Wyciek oleju vn900

hypsio
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: Vulcan 900
VROC: 0

Wyciek oleju vn900

Post autor: hypsio » ndz mar 18, 2012

Dzisiaj odpaliłem sprzęt i po przejechaniu 80km pojawił się olej po prawej stronie dekla niby nie dużo, ale wjechałem do garażu i zacząłem lokalizować wyciek. Okazało się wylewa się z okolicy filtra powietrza. Filtr brudny, ale nie zaolejony. Czy w motocyklach jest odma? Bo jeśli jest to mogło tędy olej pociągnąć jak filtr zatkany. Miałem tak w puszce. Jakieś inne sugestie.
Czekam na odpowiedź.
A jeśli macie jakiś sklep z filtrami to proszę o namiar
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pn mar 19, 2012

:) Jak długo masz moto i kiedy był wymieniany filtr powietrza ?? po prostu uszczelka silikonowa filtra pod wpływem ciepła i działania oleju straciła swoje właściwości i przecieka.Wymień filtr i już a olej w filtrze tak ma być. :ok:

hypsio
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: Vulcan 900
VROC: 0

Post autor: hypsio » pn mar 19, 2012

dzięki, filtra nie wymieniałem, jest zasyfiony więc wymienię i będę obserwował czy coś nie przecieka. Zaciekawił mnie jeszcze jedno tzn za obudową filtra jest rureczka zatkana śrubką, czy to norma czy jakieś druciarstwo poprzedniego właściciela?

Awatar użytkownika
Daromax
Posty: 1455
Rejestracja: pt kwie 22, 2011
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN 2000 Classic LT
VROC: 33649

Post autor: Daromax » pn mar 19, 2012

:) Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tą rurką i śrubką ? za filtrem jest śruba regulacyjna wolnych obrotow może ci o to chodzi , wystaje z prawej strony filtra

Awatar użytkownika
jurekawasaki
Posty: 820
Rejestracja: śr cze 02, 2010
Miejscowość: wielkopolska
Motocykl: kawasaki vn 800
VROC: 0

Post autor: jurekawasaki » wt mar 20, 2012

Ta rureczka to spust oleju zarzucanego do filtra z otwierającej się pod ciśnieniowo odmy .Przed silnikiem z prawej strony powinien być pojemniczek w który spływa giętką rurką olej w komory filtra powietrza .A co do czystego filtra ,wymiana na nowy to podstawa przeglądu serwisowego . ?

hypsio
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: Vulcan 900
VROC: 0

Post autor: hypsio » wt mar 20, 2012

dzisiaj pytałem o filtr do mojego Vulcana i zonk, w 3 trzech sklepach powiedzieli mi że tylko serwis pozostaje. A w serwisie czas oczekiwania 3 dni i trzeba zamówić i zaliczkować osobiście.

Awatar użytkownika
MarKov
Posty: 2479
Rejestracja: wt lip 06, 2010
Miejscowość: WARSZAWA
Motocykl: VN 1700 CLASSIC TOURER
VROC: 27362

Post autor: MarKov » wt mar 20, 2012

oryginalny w serwisie kosztował w zeszłym roku około 105 pln jak dobrze pamiętam
a tu masz linka http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=114551
i właściwie masz w tym samym czasie tyle tylko że "wieczny" filterek
MarKov
VN 1700 Classic Tourer
VN 900 Classic (był)

VROC # 27362


hypsio
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: Vulcan 900
VROC: 0

Post autor: hypsio » czw mar 22, 2012

wielkie dzięki za odpowiedzi, już zamówiony przez Allegro.

Eden

Post autor: Eden » czw mar 22, 2012

spoko

do usług zawsze kiedy tylko bede w stanie pomóc

Awatar użytkownika
proxy6
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Warmii
Motocykl: VN 2000
VROC: 34467

Post autor: proxy6 » pt mar 23, 2012

A nie miałeś za dużego stanu oleju w silniku np. po ostatniej wymianie, bo tak się może zdarzyć ze jeśli dałeś ostro po garach to tamtędy nadmiar poszedł..
Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
— Ernest Hemingway

hypsio
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 01, 2011
Miejscowość: Bochnia
Motocykl: Vulcan 900
VROC: 0

Post autor: hypsio » pn mar 26, 2012

było 3/4 oczka, więc możliwe że odmą poszło. A że filtr był strasznie brudny to swoją drogą. Filtr założony nowy, więc zobaczymy czy będzie się lało.

kalfas
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 04, 2012
Miejscowość: Mikołów
Motocykl: VN 900 Custom 2010,
VROC: 0

Post autor: kalfas » pt maja 04, 2012

mam inny problem ale podpinam sie pod watek olejowy do 900tki,
otoz w zeszlym tygodniu moj VN mial pierwszy przeglad (po 1000 km), ogolnie autoryzowani odwalili nieco lipy, nie zrobili kierunkowskazow i nie wyregolowali pasa napedowego ktory opiera sie mocno o wewnetrzna bariere i strasznie piszczy i skrzypi.
Co wiecej dzisjaj jakos tak zakumalem ze oni na przegladzie w zasadzie wogole nie odpalali mojego moto, a przeciez wypada zeby filtr oleju zassal olej i zeby wlac reszte..,
do tego oddali mi banke po moim motulu w ktorym bylo mniej niz pol litra.
A wiec dzisiaj odkrecilem wlew oleju "zeby sprawdzic".
Motor stal na nozce ale nozka oparta na desce zeby moto byl w miare wypionowany.
Po odkreceniu wlewu oleju jest pustka, wsadzilkem tam palec zeby sprawdzic gdzie jest ten poziom ale nie siegnalem, palec wyjalem suchy..,
Byc moze tak ma byc, nie wiem..., ale gdzies przeczytalem zeby lac tyle oleju ile wlezie..., no problem w tym ze do mojego po kolejnym 1000km od zeszlosobotniego przegladu wlalzo by chyba jeszcze sporo, z litr to minimum.SIlnik byl zimny jak sprawdzalem.
Stad pytanie do Was ile oleju tam nalezy wlac, czy do oporu czy jest jakas okreslona ilosc.Do nieszczesnego autoryzowanego nie mam zaufania i nie jestem pewien ile i co mi wlali (mimo ze dlalem motul 5100). W tym wzierniku do sprawdzanie poziomu oleju wszystko jest ok, cale okienko zalane.

Awatar użytkownika
Mars
Posty: 656
Rejestracja: pt lis 25, 2011
Miejscowość: Świecie k/ Bydg.
Motocykl: VN 900 classic 2008r.
VROC: 34646

Post autor: Mars » pt maja 04, 2012

kalfas pisze:...W tym wzierniku do sprawdzanie poziomu oleju wszystko jest ok, cale okienko zalane
Skoro poziom jest między maksimum a minimum, to jest optymalnie. Nic bym nie robił. Po to jest ten wziernik.
ZHDK A Rh "-"
HDK ZDZN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 9 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 9 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą