Kasowanie F1

pkmita
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 28, 2020
Motocykl: VN 900 CUSTOM

Kasowanie F1

Post autor: pkmita » wt cze 07, 2022

Cześć,
Nie znalazłem na forum VN900 jak skasować F1? Tzn. że się nie da bez interfejsu ?

Ewentualnie gdzie polecacie jechać w Krakowie ?

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Re: Kasowanie F1

Post autor: Skrobel » śr cze 08, 2022

Czołem
Rozumiem, ze świeci się lampka FI w dolnym prawym rogu zestawu wskaźników?
Czy ona świeci cały czas (nawet po uruchomieniu silnika) czy tylko przy przekręceniu stacyjki?

Ta lampka świeci cały czas jeśli istnieje błąd w układzie FI. Po usunięciu błędu i ponownym wyłączeniu i włączeniu zapłonu powinna przestać świecić.

A odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie - nie potrzeba interfejsu, żeby sprawdzić/skasować błąd, a procedura opisana jest w instrukcji serwisowej, którą możesz pobrać na przykład stąd:
https://narmadi.com/vn/wp-content/uploa ... Manual.pdf

W rozdziale 3-43 zaczyna się opis diagnostyki Vulcana 900 (w wielkim uproszczeniu należy zlokalizować terminal diagnostyczny pod siodłem kierowcy i w odpowiedni sposób zewrzeć go do masy (minusa) zasilania motocykla - wtedy lampka FI zacznie migać z odpowiednimi odstępami, z których można wywnioskować z tabelki na stronie 3-47, jakiej części układu dotyczy błąd). Z kolei w 3-44 pod hasłem "Service Code Clearing Procedures" jest informacja jak skasować błąd. Tyle że jeśli on nadal istnieje (np. uszkodzony jeden z czujników) to lampka FI będzie się świecić znowu po uruchomieniu silnika.

A gdzie w Krakowie pojechać? To nie jest bardzo skomplikowana procedura więc rozgarnięty elektryk powinien Ci w tym pomóc. Ale chyba najlepiej byłoby zacząć od ASO, choćby https://krakow.kawasaki.pl/kontakt. Niemniej niestety nie znam nikogo, kogo mógłbym polecić.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą