piszczy

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » ndz maja 15, 2016

Na alledrogo też jest, wpisz sobie np "Przyrząd do naciągu paska napędowego" i są gadżety w cenie 50-60zł.

Yennar
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 17, 2015
Miejscowość: Rzeszów
Motocykl: VN 900 Custom
VROC: 37423

Post autor: Yennar » pn maja 30, 2016

czardasz pisze:W końcu dzisiaj się zabrałem do roboty. I tak w moim przypadku piszczenie ustało po naciągnięciu pasa. Koleś w Yamaha 950 też miał tak i też pomogło.
Naciągnąłem o jeden pełen obrót nakrętki. Nie wiem czy nie za mocno, dzisiaj tylko przejechałem się dookoła domu dla sprawdzenia czy piszczy. Pojadę w trasę i zobaczę czy jest ok czy może poluzuje z ułamek.
Na http://www.kawasakimotorcycle.org/forum wyczytałem dodatkowo że amerykańce pryskaja pas sprejem sylikonowym (smar sylikonowy?) ale ja wiem czy to dobry pomysł?
lewa :yeee:
Z tym naciąganiem uważaj, u mnie też wydawało coś dziwne dźwięki (pod obciążeniem i im szybciej tym głośniej), zawiozłem moto do serwisu i sie okazało że poprzedni właściciel nie dość że za mocno to jeszcze krzywo naciągnął pas. Kosztowało mnie to 30 zł a mam pewnośc że jest porządnie zrobione.

czardasz
Posty: 50
Rejestracja: pn sie 19, 2013
Miejscowość: Szczecin
Motocykl: Obecnie brak
VROC: 0

Post autor: czardasz » wt maja 31, 2016

No właśnie obserwuje, że przy ruszaniu, przy dużym obciążeniu popiskuje, nie tak jak wcześniej ale jednak. Gdzieś na hamerykańskim forum też wyczytałem, że problem może być w kole pasowym/pulley, chyba będzie trzeba jeszcze raz tam zajrzeć, może wszystko porozkręcam poczyszczę i wtedy się zobaczy co dalej. Tylko czas żeby znaleźć.

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 654
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Post autor: Mars » ndz gru 04, 2016

Cześć.

Jak tam ludziska z wyeliminowaniem przyczyny tego dziwnego dźwięku na zimnym silniku? U mnie pojawił się on wczoraj i dzisiaj. Po zrobieniu kilku kilometrów ten dźwięk całkowicie ustaje. Używam motocykla przez cały rok, więc trochę mnie ten dźwięk niepokoi.
Olej wymieniony w sierpniu tego roku, ale może jest zbyt gęsty w tych temperaturach?
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

Tad
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 18, 2021
Motocykl: Kawasaki Vulcan 1700 Nomad

Re: piszczy

Post autor: Tad » czw cze 10, 2021

Z moich doświadczeń wynika, ze to normalne w tych silnikach. Ja śmigam z tym po Europie i nic się nie dzieje. Zwróćcie jednak uwagę na ustawienie i naciągnięcie paska napędowego. Pojechałem z tym do jednego serwisu Kawasaki i tak mi spieprzyli ustawienie, ze nie mogłem dojechać do domu. Tak
piszczalo. Dopiero mechanik prywatny mi to prawidłowo ustawił.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 1 użytkownik online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 1 gość

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Dzisiaj urodziny obchodzą