Wyciek oleju z cylindra

Jacek.D
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 18, 2023
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 clasic

Wyciek oleju z cylindra

Post autor: Jacek.D » pt lut 16, 2024

Dzisiaj postanowiłem przejechać się motocyklem zrobiłem jakieś 30km.Po powrocie zauważyłem że cały silnik jest zarzygany olejem i kapie olej z przedniego cylindra tak jakby w połowie wysokości żeber.Chcialbym zauważyć że to pierwsza przejażdżka po zimie i serwisie był robiony w listopadzie. Na serwisie regulacja zaworów i czyszczenie wtrysków na ultradźwięki czyszczenie zbiornika wymiana oleju i filtra . Może wie ktoś co może być przyczyną wycieku może spotkał się z takim przypadkiem.Wstawil bym filmik ale nie wiem jak

Kozioł
Posty: 422
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Wyciek oleju z cylindra

Post autor: Kozioł » pt lut 16, 2024

W tym momencie najlepiej umyć silnik z oleju, następnie odpalić motocykl i zaobserwować z skąd dokładnie wycieka olej...

Robrob
Posty: 197
Rejestracja: śr mar 06, 2013
Miejscowość: Łomża
Motocykl: BMW K1200 LT
VROC: 0

Re: Wyciek oleju z cylindra

Post autor: Robrob » sob lut 17, 2024

jeśli były ustawiane zawory, to musiały być zdjęte pokrywy i tu bym szukał, umyć, odpalić i obserwować, mogą wymagać dokręcenia lub wymiany uszczelki
Motocykle są jak wódka..prawdziwa jazda zaczyna się od litra..

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1097
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Wyciek oleju z cylindra

Post autor: Tex66 » sob lut 17, 2024

………….. „Po powrocie zauważyłem że cały silnik jest zarzygany olejem i kapie olej z przedniego cylindra tak jakby w połowie wysokości żeber”. ………………
Gdyby była to uszczelka spod głowicy zaworów ochlapany byłby cały cylinder od góry, a Koledze cieknie/kapie jak sam napisał „jakby w połowie wysokości żeber”, i tu jest istota.
Więc jest tak ……………….w VN 900 (i nie tylko w tym modelu) na każdym z cylindrów znajduje się mały otwór.
W VN 900 jest na przednim cylindrze po prawej stronie, a na tylnym cylindrze po lewej stronie.

Tu coś dla potwierdzenia (zdjęcia z mądrego Forum USA):
Przedni cylinder VN 900
Obrazek

Tylny cylinder VN 900
Obrazek

To właśnie stamtąd bierze się wyciekający olej. Jeżeli była regulacja zaworów a zwłaszcza ustawienie rozrządu i jego łańcuchów to wskazana jest przy tym wymiana pewnych elementów.
Jak widać przez „serwis” została „olana”.
Wymiana 4 szt. O-Ring załatwi sprawę.
Tex66

Jacek.D
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 18, 2023
Motocykl: Kawasaki Vulcan 900 clasic

Re: Wyciek oleju z cylindra

Post autor: Jacek.D » sob lut 17, 2024

Dziękuję za pomoc już dzwoniłem do serwisu i sprawdza co i jak i naprawią

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą