Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

W dobrym tonie jest przywitać się. Krótkie charakterystyki każdego z nas.
Fisz
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 14, 2021
Motocykl: VN 1700 Classic Tourer

Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Fisz » pn sie 16, 2021

Witam serdecznie z Warszawy, strona zachodnia Gmina Stare Babice :)
koledzy, po ostatniej długiej podróży z synem nastolatkiem do Karpacza na PBWeek, stwierdziłem, że mój XVS jest nie dość, że ciut za mały dla mnie (mam wzrost 182cm i musiałm podesty zmienić na podnóżki, choć dużo to nie dało ale jest ciut lepiej) to chciałem zmienić motocykl na Kawasaki.
I tu jest pytanie, bo na rynku widzę różne modele w różnych wersjach, interesuje mnie 1600, 1700 i 2000. Gdzieś czytałem, że 1700 jest niby lepszy niż 1600, a 1700 jest podobny do 2000. Pytanie czy faktycznie potrzebuję te 2 litry czy wystarczyłby spokojnie niższa pojemność. Nie mam kompletnie wiedzy o awaryjności tych motocykli. Mój XVS 1100 póki co bezawaryjny, a c uwagi na mniejsze gabaryty daje się nim jezdzić codziennie po mieście. Będę wdzięczny za Wasze opinie i podpowiedzi choć jak to w zwyczaju jest każdy swój będzie chwalił :)
Na pewno są osoby co z jakiegoś powodu poszli w model Kawasaki wyżej, może ktoś jest z moich okolic (Warszawa) bym mógł przyjechać i zobaczyć czy dosiąść takiego moto.

Tak więc witam serdecznie raz jeszcze i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Piotrek Fisz

Kozioł
Posty: 417
Rejestracja: wt lip 31, 2018
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN 1600classic
VROC: 0

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Kozioł » pn sie 16, 2021

Witaj. Każdy czy to 1600, 1700 czy 2000 to dobra i bezawaryjna konstrukcja ;) Jak chcesz zobaczyć i przymierzyć się to najlepiej podjedź w któryś piątek do CH na ul. Fosy i wtedy będziesz miał możliwość zobaczenia i przymiarki do wszystkich wymienionych tu motocykli...

Awatar użytkownika
Wielebny Bolo
Posty: 1189
Rejestracja: ndz sty 14, 2018
Miejscowość: Brzeg Dolny
Motocykl: VN 2000 Parowóz
VROC: 0

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Wielebny Bolo » pn sie 16, 2021

1600 rozwiercona wersja 1500 który nie cieszy się dobrą opinią. Padają panewki na korbowodach, najczęściej na tylnym cylindrze.

1700 całkiem NOWA konstrukcja silnika i skrzyni biegów, bez wad mniejszych pojemności. Jest OK. Niektórzy narzekają że jest mniej miejsca za sterami niż w VN900 ale to trzeba samemu się przymierzyć.

2000 (V2k) to już całkiem inna bajka dla KONESERÓW którzy doceniają jego spartańskie wyposażenie. Taki wzór KLASYKA jednak z nowościami technicznymi typu hydrauliczne regulatory luzu zaworów ( inne VN też to mają).
Silnik z dolnym wałkiem rozrządu w bloku silnika z pięknymi popychaczami z prawej strony cylindrów. Pozostałe VN mają wałek rozrządu w głowicy napędzany łańcuchem ukrytym pod użebrowaniem cylindrów i silniki wydają się większe.
V2k ma spartańską elektronikę która zaspokaja tylko potrzeby silnika. Brak ABS, trakcji. Wyświetlacz to tylko licznik główny, licznik dzienny i godzina. Nie ma możliwości zmiany liczydła z mil na km czy odwrotnie ( VN 1700 to ma).

To pisałem ja Wieleby Bolo :D użytkownik II klasy V2k :yeee:
Motor ma cię wszędzie zawieźć a nie zawieść wszędzie.

Awatar użytkownika
Tex66
Posty: 1089
Rejestracja: pt paź 07, 2016
Miejscowość: Mazowsze
Motocykl: Kawasaki VN 2000 Lokomotywa
VROC: 0

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Tex66 » pn sie 16, 2021

Tak jak napisał Wielebny, VN2k jest motocyklem dla Koneserów, ja dodam, że dla Koneserów chcących nauczyć się tego motocykla.
VN2k trzeba po prostu poznać, jego czułe miejsca bo nie są to wady a jedynie jego odmienność. Wielu się przeliczyło i szybko rozstało się z tym motocyklem bądź po przesiadce z innego modelu VN-a szukają sprawdzonego serwisu motocyklowego. Gdy poznasz jego inność, nauczysz się VN2k i będziesz dbał to jazda VN2k daje niesamowitą frajdę.
:yeee:
Tex66

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » śr sie 18, 2021

Ja w tym sezonie zmieniłem z xvs1100 custom na nomada 1700.
Absolutnie polecam taką zmianę. Motocykl prowadzi się rewelacyjnie. Super wygodny zarówno dla mnie jak i dla żony.

Awatar użytkownika
broda
Posty: 2941
Rejestracja: śr lip 14, 2010
Miejscowość: Kielce
Motocykl: Szara Eminencja VN 2000
VROC: 33010

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: broda » pt sie 20, 2021

Pozdrowienia z Kielc.
:yeee:
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

Były Preludomaniak

Awatar użytkownika
Jacek_VN
Posty: 2567
Rejestracja: wt maja 29, 2012
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN900

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Jacek_VN » wt sie 24, 2021

Witaj
:ok:
Jacek_VN

kacmar
Posty: 1385
Rejestracja: ndz gru 08, 2013
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: VN900LT '08 ........ VN1700 Voyager
VROC: 36367

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: kacmar » czw wrz 02, 2021

Witaj :ok:
Pozdrawiam Cię
VROC#36367

Maxadam
Posty: 935
Rejestracja: sob maja 26, 2012
Miejscowość: SUCHOWOLA
Motocykl: KAWASAKI VN1700
VROC: 0

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: Maxadam » czw wrz 02, 2021

Cześć :ok:

KółkaMusząSięKręcić
Posty: 46
Rejestracja: ndz cze 20, 2021
Miejscowość: Warszawa
Motocykl: VN1700

Re: Warszawa Zachodnia wita :) oraz pyta ;)

Post autor: KółkaMusząSięKręcić » wt wrz 07, 2021

A no i na również z Warszawy 😄

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Jest 2 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 2 gości

Najwięcej użytkowników (176) było online śr wrz 15, 2021

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Dzisiaj urodziny obchodzą