Kolizja!

Trufel

Post autor: Trufel » śr maja 16, 2012

I ja sie wypowiemw tej kwestii kilka lat temu mialem krakse na Yamszce XV 1900 skasowana po calosaci . Przeszedl pan z PZU z laptopem i sobie tam cos klikal . Po zapytaniu co tam robi ,odpowiedzial ze zaznacza na rysunku ktory ma co jest uszkodzone. Mial akrat rozrysowany uklad wydechowy na czynniki pierwsze i podawal ceny malo sie nie obalilem z wrazenia jak mi krzykmol ile kosztuje to i owo . Ceny czesci byly traktowane jako nowe moze z racji iz sprzet mial zaledwie 2 lata . W kazdym razie wyszedlem na tym sporo do przodu bo motorek mial peknieta rame w dwoch miejscach wiec i tak szkoda clkowita i 100% zwrot kosztow

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » pn maja 21, 2012

No i przyszło wyliczenie. Po prostu padłem ze śmiechu przyznali mi 2148zł odszkodowania... teraz pozostało ASO Kawasaki i naprawa bezgotówkowa bo za te 2-tysiaki to nawet tłumika bym nie kupił(cena w serwisie 2273zł szt.) wyliczyli bowiem 350zł. Cóż myślałem że zapłacą więcej i pomaluję cały moto na swój kolor ale niestety nie staneli na wysokości. Jeszcze zapytam przy okazji nie orientuje się ktoś czy serwis w krakowie jest ok? Mam tam stosunkowo najbliżej chyba że do katowic uderzyć? Pozdrawiam! ps. i wyjazd na Vulcanerię sz..g trafił :wall:

Trufel

Post autor: Trufel » pn maja 21, 2012

jeśli mogę coś doradzić . Są firmy które zajmują się za odpowiednią opłata, odzyskiwaniem siana z odszkodowania poszukaj w swojej okolicy i powiedz co i jak . Trochę to potrwa ale daję głowę , że wyciągną od ubezpieczuciela duuuża większą kasę . Ja tak zrobiłem i wyszedłem na tym w cholerę do przodu . Polecam

Tedi
Posty: 38
Rejestracja: wt kwie 17, 2012
Miejscowość: Poznań
Motocykl: Kawasaki VN 900 VULCAN CLASSIC
VROC: 0

Post autor: Tedi » pn maja 21, 2012

Mam namiary na taka firmę tylko wizytówka w biurze w pracy jest jeśli chcesz to ci na PW podeślę zdaje się maja oddziały w kilku miastach. Specjalizują sie właśnie pomocą w odzyskiwaniu odszkodowań.

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » wt maja 22, 2012

Tedi jak byś mógł to bardzo bym prosił o namiar. Z serwisem się wstrzymam tam mam czas zajechać.

Awatar użytkownika
Madfood
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 11, 2012
Miejscowość: Lbn
Motocykl: Kawasaki EN 500
VROC: 0

Post autor: Madfood » wt maja 22, 2012

Na pocieszenie dodam że opłata za usługę w firmach zajmujących się odzyskiwanie odszkodowań to zazwyczaj procent od "wyciągniętej" kasy w Lublinie jest to w granicach 20-30%. Ale i tak się to opłaca.
Kiedyś jechałem z kursantem Toyotą Yaris i oberwałem strzała w dupę od VW Transportera z lawetą i 206tką na niej co skończyło się kołnierzem ortopedycznym. Przekazałem sprawę właśnie takiej firmie i okazało się że z 1500PLN początkowo proponowanych jako zadośćuczynienie zgarnąłem 7800PLN już po odliczeniu prowizji dla prawnika.

Więc z doświadczenie powiem że się opłaca, bo teoretycznie nic Cię to nie kosztuje.

PS Tylko trocha to trwa w moim przypadku 3 miesiące leczenia + 2 miesiące papierków. Więc jak Ci nie spieszno i moto nie wygląda tragicznie to się wstrzymaj

PS2: A jaka to ubezpieczalnia??? Bo co nieco wiem od mojej prawniczki to Ci podpowiem czy będzie ciężko czy nie.
Veni, Vidi, Vici i co dalej???

dodeks
Posty: 172
Rejestracja: śr sty 19, 2011
Miejscowość: Płaza
Motocykl: vn 1500 nomad
VROC: 0

Post autor: dodeks » wt maja 22, 2012

Firma o dumnie brzmiącej nazwie Allianz...narazie wziąłem wykaz cen z ASO Kawasaki i wysłałem im w mailu żeby się nie wygłupiali z taką wycena i podeszli do sprawy profesjonalnie. Zobaczymy?! Mnie na tą chwilę nie interesuje naprawa w ASO bo jak jest okazja to chciałbym moto zrobić po swojemu dlatego interesuje mnie przyzwoita gotówka adekwatna do strat jakie poniosłem. Co ciekawe ceny kufra i błotnika jako elementu wymiennego nie mają w polskim ASO chyba dlatego żeby ktoś nie zszedł na zawał :D Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » czw cze 14, 2012

WINDICAR.PL to taka firma która się takim DOJENIEM ubezpieczycieli zajmuje maja oddziały w Polsce,

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 11 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 11 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą