Lightbar-y problem z podłączeniem

Awatar użytkownika
MaciejZ
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 18, 2019
Miejscowość: Lubelskie
Motocykl: Vulcan 1500 Classic

Lightbar-y problem z podłączeniem

Post autor: MaciejZ » śr cze 03, 2020

Witam wszystkich. Jestem w trakcie podłączenia dodatkowych świateł do mojego Vulcana. Napotkałem pewien problem a w zasadzie pewna rzecz mnie zastanawia. Podłączyłem je według tego schematu:

https://docplayer.pl/19430434-Zrob-to-s ... ki-pl.html

Co mnie zastanawia. Lapmy świecą bez podłączania ich do masy i tu rodzi się moje pytanie. Czy masa która idzie od przekaznika "robi" za masę także dla naszych lamp?

Mam nadzieję, że dosyć jasno opisałem moje pytanie ;) Będę wdzięczny za każdą odpowiedz!
!! VULCAN 1500 CLASSIC - OPINIA PO 10 000KM https://youtu.be/RKsgDDxIr1g !!

Awatar użytkownika
robkas
Posty: 79
Rejestracja: pn sie 07, 2017
Miejscowość: Staszów
Motocykl: Kawasaki VN900 LT
VROC: 0

Re: Lightbar-y problem z podłączeniem

Post autor: robkas » śr cze 03, 2020

Nie z przekażnika tylko prosto z motocykla, bo jeśli metalowa część lighbara przykręcona jest metalową śrubą do metalowej części motocykla to już ma zero. Sam lighbar w środku ma mały kabelek idący od oprawki żarówki do obudowy lighbara. Z przekaznikiem jest inaczej bo do zasilania cewki sterujacej musi mieć plus i minus , a podaje na lampę sam plus.

Awatar użytkownika
wladl
Posty: 221
Rejestracja: czw lip 25, 2019
Miejscowość: Legnica
Motocykl: vn 800

Re: Lightbar-y problem z podłączeniem

Post autor: wladl » sob cze 06, 2020

Jak masz żarówki H3, to tak jak pisał kolega wyżej, jeden koniec żarówki jest umasiony i będzie świecił po podaniu tylko plusa. W tym linku z poradnikiem jak podłączyć, to trochę autora poniosło. W zupełności wystarczy (linka)przewód 1,5 mm kwadrat. Stosowanie przewodu 2,5 jest przesadą, 4mm kwadrat już bzdurą. Sterowanie przekaźnika, czyli włączenie lightbaru też powinno być po kluczyku, a najlepiej dopiero z automatu światła głównego.
U siebie halogeny mogę włączyć tylko jam maszyna jest odpalona i świecą światła mijania. Tak chyba nawet mówią przepisy o sterowaniu oświetleniem "przeciwmgielnym" ;) ;)
...mam na motocyklu gniazdo do zapalniczki, czy ktoś zatem wie gdzie można kupić motocyklową popielniczkę ?..

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 503
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Lightbar-y problem z podłączeniem

Post autor: Wydminianin » wt cze 09, 2020

Ja u siebie plus do sterowania przekaźnikiem wziąłem z przewodu świateł mijania, tak więc bez włączonych świateł nie włączę lightbarów.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 6 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 6 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą