

Panowie idea mojego postu była czysto informacyjna dlatego też nie wytykajcie sobie bo każdy postępuje jak uważa i tyle...Ja też nie chcę nikogo naciągać na siłę.Jednak biorąc pod uwagę to zdarzenie to po prostu zgłosiłem te elementy które miały bezpośredni kontakt z samochodem czy asfaltem z tym że np.tłumik był już troszkę podrapany ale teraz jest bardziej i jeszcze troszeczkę przygięty,gmol też był lekko szlifnięty ale dużo niżej jak jest teraz...właśnie o takie rzeczy mi chodziło. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 142
Rejestracja: pn wrz 19, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN800A Bordo Kawasuka
VROC: 34330

Post autor: Seren » pn maja 14, 2012

Podstawową zasadą a raczej celem wypłaty odszkodowania jest przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku. Znając "uczciwość" firm ubezpieczeniowych, przyjmujących do kalkulacji "rynkowe ceny" (na ogół są to ceny używanych części) nie jesteśmy w stanie tego zrobić - bazując na ich wyliczeniu odszkodowania. Ceny jakichkolwiek akcesoriów uszkodzonych przy kolizji idą w gigantyczne sumy jakich nigdy nie zobaczymy w wycenie ubezpieczyciela. Ostatnio będąc w serwisie Kawasaki pytałem o koszt naprawy uszkodzonego lakieru na zbiorniku paliwa - Serwis odpowiedział że takich elementów nie naprawia się tylko wymienia! - cena? 4 tyś dla VN800! Ubezpieczyciel wyliczył koszt "naprawy zbiornika na 500 złotych" Więc poza kombinowaniem i zgłaszaniem wszelkich znalezionych po kolizji usterek w motocyklu nie widzę innej możliwości ogarnięcia tak sumy odszkodowania by doprowadzić moto do stanu sprzed kolizji. Brutalna niestety rzeczywistość. Przykre bo niestety kombinowanie firm ubezpieczeniowych by wypłacać jak najmniejsze odszkodowania skutkuje tym ze klient musi kombinować przy wycenie. A i tak uderza to po kieszeni wyłącznie nas i wszelkie ryzyko jest tylko po naszej stronie

Isio
Posty: 41
Rejestracja: ndz sty 29, 2012
Miejscowość: Milanówek
Motocykl: VN800 Drifter
VROC: 0

Post autor: Isio » pn maja 14, 2012

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" , zastanawiam się tylko kto pierwszy zaczął oszukiwać TU czy kierowcy
Myślę, że walka jest wyrównana.

Awatar użytkownika
Stanany
Posty: 85
Rejestracja: czw gru 01, 2011
Miejscowość: Łódź
Motocykl: Kawasaki Vulcan VN750
VROC: 0

Post autor: Stanany » wt maja 15, 2012

nie wiem jak jest z motocyklami ale ostatnio zmieniły się przepisy odnośnie wypłaty za powstałe szkody ale jeżeli możesz to zgłaszaj wszystko co masz uszkodzone

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » wt maja 15, 2012

Witajcie! Tak jak wcześniej wspomniałem był pan rzeczoznawca (młody chłop), porobił fotki wszystkich uszkodzeń nie mając żadnych zastrzeżeń. Powiedział tylko że od dłuższego czasu nie był na oględzinach w sprawie wypadku takiego cruisera bo w 90% to są ścigacze niestety. Muszę poczekać parę dni na wycenę z tytułu braku orientacji w cenach części zamiennych?! No to poszczekam...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą