VN900 - cieczka

Awatar użytkownika
Kozula
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Classic
VROC: 34445

VN900 - cieczka

Post autor: Kozula » wt gru 18, 2012

Hej Wszystkim,

Czy można w tym przedswiatecznym klimacie zagadnąć Szanownych Panstwa w temacie sugestii i porad dotyczących wycieku oleju ? Otoz zdarzylo mi się jakiś czas temu przyladowac spodem w jakas przeszkodę terenowa (za szybko pokonywałem wertepy, a okazało się, ze VN900 to nie cross :p ) - wskutek czego musiały się lekko obruszyć polowki silnika i znajdujące się pomiędzy nimi uszczelnienie. Wyciek jest niezbyt wielki - ale regularny, a teraz jak moto stoi już dluzszy czas - powstala już spora plama... Probowalem kitować miejsce jakimiś klejami udającymi metal, ale jak widać niewiele pomoglo.
Pytanie do Kolezanek i Kolegow - może ktoś cwiczyl jakiś inny sposób ?
A jeśli się nie uniknie rozbierania silnika i wymiany uszczelki - gdzie najlepiej dokonać tej operacji ? Serwis autoryzowany winszuje sobie 2 tys. PLN - być może można to jednak zrobić taniej :)
Z góry dziekuje za pomoc, pozdrawiam i Wesolych Swiat :yeee:
VROC #34445

SAJMON84
Posty: 121
Rejestracja: pt paź 12, 2012
Miejscowość: rymań
Motocykl: vulcan 750
VROC: 0

Post autor: SAJMON84 » wt gru 18, 2012

Jeśli cieknie w tym miejscu co podałeś to nic nie wykombinujesz. Żadne "kitowanie" nic ni da a jesli tak to będzie to prowizorka. Wymiana uszczelki to jest jedyne rozwiązanie. Uszczelka prawdopodobnie przerwała sie albo przesuneła

mirmur
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 27, 2011
Miejscowość: tczew
Motocykl: kawasaki vn 900
VROC: 35599

Post autor: mirmur » pt gru 28, 2012

Miałem ten sam problem.Kleje wszelakie nic nie pomogły.Wyczyść papierem ,odtłuść zaklej uszczelniaczem elastycznym loctite(nie silikon,nie może capić octem)Przez sezon nie uroniła się nawet kropla.Zapomniałem dodać iż przed operacją spuściłem olej a moto prawie leżało pół dnia.POWODZENIA!!!
mirmur

Awatar użytkownika
Kozula
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2011
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900 Classic
VROC: 34445

Post autor: Kozula » pt gru 28, 2012

Dzieki - sprobuje :-)
VROC #34445

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 13 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 13 gości

Najwięcej użytkowników (268) było online ndz cze 16, 2024

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą