Wymiana płynu pompki sprzęgła

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » wt lut 11, 2020

Witam, jak w temacie, został tylko do wymiany płyn pompki sprzęgła. Ktoś podpowie co i jak, od czego zacząć ?
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: Wielebny Bolo » śr lut 12, 2020

cenzura.
Ostatnio zmieniony śr lut 12, 2020 przez Wielebny Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: Wielebny Bolo » śr lut 12, 2020

coś się pokiśkało.
Ostatnio zmieniony śr lut 12, 2020 przez Wielebny Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: Wielebny Bolo » śr lut 12, 2020

Wielebny Bolo pisze:
śr lut 12, 2020
Wielebny Bolo pisze:
śr lut 12, 2020
Nałożyć na odpowietrznik pompki igielitowy wężyk (aby wyciekający płyn nie osmarkał silnika). Odkręcić odpowietrznik. ZACZNIE WYCIEKAĆ PŁYN Z UKŁADU. Możesz przyspieszyć wyciek płynu klamką.
Zalać płyn do zbiorniczka. Zapalić fajkę albo osuszyć piwo ( w tym czasie płyn grawitacyjnie spłynie do pompki). Teraz odpowietrzanie jaka w hamulcu. Szybko, szybko nacisnąć klamkę kilka razy aż "stwardnieje". Przytrzymać. Poluzować odpowietrznik ( wężyk włożony do butelki ze starym płynem). Powinny wylecieć bąbelki powietrza. Dokręcić odpowietrznik. Powtórzyć operację kilka razy aż klamka będzie twarda i nie pokażą się bąbelki.
Powinno zadziałać. Nie wiem jak ułożony jest wężyk w 1500 ale np. i Intruderze 1400 tak jest zamotany że bez poniższej procedury nie odpowietrzysz!!!
Jeżeli dalej klamka jest miękka i twardnieje to wyciągnij płyn ze zbiornika ( tak aby zostało trochę na dnie).
Do strzykawki nabierz płynu, i przez wężyk igielitowy po poluzowaniu odpowietrznika pompy, wtłaczaj płyn od dołu przez pompę. Obserwuj jak przybywa płynu w zbiorniczku. Tam też na początku powinny pokazać się bąbelki. Jak już będzie wypływał sam płyn dokręć odpowietrznik. Uzupełnij płyn w zbiorniczku i dokończ następne piwo.
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » śr lut 12, 2020

Dzięki, wszystko jasne tylko gdzie jest odpowietrznik układu sprzęgła? Pod deklem co alternator? Nigdy nie rozbierałem jeszcze japonca😯 Junaka znam na pamięć. Pozdro
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: Robrob » czw lut 13, 2020

pod deklem lewa strona tył
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » czw lut 13, 2020

Dzięki za pomoc , płyn wymieniony, 15 minut pracy.
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » czw lut 27, 2020

Czołem, żeby zaśmiecać forum mam jeszcze jedno pytanie. Czy oba odpowietrzniki głowic powinny być podpięte pod gumowy waż bo u mnie tylko jeden podłączony.
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: artix » czw lut 27, 2020

Nie mam teraz swojego moto pod ręką żeby sprawdzić, ale logika nakazuje identyczne odpowietrzanie dwóch głowic, czyli nadmiar ciśnienia nie powinien wylatywać w kosmos. Poszukaj na schemacie, może ułatwi diagnozę. https://www.kawasakisklep.pl/pl/air-cle ... 726-p.html

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » pt lut 28, 2020

Tak to wyglada Obrazek

Obrazek
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

kupiec
Posty: 30
Rejestracja: pn sty 06, 2020
Miejscowość: Bialystok
Motocykl: VN1500 MS

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: kupiec » pt lut 28, 2020

Problem rozwiązany, ktoś celowo zdjął wężyk z odpowietrznika . Założony obecnie na swoje miejsce i niestety silnik przestał strzelać z wydechu przy schodzeniu z obrotów. Obrazek
Dobrze było,litra w trzech, dwóch nie piło :butelka:

Awatar użytkownika
artix
Posty: 1155
Rejestracja: wt cze 05, 2018
Miejscowość: Inowrocław
Motocykl: VN2k,VN1700 Vaquero,HD Electra
VROC: 38561

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: artix » sob lut 29, 2020

Elegancko, wszystko na swoim miejscu. Muszę zapobiegawczo sprawdzić moje moto, bo po szybszym puszczeniu gazu, potrafi nieźle pierdyknąć w wydechy :)

Whiteroman
Posty: 96
Rejestracja: pt lip 05, 2019
Miejscowość: Poznań
Motocykl: VN2000

Re: Wymiana płynu pompki sprzęgła

Post autor: Whiteroman » ndz mar 01, 2020

kupiec pisze:
pt lut 28, 2020
Problem rozwiązany, ktoś celowo zdjął wężyk z odpowietrznika . Założony obecnie na swoje miejsce i niestety silnik przestał strzelać z wydechu przy schodzeniu z obrotów. Obrazek
Strzelanie w wydech może i jest przyjemne dla niektórych ale generalnie jest to objaw złej regulacji gaźnika w zakresie wolnych obrotów - mieszanka jest za bogata tzn. jest w niej za dużo paliwa (benzyny) a za mało powietrza. W takiej sytuacji mieszanka nie spala się w cylindrze ale uchodzi do układu wydechowego i tak dopiero dokonuje się proces jej dopalenia wywołując ten ekscytujący efekt wystrzału. W gaźniku mamy zasadniczo z współdziałaniem trzech układów tworzenia mieszanki powietrzno-paliwowej - układ wolnych obrotów, układ obrotów średnich i układ obrotów maksymalnych. Za wolne obroty odpowiada (jeśli chodzi o benzynę) tzw dysza wolnych obrotów oraz komora mieszająca w której dochodzi do zmieszania benzyny i powietrza a ilość tego powietrza reguluje się tzw. śrubą wolnych obrotów - wykręcając ją zwiększamy ilość powietrza w mieszance a wkręcając- zmniejszamy. Jadąc z jakimiś obrotami silnika gdy zbliżamy się np. do skrzyżowania "puszczamy gaz" - przepustnica gaźnika się zamyka i zaczyna działać układ wolnych obrotów a więc robi się to, o czym pisałem na początku. Generalnie mieszanka paliwowo-powietrzna spala się prawidłowo gdy objętościowy stosunek powietrza do benzyny(benzyny po odparowaniu) wynosi 16:1
(mogę się trochę mylić) a mieszanka się nie spala jeśli ten stosunek jest mniejszy niż 13:1 lub przekracza 20:1
Że też mi się chciało, tak w niedzielę od rana :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą