VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

esox40
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 14, 2020
Motocykl: nomad 1500

VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: esox40 » wt lip 14, 2020

Witam kilka dni temu po przejachaniu kilkunastu kilometrów zgasiłem motocykl przy przy próbie ponownego odpalenia po kilkunastu minutach Cisza!!!!motocykl nie odpalił,nie zakręcił po prostu cisza.Po przycholowaniu go do garażu sprawdziłem prąd na akumulatorze , główny bezpiecznik ,przekaznik rozrusznika wszystko ok.jest prąd!następne kroki do rozrusznika i tutaj brak prądu następnie rozkręciłem starter i zarówno przy czerwonym przełączniku jak i przy czarnym brak prądu!!!!Teraz nie mam pojęcia co dalej co się stało czego szukac i gdzie :wall: Jeśli ktoś z Was wie lub ma jakieś podejrzenia proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję!!!pozdrawiam lgw

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: artix » wt lip 14, 2020

Coś za szybko zniknęło zasilanie. Jeżeli większość już sprawdziłeś, to popatrz co się dzieje z czujnikami na klamce sprzęgła i kosie (stopce), tak sobie kumam, że powinieneś mieć takie ustrojstwo i to może być przyczyną braku zasilania na rozruszniku.

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: artix » wt lip 14, 2020

Schemat od VN1600 ale zasada działania taka sama.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: Skrobel » śr lip 15, 2020

Czy ta cisza oznacza również pompę paliwa? Co się dzieje po przekręceniu kluczyka? Czy świecą kontrolki? Czy słychać dźwięk pompy?
Artix, miałem ten sam pomysł, ale o ile pamiętam, to mój Nomad 1500 z rozłożoną stopką i na biegu potrafił przez ułamek sekundy zakręcić rozrusznikiem. Kiedyś nawet mi się przewrócił bo nie zauważyłem, że jest na biegu i próbowałem uruchomić. Zgasł od razu, ale to pół obrotu rozrusznika wystarczyło, żeby "bujnąć" motocyklem i złożyć stopkę.
Biorąc to pod uwagę ta cisza jest niepokojąca.
Esox, na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze poprawne działanie wyłącznika silnika (na kierownicy) oraz samej stacyjki (ja niestety musiałem ją raz na dwa sezony rozłożyć i nasmarować sprężynki bo po prostu nie stykała po przekręceniu).
LwG
Łukasz czyli Skrobel

esox40
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 14, 2020
Motocykl: nomad 1500

Re: VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: esox40 » śr lip 15, 2020

Dziękuję bardzo za wskazówki i za schemat pogoda ładna a motocykl atoi serce krwawi!!!Zaraz ide do garażu i będe sprawdzał ,włącznik w kierownicy sprawdzałem miernikiem w miejscu przylutowania kabli i nie ma prądu jeśli nic nie znajde do Niedzieli to ma do mnie przyjechac kolega który ma warsztat choć może sam coś znajde. :wall: Pozdrawiam LWG!!!!

esox40
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 14, 2020
Motocykl: nomad 1500

Re: VN 1500 brak reakcji po wciśnięciu startera!!cisza!!!

Post autor: esox40 » czw lip 23, 2020

Witam sprawa została wyjaśniona okazało się że był to czujnik biegu jałowego po jego wymianie wszystko wróciło do norny choć nie do końca ale to opisze i będe szukał wskazówek w nowym poście!!!dziękuje za pommoc.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą

  • Gajowy (44)
  • Hayny (63)
  • czarek (57)