Problem z FI

Awatar użytkownika
Marioosh
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 03, 2019
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN1500 FI Nomad
VROC: 0

Problem z FI

Post autor: Marioosh » czw lut 06, 2020

Szanowni koledzy.
W moim motongu pojawił się problem z FI
Pacjent- VN 1500 L1 Nomad
Rok ur.- 2000
Objawy- w czasie jazdy zapala się kontrolka FI po czym serducho zaczyna koślawo pracować żeby znów za jakiś czas chodził jak cykadełko a owa kontrolka zgasła. Objawy powtarzają się i ustępują bez jakichkolwiek prawidłowości czasowych. Nie stwierdziłem też aby wpływ na to zjawisko miał styl jazdy- czy spokojna, spacerowa czy też bardziej dynamiczna nic w temacie nie zmienia. Zanim zacznę dłubać chciałem skonsultować ten temat z Wami jako bardziej doświadczonymi mechanikami. Chyba, że objawy z góry kwalifikują się do komputerowej diagnostyki na warsztacie. Za wszystkie konstruktywne sugestie będę bardzo wdzięczny.
Na dwóch kołach lub czterech kopytach byłe by w siodle :)

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Problem z FI

Post autor: Skrobel » pt lut 07, 2020

Niestety diagnostyka komputerem w 1500 FI może Ci niewiele dać. U mnie problemy były dość podobne, tylko w przypadkowych momentach silnik po prostu dławił się i przerywał (i w tych momentach jednocześnie na krótką chwilę zapalała się kontrolka FI). Nie umiałem znaleźć reguły, a jak pojechałem na komputer, to okazało się, że praktycznie w każdym "buforze" wskazania były błędne, więc nie doszliśmy do żadnej konkluzji. Metodą prób i błędów (tak, strasznie długo to trwało) doszedłem, że przyczyną był... akumulator. Musiał mieć jakieś zwarcie, które powodowało, że komputer "głupiał" i sypał błędami we wszystkie strony.
Po wymianie aku wszystko wróciło do normy.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Whiteroman
Posty: 96
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: Problem z FI

Post autor: Whiteroman » pt lut 07, 2020

Posprawdzaj wszystkie złączki, kostki, zaciski, masy, Prawie nic nie kosztuje a może akurat trafisz. Powodzenia!

Szogun1279
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 23, 2020
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
Motocykl: Vn 1500

Re: Problem z FI

Post autor: Szogun1279 » pn paź 26, 2020

Podczepię się pod temat, zauważyłem że jest mało oleum w "okienku" więc skoro sezon chyli się ku końcowi zrobiłem "dolewkę' teraz po odpaleniu jest tak w połowie wskaźnika(tak wiem niektórzy mówią lej więcej) co zauważyłem, po przekręcaniu kluczyka do tej pory zaświeciła się lampka biegu jałowego oraz oleju która po odpaleniu od razu gasła, teraz zaświeca się zielona luzu, czerwona oleju i czerwoną FI która prawie natychmiast gaśnie zanim nacisne starter, czy jest to normalne w waszych vulcanach czy tylko ja mam to zjawisko?

Awatar użytkownika
Marioosh
Posty: 276
Rejestracja: ndz lut 03, 2019
Miejscowość: Gdynia
Motocykl: VN1500 FI Nomad
VROC: 0

Re: Problem z FI

Post autor: Marioosh » pn paź 26, 2020

To normalne, że po włączeniu zapłonu zapalają się wszystkie kontrolki gdy ECU przechodzi selftest. Po tym świeci się tylko ciśnienie oleju no i ew rezerwa paliwa jeśli masz mało "zupy"
Na dwóch kołach lub czterech kopytach byłe by w siodle :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą