Wymiana uszczelniaczy dyfer MS 2001

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Wymiana uszczelniaczy dyfer MS 2001

Post autor: kupiec » sob sty 18, 2020

Witam, czy uszczelnienie tylnej przekładni napędowej wymaga specjalistycznych narzędzi, jakie uszczelniacze zastosować ogol nie dostępne w sklepach czy oryginał, może ktoś posiada ew. rozmiary. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wymiana uszczelniaczy dyfer MS 2001

Post autor: artix » sob sty 25, 2020

Jeszcze nie grzebałem w dyfrze, ale po przeglądzie schematów i zdjęć, nie widzę tu większej filozofii. Który uszczelniacz musisz wymienić? Największy zewnętrzny pomiędzy dyfrem, a kołem, kosztuje prawie 90zł, zimmering na wyjściu na kardan to koszt 43zł. Pewnie dobierzesz po wymiarach zamiennik, ale jednak bardziej bym ufał oryginałowi. Co do zamienników, musisz wyciągnąć stare uszczelniacze i udać się do firmy handlującej łożyskami i uszczelniaczami, dobiorą po oznaczeniach na starych zimmeringach lub jeżeli nie zniszczysz ich przy wyciąganiu (co jest bardzo prawdopodobne) zmierzą i dopasują. Przed wyciąganiem dużego zimmeringa, serwisówka zaleca podgrzanie obudowy do 120-150'C w kąpieli olejowej. Ja bym podgrzał obudowę opalarką, bez powiększenia otworu temperaturą, będzie spory problem z wyjęciem i osadzeniem nowego zimmeringa. Napisz do forumowego Zeusa, dowiesz się co, jak i za ile, ceny które podałem są cenami oryginałów. Powodzenia

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana uszczelniaczy dyfer MS 2001

Post autor: kupiec » ndz lut 02, 2020

OK dzięki, nie wiem skąd jest wyciek porostu po dłuższej jeździe widzę ślady oleju na kole . Możliwe ze nie bede wcale tego ruszał.
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1154
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wymiana uszczelniaczy dyfer MS 2001

Post autor: artix » wt lut 04, 2020

W takim razie sprawdzaj poziom oleju w dyfrze, nie wiadomo czy uszczelniacz się tylko poci czy już zaczął lać, a to już niebezpieczne dla przekładni. Poza mechaniką, zostaje wnerwiające czyszczenie koła i reszty karocy :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą