Luźne lusterka (składają się same)

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: PPV » pn lip 27, 2015

Problem polega na tym, że się same lusterka składają - i to już powyżej 100-105km/h - wczoraj w trasie tylko co chwilę musiałem je poprawiać. Sprawdziłem sobie w manualu - są 2 różne rodzaje mocowań lusterek - amierikanskie i europejskie. W europejskich wkręca się całe lusterko i następnie dociąga dolną część tej śruby. Piszą też, żeby nie kręcić górną (tą też heksagonalną) częścią "śruby", bo można coś tam w środku rozwalić. Ja mam lusterka wkręcone, "śruba" dociągnięta, a i tak całe ramię lusterka chodzi z za małym oporem. Pytanie: czy one mają w ogóle mieć jakiś luz, czy powinny być zamocowane nieruchomo. Zastanawiam się czy u mnie ktoś na chama nie kręcił nie tam gdzie trzeba i teraz to nie trzyma; czy może po prostu one się wyrabiają i trzeba nowe kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kozula
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Classic
VROC: 34445

Post autor: Kozula » pn lip 27, 2015

A jakby odkrecic je calkiem - to od spodu nie będzie sruby krzyzakowej ? Może to warto dociagnac ?
VROC #34445

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » pn lip 27, 2015

Jeszcze się upewnię, ale chyba tam nie ma nic takiego - jest po prostu ten gwintowany wkręcany trzpień, śruba do dociągnięcia i tyle. Pewnie jakiś Mirek kręcił tym nie tam gdzie trzeba (np 2 kluczami płaskimi trzymał dolną część i próbował dokręcić górną - i schrzanił). Ten non-permanent locking agent zrobił się jeszcze mniej permanent. Ta dolna część jest na klucz 22, górna 21... kupiłem 21 i się ślizga. Wezmę to pewnie już w domu spróbuję dociągnąć na chama kluczem płaskim i francuskim, a jak nie pomoże to nowe lusterka. Albo kupię supergluta i spróbuję unieruchomić to ramię - w skuterku kiedyś podziałało :p
edit: zauważyłem właśnie drobne ślady - pewnie po jakichś kombinerkach. Ktoś próbował robić zapewne to, co w instrukcji jest napisane, żeby NIE robić. Jako że znalazłem superglue, to wpuściłem tam od góry przy ramieniu kilka kropel kleju - może podziała.

czarny
Posty: 287
Rejestracja: pt wrz 28, 2012
Miejscowość: STARGARD
Motocykl: HD V-ROD MUSCLE
VROC: 0

Post autor: czarny » pn lip 27, 2015

mam do sprzedania oryginalne lusterka europejskie jakby co. za 80zł plus wysylka oddam za kpl,

http://www.vulcaneria.pl/viewtopic.php?t=10424

zdjęte z customa

Leo
Posty: 863
Rejestracja: czw lip 26, 2012
Miejscowość: Świnoujście
Motocykl: VN2000 były VN1500, VN750
VROC: 37144

Post autor: Leo » pn lip 27, 2015

Rozumiem, że masz takie lusterka jakie są na rysunkach, spróbuj rozkręcić obie części mocowania, które wkręcone są w obejmy na kierownicy, włożyć w środek klucz nasadowy i dokręcić nakrętkę, którą widać na rysunku. Trzyma ona ramię lusterka w mocowaniu, pewnie jest luźna i dlatego lusterko się składa i żaden klej nie będzie potrzebny.
Pozdrawiam Grzegorz.

Awatar użytkownika
PPV
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 05, 2015
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Custom 2007
VROC: 37483

Post autor: PPV » wt sie 04, 2015

Przedwczoraj pojechałem do czarnego i kupiłem sprawne lusterka za pół ceny nowych. Jako, że wczoraj wymieniałem baterię wannową i pożyczałem od sąsiada tutaj, gdzie obecnie jestem 2 dobre klucze nastawne, to tak mnie coś tknęło i przed chwilą postanowiłem te swoje odkręcone rozkręcić, jak pisze przedmówca. Faktycznie, w środku jest nakrętka - dokręciłem ją kluczem nasadowym (nie do końca - bo ramię musi mieć możliwość regulacji - mocno, ale bez przesady). Następnie skręciłem te dwa elementy tak mocno, jak się dało; wkręciłem lusterka w obejmy (ściągając wcześniej te od czarnego), dociągnąłem kluczem; lewe już było w odpowiedniej pozycji, prawe ramię musiałem trochę odchylić (uwaga: kręcić tym ramieniem powoli, tylko zgodnie z ruchem wskazówek zegara, bo inaczej może się wszystko w środku poluzować i du*a). Jazda testwa przy ok 145km/h - nieruchome. Także te lusterka od czarnego pewnie sprzedam. ps. dzisiaj wracam do domu, ok 450km traska. Po drodze zajeżdżam do Złotowa kupić deflektor na tę moją za niską szybę - może pomoże (wygląd mnie mniej interesuje, oby komfort się poprawił).

Awatar użytkownika
Jurek
Posty: 1197
Rejestracja: czw cze 07, 2012
Miejscowość: Sulejówek
Motocykl: VN 800 classic "Samuraj"
VROC: 35044

Post autor: Jurek » wt sie 04, 2015

PPV pisze:2 dobre klucze nastawne
Dobre narzędzia to już połowa sukcesu :ok: ;)

Awatar użytkownika
KALAF
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 27, 2015
Miejscowość: Kępice
Motocykl: Kawasaki Vulcan vn 2000Classic rok.2007
VROC: 0

Post autor: KALAF » pn paź 24, 2016

U mnie w VN2000..lusterka nie są luźne na ramionach tylko same płaszczyzny mają spory luz góra,,dół ..może wiecie jak się je rozbiera..na pewno są za lustrem jakieś śrubki tylko jak tam się do tych śrubek dostać żeby nic nie uszkodzić ?
Żeby być motocyklistą nie wystarczy mieć benzynę w żyłach...
...Potrzebny jest jeszcze olej w głowie:) Junak M-10,Intruder vs800,Kawasaki Vulcan VL2000 Classic LT...HONDA VTX1800C.

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » ndz kwie 30, 2023

Dzien dobry, własnie i u mnie temat sie pojawił. Czytałem wasze posty ale nie mam pewnosci co i w ktora strone krecic, zeby nie ukrecic :-).
W instrukcji pisza zeby "poluzowac" ta dolna hexagonalna, a nastepnie odwrotnie do ruchu wskazowej odkrecic ramie z lusterkiem.
Ale poluzowac to w ktora strone ?

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Wydminianin » ndz kwie 30, 2023

Robert pisze:
ndz kwie 30, 2023
Dzien dobry, własnie i u mnie temat sie pojawił. Czytałem wasze posty ale nie mam pewnosci co i w ktora strone krecic, zeby nie ukrecic :-).
W instrukcji pisza zeby "poluzowac" ta dolna hexagonalna, a nastepnie odwrotnie do ruchu wskazowej odkrecic ramie z lusterkiem.
Ale poluzowac to w ktora strone ?
Odwrotnie do ruchu wskazówek zegara- ta nakrętka to kontra, która zapobiega odkręcaniu się ramienia, ma ten sam gwint co ramię.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » ndz kwie 30, 2023

Ok, jasne, czyli dolną (kontra) luzuje przeciwnie do ruchu wskazowek zegara znaczy w prawo. A gdzie jest ta nakrętka którą trzeba nasadowym dokrecic (prawo, czy lewo ?) zeby ramie lusterka nie mialo takiego luzu ze sie sklada od wiatru ?

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Wydminianin » pn maja 01, 2023

Wrzuć zdjęcia lusterka, bo tak to do niczego konstruktywnego nie dojdziemy.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » pn maja 01, 2023

Wydminianin pisze:
pn maja 01, 2023
Wrzuć zdjęcia lusterka, bo tak to do niczego konstruktywnego nie dojdziemy.
Zrobiłęm fotkę i chętnie wstawie ale albo nie potrafię albo mam tą opcję wyłączoną - po kliknięciu na obrazek wstawia mi tylko tekst Obrazek
Próbowałem na komputerze i na telefonie - wszędzie to samo.

Doczytałem się na FAQ że opcje wstawiania [obrazek, strona www, itp] nadaje administrator?

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Wydminianin » pn maja 01, 2023

Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » pn maja 01, 2023


Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » pn maja 01, 2023


Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Wydminianin » wt maja 02, 2023

Może ten filmik Ci pomoże https://youtu.be/oGThc9uAVUM
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » wt maja 02, 2023

Czesc dzieki, ale szczerze to nie bardzo pomocny material. To jest wersja amerykanska, lusterka sa inaczej mocowane, zwroc uwage, ze jest tylko jedna hexo nakretka, nie ma kontry.
No i Leo pare postow wyzej pisal o dokreceniu jakies sruby wewnatrz (ale czego?) kluczem nasadowym.

Awatar użytkownika
Wydminianin
Posty: 511
Rejestracja: ndz mar 06, 2016
Miejscowość: Wydminy (na Mazurach)
Motocykl: VN2000 Classic LT '07 Honda Deauville 650 '03
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Wydminianin » śr maja 03, 2023

https://sklep.kawasaki.pl/wyszukiwarka? ... 2310&page=
Według mnie nie ma w mocowaniu lusterka żadnej śruby wewnątrz obejmy- może Leo miał inne mocowania? Trudno odnieść się do obrazka którego nie widać i zrozumieć,co autor miał na myśli. Moim zdaniem, to obie nakrętki są kontrami- patrząc z góry, poluzuj górną w lewo, a następnie spróbuj dokręcić dolną , w prawo. Zakładam oczywiście że gwint na ramieniu jest prawy.
Jarek
NIE ROBIĘ ZAKUPÓW W NIEDZIELE!!!

Robert
Posty: 51
Rejestracja: pn sie 23, 2010
Miejscowość: Warszawa Białołęka
Motocykl: VN900Custom
VROC: 0

Re: Luźne lusterka (składają się same)

Post autor: Robert » śr maja 03, 2023

O wilku mowa, kobyłka u płotu :-) śrubę znalazłem, tak wygląda sytuacja ...
https://zapodaj.net/3d1138b1b956f.jpg.html

<a href=https://zapodaj.net/3d1138b1b956f.jpg.h ... 701.jpg</a>

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 12 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 12 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą