Stukający wał korbowy

Awatar użytkownika
piotrek D
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 28, 2023
Motocykl:

Stukający wał korbowy

Post autor: piotrek D » śr cze 28, 2023

Dzień dobry,
Jestem szczęśliwym posiadaczem vulcana nomada 1500 aleee...jakiś czas temu kupiłem moto od gościa który robił remont w silniku bo była odwrócona panewka.
Wczoraj zaniepokoilo mnie stukanie z przodu po lewej stronie podczas jazdy.
Przy dodawaniu gazu i puszczeniu słychac dziwne pukanie natomiast po naciśnięciu sprzęgła jest cisza.
Dziś mechanik powiedział mi że to wal korbowy i nie opłaca się tego robić.
Mogę skorzystać z rękojmi bo Moto kupione w listopadzie 2022.
Da się coś z tym zrobić czy zostaje mi tylko oddać motocykl i odzyskać część pieniędzy ?

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » czw cze 29, 2023

Jak myślicie od kogo Kolega kupił tego VN 1500 Nomad?
Można typować, ja zgadłem za pierwszym razem w 100%.
Kolega Piotrek potwierdził na PW.

Piotrek,
Uciekaj z tym VN 1500 Nomad (modelG2 - na gaźniku) z 2000 roku czym prędzej, UCIEKAJ, niech sprzedający go sobie bierze z powrotem.
Szczegóły masz na PW tylko do Twojej wiadomości.
Tex66

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Kozioł » czw cze 29, 2023

Jak Tex napisałeś że zgadłeś za pierwszym razem to obstawiam że jest to czarny Nomad którego poprzednim właścicielem był pewien pan o inicjałach MS 😉

co wygrałem?


Jak jest możliwość zwrotu z rękojmi to ja bym się w ogóle nie zastanawiał tylko bym zwrócił...

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » czw cze 29, 2023

Kozioł,

BRAWO!
Co do słowa „pan:razz: odnośnie sprzedającego to zdecydowanie na wyrost.
Nie pisałem, że jest jakakolwiek wygrana ale byłeś pierwszy, więc możesz coś sam zaproponować a ja się zastanowię.

Co do możliwości zwrotu z rękojmi, jak ma to Piotrek zrobić napisałem Koledze na PW.
Tex66

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Kozioł » czw cze 29, 2023

Tex66 pisze:
czw cze 29, 2023
Nie pisałem, że jest jakakolwiek wygrana ale byłeś pierwszy, więc możesz coś sam zaproponować a ja się zastanowię.
Z tą nagrodą to był tylko taki żart 😉

Awatar użytkownika
piotrek D
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 28, 2023
Motocykl:

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: piotrek D » czw cze 29, 2023

Panowie, jestem zaskoczony wasza pomocą.
Jesteście fantastyczni.

Przejechałem nim tylko 350km, bo od listopada stal w garażu a nie dawno prawko odebrałem więc tu nic z mojej winy nie miało prawa się stać.

A Vulcan to moje marzenie...może uda się kupić właściwy egzemplarz jak odzyskam trochę kasy.

Z rękojmi skorzystam na pewno, jestem mega wkur.. i niech bierze go sobie w...

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » czw cze 29, 2023

Zrób tak jak napisałem na PW, gość bystry nie jest i szybko wymięknie.
Najwyżej szybko wystawi na sprzedaż GoldWing-a 1800 ale to już jego sprawa.

Napisałeś „Panowie, jestem zaskoczony wasza pomocą. Jesteście fantastyczni”.
Zapamiętaj, tu jest FORUM VULCANERIA a nie Facebook VN 1500/VN 1600/VN 1700 Nomad - cała ta „grupa” wspólnej, wzajemnej i obopólnej adoracji gdzie taki "znawca" od którego kupiłeś motocykl może pisać co chce i wszystkim to pasuje.
Tu nie miałby racji bytu ze swoimi komentarzami.
Powodzenia
Tex66

Awatar użytkownika
piotrek D
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 28, 2023
Motocykl:

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: piotrek D » śr lip 05, 2023

Mam jeszcze pytanie, skąd Panowie wiedzieliście o kogo chodzi i o jaki motocykl w moim pytaniu ?
Ogłaszał już go gdzieś, bądź chwalił się, że w tym motocyklu działy się takie rzeczy i on to wszystko sam naprawił ?

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » śr lip 05, 2023

Zakładając post napisałeś: „Jestem szczęśliwym posiadaczem vulcana nomada 1500 aleee...jakiś czas temu kupiłem moto od gościa który robił remont w silniku bo była odwrócona panewka”.
Właśnie ta odwrócona panewka w VN 1500 i że ktoś robił remont sam i jeszcze że to Nomad to mnie jakoś zastanowiło i jak widać dobrze skojarzyłem.
Proponował jego kupno na Facebook-u VN 1500/VN1600/VN 1700 Nomad 26.09.2022r. ale chętnego nie znalazł.
Tu mały wycinek, co do zatartego wału i wymiany panewki (ewek) i lania oleju.
Na „grupce” jest pełno jego mądrości, nawet taka, że nie należy uruchamiać silnika VN 1500 jak temperatura na zewnątrz oscyluje około 10℃. Ale jak ma olej 20W50 i gęsty po dłuższym staniu i kompresje około 12 bar po swoich modyfikacjach to jak rozrusznik ma obrócić wałem.

Obrazek
Tex66

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1158
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: artix » sob lip 08, 2023

Czytam i naczytać się nie mogę. Motocykl użytkowany przez tego magika powinien być trwale oznakowany, żeby nikomu nie przyszło do głowy to to kupić. "1600 i 1700 to ta sama konstrukcja tylko ulepszona, a zadbana jednostka będzie służyć w nieskończoność", co też dobitnie widać po stanie silnika wyrwanego z łap tego bajeranta. Dobra rada Piotrek D, o ile jest taka możliwość, oddaj tę skarbonkę poprzedniemu właścicielowi, nie pchaj się w jakiekolwiek remonty, bo będzie drogo. Obrócone, zatarte panewki, to nie tylko ich wymiana, ale także szlif czopów, które były poprzycierane lub solidnie przegrzane, oraz dobór odpowiednich nadwymiarowych panewek, a co z resztą silnika ganianego na sucho? Nie wiadomo kto i co tam płodził. Oddać, zapomnieć i poszukać maszyny w odpowiednim stanie.

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Wydminianin » ndz lip 09, 2023

Piotrek D, wrzuć nr VIN w dziale" Uwaga mina", innym może się przydać.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » ndz lip 09, 2023

„Znawca VN 1500 ad A do Z” jak sam zwykł o sobie pisać na Facebook-u VN 1500/VN1600/VN1700 jakąkolwiek nabytą merytoryczną wiedzę uznaje za zbędną, w zamian bardzo chętnie udziela wskazówek i porad. Oczywiście wszystkie te wskazówki i porady są jedyną prawdą i wiedzą jemu tylko objawioną której nie musiał nabywać, on miał objawienie i chętnie wszystkim doradzi.
Powtarzam, można czegoś nie wiedzieć, szukać pomocy i poprosić o tą pomoc, jest to normalne i ujmy nikomu nie przynosi. Ale porady tych, którym wiedza została objawiona a którą to wiedzę tylko oni posiedli, tylko oni ją „obejmują” i rozumieją przytaczam od czasu do czasu tu na Forum, bo możliwe że kogoś to uchroni przed jeszcze większymi problemami.
Ktoś niemający wiedzy i szukający pomocy zwróci się o pomoc, często jest to prosty i błahy problem, ten ktoś nie ma wiedzy, ale nie kryje się z tym i dlatego poprosił o pomoc.
W trybie niemalże ekspresowym uaktywniają się ci, którym wiedza została objawiona i służą radami.
Że piszą głupoty, niedorzeczne brednie których nikt na całej tej „grupce” nie weryfikuje to nie istotne, tam jedynie wszystkim pasuje wspólna i wzajemna oraz obopólna adoracja.
- Ale co w sytuacji jeżeli ktoś, kto czegoś nie wie i szuka pomocy, weźmie na poważnie radę takiego któremu wiedza została objawiona?
- Taki ktoś napracuje się, wpędzi się w niepotrzebne koszty i może narobić sobie jeszcze większych szkód przy motocyklu.
A taki, który pisze głupoty, dalej będzie je pisał w przekonaniu że tylko on się zna.
A że się ośmiesza z imienia i nazwiska tego nie wie, bo nikt mu na tej „grupie” tego nie napisze bo jest tam obojętność na pisanie głupot za to adoracja jest mile widziana.
Jest jeden przypadek, gdzie ktoś wytknął „znawcy”, że ten błysnął wiedzą, ale po „znawcy” spłynęło to jak po przysłowiowej kaczce i dalej pisze brednie, bo jak sobie raz upie…dolił w swoim umyśle, że się zna to już nic tego nie zmieni i koniec.


To tak dla potwierdzenia, raz jeszcze twórczość „znawcy”:

viewtopic.php?f=51&t=15837

viewtopic.php?f=51&t=15694

viewtopic.php?f=51&t=15647

viewtopic.php?f=51&t=15607
Tex66

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Tex66 » pn lip 24, 2023

Wydminianin,
Mało prawdopodobne, żeby kolega podał numer VIN na Forum.
- Dlaczego?
- Przeczytaj w dziale UWAGA MINA.
Tex66

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 506
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Wydminianin » pn lip 24, 2023

Przeczytałem 😁 i wiem, że nie wrzuci. I nawet wiem dlaczego.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Yesvs666
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 06, 2023
Motocykl: Vn2000

Re: Stukający wał korbowy

Post autor: Yesvs666 » sob paź 14, 2023

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam. Słynny nomad wrócił na drogę :)
Miał być remont silnika, ale trafił się piec 13k mil z 2002r, szybki przeszczep i gra orkiestra!
PS. Nie zakładam nowego posta, żeby nie robić śmietnika z forum, tak się chciałem podzielić radosną nowiną, że "rozminowałem minę"
Motorek chodzi zacnie, już nawet zaliczył ze mną mały zlocik- zakończenie sezonu.
Co do starego silnika... Oczywiście będzie rozbiórka i zapewne naprawa, jak znajdę w środku coś ciekawego, nie omieszkam się z Wami tym podzielić- ale to w zimie, jak będzie się nudzić.
LWG !!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą