"albo szyba albo lightbary"

Awatar użytkownika
WueS
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 12, 2014
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 36872

"albo szyba albo lightbary"

Post autor: WueS » pt lut 19, 2016

Od 2014 r. jestem szczęśliwym posiadaczem VN900 Classic, nabywszy go u dealera. Korzystając z okazji, że przy zakupie motonga u dealera mogłem za ludzkie pieniądze dołożyć trochę oryginalnych dodatków, zrobiłem to dokupując, między innymi, lightbary.
W tym tygodniu coś mnie skusiło i zamówiłem dedykowaną szybę w MGG. Szyba przyszła razem z mocowaniami. Niestety okazało się, że montaż szyby z zastosowaniem uchwytów dostarczanych przez MGG nie jest możliwy. Nie da się przykręcić szyby do mocowań, bowiem lightbary skutecznie to uniemożliwiają. Szyba na mocowaniach jest mocno wysunięta do przodu i zamiast mocowania zaraz za dodatkowymi światłami linia jej montażu wypada centralnie w linii tych świateł. Napisałem do MGG, załączyłem zdjęcie ze stron Kawasaki, jak powinien wyglądać komplet, spytałem, czy mają jakiś pomysł, jak ten problem rozwiązać. Odpowiedź przyszła szybko: "Niestety albo szyba albo lightbary. Prawdę mówiąc jeszcze nigdy się nie spotkaliśmy z fabrycznymi lightbarami w tym modelu". I już. Po problemie. No i teraz zastanawiam się jak ten problem rozwiązać. Będę musiał jakoś przerobić te ich "dedykowane" mocowania. To tak w skrócie, gdyby ktoś się przymierzał do zakupu szyby w MGG, a miał już lub zamierzał mieć lightbary od Kawasaki.

Pozdrowienia
WueS

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » pt lut 19, 2016

Niestety to w dużej mierze prawda. Miałem ten sam problem w 800, tam jest jeszcze mniej miejsca. Szyba od MGG była w pionie zupełnie prosta, podczas gdy szyby od Kawasaki mają zwykle dolne rożki nieco zagięte w dół żeby zrobić więcej miejsca na lampy.
Skończyło się zakupem fabrycznej szyby (w jakiejś czarnopiątkowej wyprzedaży za 100$) do fabrycznych (płaskich) lightbarów. I taki zestaw zagrał dopiero w 100% chociaż między "dupkami" lamp a szybą miałem jakieś 6-7 mm prześwitu.

Wydawało mi się, że w 900 jest więcej miejsca między półką a lampą, ale także lightbary fabryczne są dużo głębsze od tych z 800. Niestety MGG nie produkuje samo swoich mocowań, więc nie potrafią niczego przerobić ani dopasować. Będziesz musiał bawić się sam.
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
MaciekSz
Posty: 3699
Rejestracja: ndz maja 09, 2010
Miejscowość: Pruszków
Motocykl: BMW K1200LT
VROC: 32197

Post autor: MaciekSz » pt lut 19, 2016

Jeżeli zamawiałeś przez Internet, skorzystaj z prawa odstąpienia od umowy, które przysługuje Ci z Ustawy o Ochronie Praw Konsumenta.

I poszukaj innej szyby, bo to tłumaczenie jest z dupy.
MaciekSz
Jest: K1200LT
Był VN 1700 Nomad B&W, Vulcan S, VN 2000 Rogue, VN1600 Nomad, VN900 Custom Ebony LE,
Er6N, R1150RT
VROC #32197
Obrazek

Awatar użytkownika
WueS
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 12, 2014
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 36872

Post autor: WueS » pt lut 19, 2016

Szyba jest niezła. Nie chciałbym jej odsyłać. Jest sobota, niedziela, to posiedzę, popatrzę i podumam :scrach: czy się da coś z tym zrobić, czy nie. Jak nie, to faktycznie spakuję i odeślę, a jak się da, to dam znać :)

Pozdrowienia
Waldek czyli WueS :)

Kolba
Posty: 183
Rejestracja: czw paź 02, 2014
Miejscowość: SRC
Motocykl: VN 900 Classic, HD Electra
VROC: 37533

Post autor: Kolba » pt lut 19, 2016

zrób jakieś zdjęcie co nie pasuje jak mogą sprzedać orginalne części niepasujące co masz se wybrać to albo to
kolba

Awatar użytkownika
Mayones
Posty: 5682
Rejestracja: czw kwie 26, 2012
Miejscowość: B-B
Motocykl: VN800->K1200RS->R1200GS
VROC: 0

Post autor: Mayones » pt lut 19, 2016

Odeslij tą co nie pasi i niech Ci zrobią wg Twoich wymiarów i ewentualnie podegną dołem żeby o lightbar nie klepała. Ja się z nimi dogadałem bez problemu co potrzebuję i co do szyby i co do deflektorów na ręce.
W osiemset`ce lightbary-naleśniki tylko pasowały do MGG.
Ja tam na nich złego słowa nie powiem, zawsze się dogadałem :ok:
poza tym ile u nich kosztuje szyba z mocowaniami ? 800 zeta chyba, a ile oryginał ?
więc coś za coś.

Awatar użytkownika
Sheriff
Posty: 1254
Rejestracja: pt cze 11, 2010
Miejscowość: Koog aan de Zaan
Motocykl: Versys 1000 GT
VROC: 30486

Post autor: Sheriff » sob lut 20, 2016

Można jeszcze wyciąć narożniki szyby tak aby lampy się w nią wkomponowały. Taki sposób zastosowało Kawasaki jednak w szybkach deflektorów do tego modelu. Tam deflektory kolidują z kierunkowskazami i są wycięte aby kierunki było widać.
Jeśli takie rozwiązanie Ci odpowiada nakreś ile mają wyciąć i odeślij do nich podetną wg wymagań.

Awatar użytkownika
WueS
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 12, 2014
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 36872

Post autor: WueS » sob lut 20, 2016

Między półką a lampami jest, jak mi się wydaje, dość miejsca na taką szybę, jaką mi przysłali. Przymierzyłem bez mocowań i praktycznie można ją ustawiać ok. 1 cm za lampami swobodnie tak w pionie, jak i z przyzwoitym skosem. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że trzeba przyciąć uchwyty dostarczone przez MGG o jakieś 3-3,5 cm, przesunąć odpowiednio otwory na śruby łączące z szybą i powinno być dobrze. Muszę tylko znaleźć w okolicy kogoś, kto mi przytnie te uchwyty bez szkody, bo gumówką przecież ciął nie będę :)
Mayones, chciałem się dogadać, dlatego im napisałem, że mam problem, wysłałem zdjęcie i spytałem, czy mają jakiś pomysł. No to mi odpowiedzieli tak, jak w tytule, czyli mnie olali. Cena jest faktycznie ok, ale z tym coś za coś to nie do końca tak. 800 zeta to przy cenie oryginalu nie jest dużo, ale przy cenie browara to majątek. Odpisałby mi koleś np. przykro nam, nie mamy innego modelu mocowania. Jeżeli możemy w czymś pomóc prosimy o kontakt i byłoby ok, a tak to wyszło, jak wyszło.
Pozdrowienia
Waldek

Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 374
Rejestracja: sob lut 25, 2012
Miejscowość: Myszków
Motocykl: Honda Goldwing
VROC: 0

Post autor: Kristofer » sob lut 20, 2016

zamiast ciąć oryginał (pewnie chromowany) lepiej dorobić nowe z nierdzewki

Awatar użytkownika
Skrobel
Posty: 2579
Rejestracja: czw maja 30, 2013
Miejscowość: Piaseczno
Motocykl: Nomad 1700, VN900 LT, był VN800-B3, VN1500-L4
VROC: 35582

Post autor: Skrobel » ndz lut 21, 2016

To nie jest tak, że olewają. Jeśli chodzi o dopasowanie samej szyby, to mają duże możliwości i zwykle nie robią problemów. Natomiast mocowań sami nie projektują i chyba ich nawet sami nie produkują, dlatego zwykle odpowiadają, że nic z tego...
LwG
Łukasz czyli Skrobel

Awatar użytkownika
WueS
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 12, 2014
Miejscowość: Słupsk
Motocykl: VN 900 Classic
VROC: 36872

Post autor: WueS » ndz maja 15, 2016

Wyleciało mi całkiem z głowy, więc uzupełniam. Uchwyty od MGG do ich szyby skróciłem o 4 cm. Otwory przesunąłem równolegle. Szyba weszła elegancko między lampy a kierownicę.
Pozdrowienia
Waldek

BOGDAN1968
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 03, 2015
Miejscowość: SKORZEWO
Motocykl: szukam
VROC: 0

Post autor: BOGDAN1968 » śr sty 25, 2017

WITAM WSZYSTKICH POTRZEBUJE PORADY
A MIANOWICIE PRZYMIEZAM SIE DO KUPNA SZYBY DO MOJEJ MASZYNY VN900 CLASIK,
MYSLE O FIRMIE MGG ALE JESLI KTOS
MOGLBY MI PODPOWIEDZIEC JAKA WIELKOSC DOBRAC, BO NIE CHCE STRZELIC GAFY. MAM 183cm WZROSTU.
DZIEKUJE Z GORY ZA WSZYSTKIE SUGESTIE I PORADY.
BOGDAN

Awatar użytkownika
Meehoo
Posty: 39
Rejestracja: śr cze 22, 2016
Miejscowość: Bydgoszcz
Motocykl: VN900, Fazer 600
VROC: 38092

Post autor: Meehoo » czw sty 26, 2017

Bogdan - Na Youtubie znajdziesz filmiki instruktażowe jak mierzyć wysokość szyby. Nie opieraj się na opiniach innych bo każdy trochę inaczej siedzi w siodle. Weź kogoś do pomocy i zobacz jaka wysokość dla ciebie będzie optymalna.
https://www.youtube.com/watch?v=ikH2y4Z9Plg

BOGDAN1968
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 03, 2015
Miejscowość: SKORZEWO
Motocykl: szukam
VROC: 0

Post autor: BOGDAN1968 » pt sty 27, 2017

DZIEKUJE ,JUTRO BIORE SIE DO MIERZENIA.
POZDRAWIAM
BOGDAN

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 654
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Post autor: Mars » ndz sty 29, 2017

Taka serdeczna prośba do Ciebie BOGDAN1968: nie pisz wielkimi literami, bo w necie to oznacza, że ktoś krzyczy.
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 4 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 4 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą