Uciekające paliwo po zatankowaniu

Er3i
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021
Motocykl: Vulcan VN900 Custom

Uciekające paliwo po zatankowaniu

Post autor: Er3i » sob paź 15, 2022

Cześć,
mam nietypowy problem, ostatnio zostawiłem zatankowany do pełna motocykl (vn 900 custom) w garażu, zaś następnego dnia zauważyłem, że paliwo zaczęło się skraplać pod zbiornikiem - w miejscu mocowania śrub do pompy paliwa i pływaka. Po zdjęciu zbiornika nie mogłem niestety zlokalizować bezpośredniego źródła wycieku, więc sprawdziłem uszczelnienie pompy i pływaka, dokręciłem mocniej śruby i myślałem, że pomoże - niestety nie pomogło. W dalszym ciągu jest tak, że gdy zatankuje motocykl do pełna to za chwilę czuć zapach benzyny. Kiedy zbiornik jest zatankowany w 3/4 pojemności, wtedy nic nie cieknie, nie jest wyczuwalny zapach benzyny. Dodam, że wcześniej nie miałem tego problemu, zaś nigdy też nie tankuje po sam korek wlewu paliwa. Czy ktoś się spotkał już z takim problemem? Gdzie szukać rozwiązania, czyżby odpowietrznik nie działał jak należy?

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1095
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Uciekające paliwo po zatankowaniu

Post autor: Tex66 » ndz paź 16, 2022

To nie odpowietrznik w korku paliwa odpowiada za skraplanie się paliwa pod zbiornikiem i nie jest to „nietypowy problem”.
Jest to typowy problem w VN 900 (Custom, Classic) jak się nie dba o „UKŁAD ODPAROWYWANIA PALIWA”.
- Pytasz: „Gdzie szukać rozwiązania?
- W Instrukcji Serwisowej VN 900 Custom - str. 223÷226, wszystko jest tam wyjaśnione i pokazane lub w Instrukcji Serwisowej VN 900 Classic – str. 206÷210.
Dodatkowo należałoby spojrzeć na str. 610 w IS VN 900 Custom, sprawdzić i porównać ułożenie wszystkich węży „UKŁADU ODPAROWYWANIA PALIWA” oraz stan separatora i kanistra.
Nieważne czy zbiornik jest zatankowany ½ czy ¾ pojemności czy pod korek, paliwo nie ma prawa skraplać się pod zbiornikiem.
Powodzenia
Tex66

Awatar użytkownika
Iron75
Posty: 1281
Rejestracja: wt wrz 07, 2010
Miejscowość: Lublin
Motocykl: VN2000
VROC: 0

Re: Uciekające paliwo po zatankowaniu

Post autor: Iron75 » pn paź 17, 2022

Chyba, że masz po prostu jakąś dziurkę w samym zbiorniku.

Er3i
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021
Motocykl: Vulcan VN900 Custom

Re: Uciekające paliwo po zatankowaniu

Post autor: Er3i » wt lis 08, 2022

Dzięki za pomoc i naprowadzenie, okazało się, że problem był dosyć banalny choć trudny do zlokalizowania - nieszczelność pod zbiornikiem, w miejscu zgięcia. Zbiornik już pospawany i szczelny. Piszę wiadomość dla potomnych, może ktoś też będzie miał podobny problem.

Awatar użytkownika
Mauzer
Posty: 508
Rejestracja: śr wrz 13, 2017
Miejscowość: Wrocław
Motocykl: vulcan 1600 Classic/ teraz n 2000
VROC: 0

Re: Uciekające paliwo po zatankowaniu

Post autor: Mauzer » wt lis 08, 2022

W mojej rudej ( każdy ją pamięta) Wyrósł mi bąbel po lakierem na baku. Na początki myślałem, że to rdza pod lakierem się zaczyna rodzić. Tak motocykl malowany). jednak zastanawiało mnie, że po tankowaniu zawsze rósł bardziej... okazało się, że w baku jest mała dziurka :)
Nigdy nie jest za późno. :yeee: :yeee: :yeee:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą